Marshall Blueberry (2) Shermann'ın Görevi

homeric

Çeviri & Balonlama
19 Eyl 2009
338
3,204
Kütahya
000afc.jpg

001lol.jpg

Sevgili Haluk Abi'ye bu seriyi tamamlayacağıma söz vereli uzun süre geçti. Ama nihayet ikinci sayısını bitirebildim. Umarım en kısa sürede üçüncü ve son sayıyı da tamamlarım.
Bu arada kullandığım font SF Toontime. İyi okumalar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,110
İstanbul
Sevgili Homeric, senin çeviri ve balonlama çalışmalarını okumak bir zevk.
Teşekkür ediyorum. Devam sayıları dört gözle beklemedeyim.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Pek az yemek seçtiğim gibi pek az çizgi roman seçerim. Yani hemen her yemeği yer, hemen her çizgi romanı okurum.

Ama kimisini daha çok severek yer, daha çok severek okurum.

Blueberry ile ortak yanım ikimiz de bol acılı yemekleri severiz.

Ortak olmayan yanımız ise, ben çizgi roman kahramanı değilim, o ise çizgi roman okumaz:)

Sevgili homeric'e nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. Umarım 19 Temmuz'da Kütahya'da buluşur ve sohbete kaldığımız yerden devam ederiz.

47 Sayfalık ilaç için teşekkür ediyorum sevgili dostum.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Blueberry!Blueberry!Blueberry!Aslında bizden biri,Türk okuyucusu yıllarca çocuk dergilerinde maceralarını okudu ,meraklandı,bekledi.Bir türlü uygun ilgiyi görmedi.Sanırım 11 sayılık bir baskı ile sonlandı.Fazla satmamış olmalı ki piyasada bol miktarda ve oldukça uygun fiyatla edinmek olası.Hal bu iken baskısını belki hiç göremeyeceğimiz serinin eksiklerini bir bir sayın'homeric' dostumuz bizlerle paylaşıyor.Büyük emek var bu çeviri ve balonlamalarda Kalite zaten tartışılmaz.Her paylaşımınızı zevkle okuyorum.Özellikle gıpsy devam diyorum.Teşekkürler.
sevgi & saygıyla

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,017
denize sıfır
Bayıldım üstadım. Yine harika bir iş çıkarmışsınız, tebrikler. Ayrıca fontu belirttiğiniz içinde teşekkür ederim.:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,759
İstanbul
Moebius ustanın Jean Michel Charlier ile birlikte yarattığı bu eşsiz çizgi romanın yeni bir sayısını daha dilimize kazandırarak muhteşem bir iş yapıyorsun, sevgili homeric üstadım.

Özel bir ilgiyle okunmak üzere arşivime alındı.

Elelrine sağlık, üstad.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Moebius ustanın Jean Michel Charlier ile birlikte yarattığı bu eşsiz çizgi romanın yeni bir sayısını daha dilimize kazandırarak muhteşem bir iş yapıyorsun, sevgili homeric üstadım.

.

Blueberry, kanaatimce Fransız aktör Jean Paul Belmondo'dan esinlenilerek yaratılmış. Belmondo ile fiziki benzerlik yanında kimi filmlerinde canlandırdığı karakterlere de uygun bir kahraman Blueberry.

Şu günlerde YKY den çıkan Komançi çizgi romanındaki Red Dust karakteri de J. P. Belmondo'ya ve tabii ki Blueberry'ye benziyor.

İnkılap Kitabevi'nin yayınladığı Blueberry serisindeki son kitapta macera bitmediği için devamını deliler gibi ararken sevgili Homeric'in çeviri balonlamasıyla okuduğumda hazine bulmuş gibi sevinmiştim.

Sevgili homeric'e teşekkürle ödenmeyecek borçlarım var:)

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
188
sevgili kardeşim, cesaretin ve emeğin için kutlarım.ayrıca karşılıksız
paylaştığın için sonsuz teşekkürler
asimreis izmir-1951