Hızlı Gazeteci 20. Kitap

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
En sevdiğim kitaplar arasına girdi hızlı gazeteci serisi, abi teşekkürler konunun sıkı takipçilerindenim. Bakalım bu kitapta nasıl bir macera ve konular, işlenen konuların altındaki mesajlar çıkacak.

Emeğinize sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Her vesile ile değinmeye çalıştığım ve daha da değineceğim bir konu, Necdet Şen.

Geçek anlamda özgün bir konu ve güzel çizgilerle yerli çizgi romanımızın yüz aklarından bir eser Hızlı Gazeteci. Döneminin güncel olaylarına eleştirel ve nitelikli mizahi yaklaşımlarla çok ilgiyle okunan bir eser yaratmış. Hala hak ettiği ilgiyi görememesi, anlayamadığım bir husustur.

İstikrarlı olarak paylaşımlarını sürdüren tex dostuma teşekkür ediyorum.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,094
İstanbul
Hızlı Gazeteci sayende ihya olmaya devam ediyor.
Sevgili dostum, emeklerin için teşekkür ederim.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,844
4,995

Sayın TEX ;

Necdet Şen'in Hızlı Gazeteci'sini hep Cumhuriyet Gazetesinden izlemiştim.

Necdet Şen gibi bir değerden faydalanmayan ülke bu hale düşer işte!!!

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Teşekkürler ağabey,
zamanında ben de ilgi göstermemiştim
ama Necdet Şen'in "Joker" dergisindeki
öyküsünü çok sevmiştim. Şimdi telafi ediyorum
kayıplarımı:)
Selamlar, saygılar...

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
942
Hızlı Gazeteci 1: Sol tarafta top koştururdu… 12 Eylül’den sonra “insanın kalbi soldadır doktor ama cüzdanı da sağdadır, Mississippi’ye doğru akan ordunun yanındadır” diyerek sağ açığa geçti… Darbe döneminde Kenan Evren’i yalısında ağırlayan hızlı gazetecimiz, daha sonraları millete “askeri vesayet” dersleri verdi… Darbede zulüm görmüşleri darbecilikle suçladı. Uzar gider…

Hızlı Gazeteci 2: Uzanların televizyonunda parladı. CV şahane; Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi…Herhangi bir ideolojisi yok, sadece liberal olduğunu sanıyor … Düşüncesi, o sırada çalıştığı gazetenin patronun menfaatlerine göre şekilleniyor… Gazlar da bulunduğu kabın şeklini mi alırdı? Gaz, yani osuruk…

Merve Kavakçı’nın Meclis’ten gönderildiği gün;
“Merve’nin çıplak ayaklarını görünce, dedim ki içimden, kim bilir kaç aksakallı muhterem gece rüyasında, Merve`nin çıplak ayaklarının hayalini kurup asılmıştır” diyen Hızlı gazetecimiz bugün” geçmişte dindarlar adam yerine konmadı” temalı yazılar yazabilmektedir.

Bir Kürt aşiretinde meydana gelen töre katliamı hakkında “Biz de bu canlılar bizden ayrılmasınlar diye binlerce çocuğumuzu şehit verdik¨ diyen hızlımız herkesi faşistlikle suçlayabilmektedir.

Tecrübeyle sabittir…Yarın iktidar değiştiğinde bugün yavşadıklarına en fazla küfürü o edecektir…
Uzaaar gider…

Sayın tex, sizin “Hızlı Gazeteci”nizin bunlar kadar hızlı olmasının Kemal Tahir diliyle söylersek “mümkünatı yok”…

Ama elinize sağlık!