HT TARİH (31 Ekim 2010) Sayı: 23

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,859

HT TARİH 2010 - Sayı 23

31 Ekim 2010 tarihli 23. sayısı

HT-Tarih.jpg

Okumanızı tavsiye edebileceğim güzel bir tarih dergisi.
İyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Al benden de o kadar, sevenlerine bir şey diyemem tabii ama oradan gelecek bilgi Allah'tan gelsin; yandaş bilgi sahibi olacağıma bilgilenmem daha iyi.

12 Şub 2010
15,006
543,640
Televole tarihçisini kapakta görünce benim notum belli

Hele Altaydan kaçan yiğit ortağı ile birlikte Pelin Batu'ya yaptıkları aklıma geldikçe

Aklıma bir fıkra geliyor

Kadının birini çok küfür ediyor diye şeyhülislama şikayet etmişler
Şeyhülislam sabahın köründe kadıyı teftişe gelmiş, kahvesini içerken
adamın biri gelmiş, kadıya : " kadı hazretleri, dün gece karım öldü, üvey kızımın nikahı bana düşer mi " diye fetva istemiş
Kadı şeyhülislama dönmüş " işte ben böylelerine küfrediyorum " demiş

kalantorxl

banned
26 Tem 2010
27
6
Ertuğrul abiye paylaşımı için teşekkür ederim.

Murat Bardakçının programını uzun zamandan beri takip ediyorum. Programın sunuş şeklinden, programdaki bayanlara davranışlarından vs. hiç hoşlanmıyorum.

Fakat kendisinin hoş olmayan davranışları programı seyretmeme engel değil. Programı fikir sahibi olmak için değil bilgi sahibi olmak için izliyorum. Doğruyu fikirlerine ters düştüğü gözardı etmek bana yanlış geliyor.

Son düzenleme:

orgunvaran

Onursal Üye
15 Şub 2016
743
1,481
Değerli scanfan eğer cildimi dağıtmayacaksanız. Bende bu derginin tüm sayıları mevcut.. Ve cildim geri gelecekse.. insanlar faydalansın..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,702
İstanbul
Televole tarihçisini kapakta görünce benim notum belli.

Hele Altaydan kaçan yiğit ortağı ile birlikte Pelin Batu'ya yaptıkları aklıma geldikçe..

Aklıma bir fıkra geliyor:

Kadının birini çok küfür ediyor diye şeyhülislama şikayet etmişler
Şeyhülislam sabahın köründe kadıyı teftişe gelmiş, kahvesini içerken
adamın biri gelmiş, kadıya : " kadı hazretleri, dün gece karım öldü, üvey kızımın nikahı bana düşer mi " diye fetva istemiş
Kadı şeyhülislama dönmüş " işte ben böylelerine küfrediyorum " demiş
Allah gani gani rahmet eylesin. Sabah sabah çok güldüm sevgili Haluk ağabeyimizin (profesör) yıllar önceki paylaşımındaki fıkraya.. Kadı da Nasrettin Hoca kadar nüktedan biriymiş herhalde.. :) Bu arada diğer görüşlerine de sonuna kadar katıldığımı belirtmeliyim. Ruhu şad, mekanı cennet olsun..