Largo Winch

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Çeviri & Düzenleme
honeybadger & oguzoguz
3BpEY.jpg

Largo Winch 11...
Largo Winch 12...
Largo Winch 13...
Largo Winch 14...
Largo Winch 15...

Largo Winch 17 - Soğuk Karadeniz
Largo Winch 18 - Kızgın Gazap
Largo Winch 19 - Kesişen Yollar
Largo Winch 20 - 20 Saniye
Largo Winch 21..
Largo Winch 22..
Largo Winch 23..
Okumaktan zevk aldığım iki ustanın çeviri ve balonlarıyla tanıdığım bu seriye bir katkı anlamında...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
69
İlk teşekkür benden olsun! Konusu nedir, biraz tanıtabilir misiniz acaba?

Teşekkür ve tebrikler tekrar.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Dostlar ,
Bu projede katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyor ve kutluyorum.
Çok güzel bir seri , ilk ikisini soluksuz okudum.
Bu kadar sabır gerektiren ve dikkat isteyen bir işi karşılıksız yapıyorsunuz.
Ellerinize sağlık.

afrik08

Kıdemli Üye
24 Ağu 2009
238
99
Her gün girip yeni sayı yayınlandı mı diye bakıyorum.
Çok teşekkür ederim...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Tomer Sisley'in oynadığı muhteşem çr uyarlamasının kitaplarını okumak ayrı bir sevinç olacak. Çok teşekkürler, hocam.

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
170
505
çevirilen tüm maceraları 3 günde yutar gibi büyük bir keyifle okudum.
emeğinize sağlık...
devamını sabırsızlıkla bekliyoruz........

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
464_1_concours.jpg

464_2_concours.jpg

DUPUIS duyurusunu yaptı .19.sayı 17/11/2014

Bizde hiç yayınlanmadı.Tercüme ve balonlama yarım kaldı.Üstadlar görünmüyor.Seri ilgi bekliyor...

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,725

Sayın honeybadger & oguzoguz ;

Sayın altay1944 ;

Bana güleniniz çıkar mı bilmem ? Ama ben düşüncelerimi yazmaktan kaçınmayacağım.

Philippe Francq'ın çizgileri bir şahane. Bu kadar az çizgi ile bu kadar güzel resim nasıl yapılabiliyor. Hani güzel şiirler için denir ya "Tek sözcük fazlalığı yok. Tek sözcüğü çıkarıp alamazsınız" diye. "Bu çizimlerde de fazla tek çizgi yok" Çizgi romana bakınca insan "tertemiz camdan" mükemmel manzara seyrediyor gibi oluyor. "Çizgileri insana huzur veriyor". Evet Philippe Francq'in çizgileri bende bu duygu ve düşünceleri uyandırdı. Gülen gülsün.

Sayın ikili lütfen bu seriyi tamamlayınız...

Emeğinize ve paylaşım isteğinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,504
20 nci bölüm dahil frasızcalarını yükleyeceğim umarım devam edilir.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Uzun süredir devam edilmiyor bu seriye ne yazık ki. Arkadaşlar çeviri mi yapmıyorlar veya seriden mi soğmuşlar da bilmiyorum. Devam edilseydi çok güzel olacaktı. Ama ben bir süredir tamamlasam mı diye düşünürken, sanırım zamanı geldi artık. Almancalarını toparlar toparlamaz kalan yerden devam etmeyi düşünüyorum.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Ben çevirmeyi düşündüm, hatta bir kitabı temizledim bile. Ama sonra baktım bana göre değil. Hiç ısınamadım Largo Winch'e ne yazık ki, filminde de uyuyakalmıştım.

Fransızca orijinalleri torrentde mevcut. İngilizce'leri de var ama Almancalara dikkat etmedim.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Teşekkürler sevgili arkadaşlar... Elinize sağlık... Çok güzel bir paylaşım...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Ben çevirmeyi düşündüm, hatta bir kitabı temizledim bile. Ama sonra baktım bana göre değil. Hiç ısınamadım Largo Winch'e ne yazık ki, filminde de uyuyakalmıştım.

Fransızca orijinalleri torrentde mevcut. İngilizce'leri de var ama Almancalara dikkat etmedim.

Ben ilk bölümünü okumuştum ve çok beğenmiştim. Sonra filmini izledim ve adeta nefret ettim. Ama çizgi romanları bence güzel. Almancalarını bir yerde görmüştüm oradan indiririm artık. Temizlediğin kitabı eğer çevirmeyeceksen ben alabilir devam ettirebilirim sevgili odenat.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Ben ilk bölümünü okumuştum ve çok beğenmiştim. Sonra filmini izledim ve adeta nefret ettim. Ama çizgi romanları bence güzel. Almancalarını bir yerde görmüştüm oradan indiririm artık. Temizlediğin kitabı eğer çevirmeyeceksen ben alabilir devam ettirebilirim sevgili odenat.

Ne yazık ki bayağı zaman geçti, silmişim :(

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,504

11-18 nci bölüme kadar upload linkleri var. Almancadır.

Fransızcaları var elimde onları yükle derseniz yüklerim.

19 alm

Son düzenleme:

honeybadger

Çeviri & Balonlama
21 Haz 2009
62
1,878
Uzun bir aradan sonra herkese selamlar.

Yarım kalan serilerimizi tamamlamaya niyetli olan arkadaşlardan, serileri birinci sayıdan başlayarak paylaşmalarını rica ediyorum.

Roma Kartalları ve Largo Winch çeviri ve balonlama konusunda ciddi emek isteyen frankofon örnekleri. Sevgili oğuzoğuz ile birlikte bir daha
ne zaman paylaşım yaparız bilemiyorum ama kaldığımız yerden devam etmenin bir anlamı olması gerekir.

Hiçbir seri kimsenin tekelinde değildir, şüphesiz isteyen istediğini yapar. Fakat tüm seriyi kendine özgü bir bütün halinde hazırlamak daha doğrudur. Yarısı öyle yarısı böyle pek bir anlamı kalmıyor.

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Işte bu güzel bir haber. Umarım çok fazla bekletmezsiniz bizleri. Şimdiden teşekkürler.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir

Yarım kalan serilerimizi tamamlamaya niyetli olan arkadaşlardan, serileri birinci sayıdan başlayarak paylaşmalarını rica ediyorum.

Roma Kartalları ve Largo Winch çeviri ve balonlama konusunda ciddi emek isteyen frankofon örnekleri. Sevgili oğuzoğuz ile birlikte bir daha
ne zaman paylaşım yaparız bilemiyorum ama kaldığımız yerden devam etmenin bir anlamı olması gerekir.

Hiçbir seri kimsenin tekelinde değildir, şüphesiz isteyen istediğini yapar. Fakat tüm seriyi kendine özgü bir bütün halinde hazırlamak daha doğrudur. Yarısı öyle yarısı böyle pek bir anlamı kalmıyor.

Değerli üstadım,
Sevgili oğuzoğuz ile yaptığınız çalışmaları çok beğenerek takip ettik.
Tekrar bir paylaşımınızı okumayı ne kadar istesekte iş hayatı her zaman önceliklidir.
Sizi tekrar görmekten çok memnunuz.
Selam ederim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey

Değerli honeybadger seni tekrar görmek en azından bu mesajını okumak bile çok sevindirdi beni largo winch şu an 20.sayıda ve gerçekten tamamlanırsa çok özel bir seri olur.Ayrıca esattr ve senin birlikte yapacağınız bir işin kalitesi tartışılmaz.

honeybadger

Çeviri & Balonlama
21 Haz 2009
62
1,878
Sevgili serdar67, iyi dileklerin için teşekkürler. Sevgili oguzoguz en başından beri LW'e büyük bir hevesle emek vermiş bir dostumuz. Bu projeye özellikle onun sayesinde başladık, başka bir dostumuzla devam etmeyi şimdiye kadar hiç düşünmedim.

LW çizgileri ve kurgusuyla muazzam derinliği olan bir çizgi roman. İlk günden beri en sıkı çr. severlerin bile biraz burun kıvırdıkları bir çalışmamızdı. Belki de değerinin anlaşılması için biraz daha zamana ihtiyacı vardı. Şimdi biraz daha anlaşıldığını görüyorum. Zaten bizim düşüncemiz aceleye getirmeden, işin hakkını veren bir çeviri ve görsel uygulama ile bu seriyi çr. severlere kazandırmaktır.

Sevgili the Darkness'ın değindiği gibi, değişen hayat şartları ve yeni sorumluluklar çizgi romana ayırdığımız zamanı giderek azaltıyor. Hele çeviri balonlama tarama gibi şeyler biraz da emeklilik çağına göre sanırım. Elimizden geldiğince bu serileri tamamlamayı çok arzu ediyorum.

masterphidias

Yeni Üye
19 Ocak 2011
70
86
Harika bir paylaşım, hepsini indirdim ve neredeyse tamamını okumayı bitirmek üzereyim... Jean van Hamme müthiş bir senarist... Kurgusu mükemmel... Gerçekten James Bond filmlerinden daha iyi, Bond filmlerindeki gibi zırvalar yok çünkü, bayıldım bu senaryolara... vee Philippe Francq... Okuduğum çizgi romanlardaki en iyi modern tasvirleri yapan adam... O şehir manzaraları, evlerin içi, sokak tasarımları, arabalar... Herşey ama herşey mükemmel derecede yüksek kaliteli, bir sinema filmi gibi, şahane tasarımları var... Ayakta alkışlanacak kalitede bir iş Largo Winch... İmrenmedim desem yalan olur... Büyüleyici bir modern masal... Bu şahane çizgi romanı çeviren-balonlayan-paylaşan ekibe çok teşekkür ederim, minnettarım bu güzelliği okumama-bir tabloyu seyreder gibi resimleri hayranlıkla seyretmeme vesile olduğunuz için... Teşekkürler tekrar...

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Okuma sıram ancak Largo'ya geldi ve neredeyse bir solukta tükettim hepsini (bu arada 13 sayı olmuş, linkleri tazelemenin zamanı gelmiş :) ). İllustrasyonlar olsun, konu derinliği olsun, bence on numara beş yıldız bir seri.

Sevgili dostların vakit buldukça seriyi tamamlayacaklarına inancım tam. Ben her gün yenisi geldi mi diye kontrol etmeye devam edeceğim :)

Muhabbetle...

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
sevgili honeybadger ve oguzoguz Largo Winch'in 14 sayısının çeviri ve balonlamasını yapmışlar.
Ellerine sağlık olsun. Emekleri için çok teşekkür ederiz.

Serinin geri kalan sayılarını da çevirdiler mi acaba?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,504
Sanırım son 4 adet çeviri kalmış.

Sağolasınız üstadlar.

Son düzenleme: