Hızır Bey Albümü 2/ Cilt 2

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Şahap Ayhan ve Talat Güreli çizimleri çok beğendiğim iki yerli çizer.Hızır Bey için teşekkürler sevgili albay.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Milli ve yerli çizgi romanlarımızdan Hızır Bey

Paylaşımın için teşekkür ederim sevgili albay

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
Demek serinin devamı var ve Hızır Bey daha sürecek :), teşekkürler.

serinin devamı var ama tarayıcı o kadar eskiki, 300 dpi de taradığım bir sayfayı yaklaşık 6 dk da tarayabiliyor. 16 sayfalık bir ciltin taranması yaklaşık 100 dakika sürüyor. düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 3 saati buluyor. imkanlar dahilinde bitirmeye çalışacağım.

ordonat

Yeni Üye
5 Haz 2014
1
0
Yönlendirilen site yasaklanmış, ne yapabiliriz? Dün rüyama girdi Hızırbey çok özlemişim:(

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Öncelikle taramayı yapan arkadaşa çok teşekkür ediyorum.Yıllar önce bayiden aldığımız Türkiye Çocuk Dergisinde okuduğumuz bu maceraları bir gün elektronik ortamda da okuyabileceğimiz, aklımızın ucundan bile geçmemişti.Üstelik yer kaplamıyorlar.Yıpranma, nemden etkilenme sıkıntıları da yok.Ayrıca, çoğaltılıp başkalarının da istifadesine sunulabiliyorlar.Tüm bunlar elbette teknolojinin nimetlerindendir.Fakat, bayiden aldığımız dönemlerde, dergiyi yapraklarının kokusunu hissederek okumanın keyfi bir başkaydı...

Son düzenleme:

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Benim de rüyalarıma giren bir çizgi romandır Hızır Bey...Mesaj yazdığımız Hızır Bey'in bu 2. albümündeki macerada yer alan Doğan Bey'in 1986,1987,1988 ve 1989 yıllarında Türkiye Gazetesi'nin Bizim Sayfa bölümünde maceraları yayımlanmıştı.Talat Güreli Ağabeyimizin yazıp çizdiği Doğan Bey, renksiz ve Kara Murat çizgi romanında olduğu gibi üst kısımda çizgi roman, alt kısımda ise diyalog şeklinde idi.

Son düzenleme:

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,913
Benim de rüyalarıma giren bir çizgi romandır Hızır Bey...Mesaj yazdığımız Hızır Beyin bu 2. albümündeki macerada yer alan Doğan Beyin 1984-1988 yıllarında Türkiye Gazetesinin Bizim Sayfa bölümünde maceraları yayımlanmıştı.Talat Güreli Ağabeyimizin yazıp çizdiği Doğan Bey, renksiz ve KaraMuratta olduğu gibi üst kısımda çizgi roman, alt kısımda ise diyalog şeklinde idi.Sitede olmayan diğer Hızır Bey maceralarıyla Doğan Bey çizgi romanı ve yine Üstadın çizdiği, Türkiye Çocuk Dergisinin 10. yılında yayımlanan İlbasan Alp adlı 2 macera halindeki çizgi roman bulunup siteye yüklenebilirse, site çok daha zengin bir içeriğe kavuşacaktır.

tıpkısının aynısını bende düşünmüştüm. o zamanlar türkiye gazetesine üye idik, günlük takip ederdim. format aynıydı. onunda yardımcısı korkut bey vardı. geçmiş aylarda Talat Güreli ile bir toplantı yapılmıştı. profesör abiden talat Güreli'ye sorması için bazı sorular hazırlamıştım. ( yalnız sormayı unutmuştu ) sorulardan biride doğan bey maceraları ile ilgiliydi. aceba çizimlerinin orjinalini saklıyormu ? tam macera şeklinde yayınladımı hiç ? yada yayınlamayı düşünüyormu ? valla olsa bende okurum

hızırbeyle alakasız ama yine gazetenin orta sayfasında vehip sinanın günlük çizdiği topuz diye bir macera vardı. onuda yine çok severdim. olsa okurum, satılsa alırım. vehip sinan olsa da sorsak, durumu ne ?

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Albay, bu hafta sonu gandor08in taradığı 11.ve 12.yıl dergilerine bakınca Vehip Sinanın Harun adlı çizgi romanını gördüm.Bu vesile ile gandor08e de teşekkür ediyorum...

Son düzenleme: