Hürriyet Çocuk Magazin 1984 Sayı - 47

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Toplamda 104 sayılık Hürriyet Çocuk Külliyatı bu sayı ile
tamamlanmış oldu sevgili dostlar. Şimdi aceleye gelen
paylaşımlarımızı kaliteli olanlarla tam arşivlik hale getirmeye geldi.

z0V7Zj.jpg

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Sevgili Melih41 çok teşekkür ederim. İki yıl basılmış olması bana hep garip gelmiştir, o zamanlar tabi alamadığımız için kaçan balık büyük olur misali uzuuuuun süre basılmış gibi geliyor bana. Eve bir çocuk dergisi alma iznim vardı yoksa ben 3 tane birden alırdım :) Ben de tercihimi Milliyet Çocuk'tan yana kullanmıştım. Yıllar sonra bizi kavuşturduğunuz için tekrar teşekkür ederim.

Bu arada niye sonlandırıldığı hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Sağlıcakla kalın.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben bu dönemde hiçbir çocuk dergisi almadım. Hatta çizgi roman bile ancak yaptığım yolculuklarda garajlardan aldıklarımdan ibarettir.
Üniversite yıllarım ve okuma alışkanlıklarım tamamen değişmişti.
Ama yıllar sonra özellikle de çizgi diyarı sayesinde çocuk dergilerinde çizgi roman hazineleri olduğunu öğrendim.
Umarım bir gün tüm çocuk dergilerini özellikle de 70'li yıllardan sonrasını tamam ile görebiliriz.
Teşekkürler mehmet abi..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Koskoca bir külliyat daha tamamlandı.
Çook teşekkür ederim üstadım. Tarantula
dostum gibi gazete bayilerinde görürdüm
hep ama benim de alma şansım olmadı
malesef. Önemli bir boşluk daha dolduruldu.
Emeği geçenlere teşekkürler, saygılar.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,465
26,954
Bir çok çocuğun hayallerini gerçekleştirdin Mehmet abi.Umarım gönlünden geçen tüm güzellikler gerçekleşir.
Gönülden teşekkürler...

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Begeni tuşuna basmak, böyle bir bitirilmiş bir seri için(özellikle dergilerin çizgiromanlardan daha az özen gösterildigine ve saklandıgına inanıyorum)çok az kalacagını düşünüyorum, emeginize ve yüreginize saglık

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Eline sağlık üstadım.
Harika bir iş yaptın.
Bu güzel çocuk dergilerinin bir daha kaybolma ihtimali hiç yok.
Güzel arşiv ve emeklerin için teşekkür ederim.

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722

Bu arada niye sonlandırıldığı hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Sağlıcakla kalın.

Derginin kapanma sebebini bende çok merak ettim.
Çünkü,içerik olarak rakiplerinden geride olmayan ve çıkış olarakta arkasına Hürriyet Gazetesi'ni almış bir dergi.
Benim sonuç olarak edindiğim bilgi tirajın düşüklüğünden değilmiş.Gayet güzel satıyormuş.
Uğraşmak istememişler kısacası.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Hürriyet Çocuk Dergisi konusunda ki çalışmaları ile Sevgili Melih41 üstadımız çizgi tarihimizin kilometre taşlarından bir külliyatı ölümsüz hale getirdi.
Kendisine emekleri için ne kadar teşekkür etsek azdır.
Bir kaç kuru teşekkür duygularımızı izaha yetmez ama yüce gönüllü bir insanında bizi anlayacağına eminim.
Hürriyet Çocuk dergisini ilk aldığım zamanları hatırlıyorum içeriğine mest olmuştum.O kadar kaliteli bir dergiydi ki profesyonellerin elinden çıktığı hemen belli oluyordu.
Zaman akıp gitse çizgi romanlar çeşitlilik kazansa da benim şahsen çocuk dergilerine olan ilgim katlanarak devam etmiştir.Halende artan bir tempoda devam ediyor.Bir miktar Milliyet Çocuk dergisini paylaşma bahtiyarlığına eriştim ki benim en mutlu en değerli zamanlarım olarak kabul ediyorum.Neden derseniz yayın hayatına son vermiş bir dergiyi yeniden yayınlamak gibi eşsiz duygular yaşadım.Çocuk dergilerinin bir gün tamamının digital olarak ölümsüzleştiğini umarım görürüz.
Sevgili Melih41 ise benzersiz bir dergiyi bulunması imkansız bir dergiyi , dönemin en güzel dergilerinden birisini eşsiz tarama ve düzenleme kalitesi ile bizlere sunma nezaketi gösterdi.
Kendisine bir kere değil binkere teşekkür ederim.
Saygı ve hürmetlerimle.Emekleriniz gerçekten ödenmez.
Minnettarım.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
BÜ-YÜK-SÜN.
Seni seviyorum.

Yıllardır beklediğim 'an'
Çooook teşekkürler..
Tüm emeklerin, geçmişten bugüne.. Bu güzel dergi için. Anılarımız, çocukluğumuzda başlayan bilgilerimiz, keyiflerimiz, çizgi-roman ve çocuk dergisi keyiflerimiz için. Kısa zamanda tekrar görüşmek de dileğiyle.

@Mistercaki : Umarım, umarım, umarııııııııım.. :))