Hızır Bey 001 - Talat Güreli

12 Şub 2010
15,006
543,719
11554-cizdiy (CD)ix.jpg

11555-cizdiy (CD)ix.jpg
11556-cizdiy (CD)ix.jpg

Hakan Ulupınar.
Sınıfı : 2 - G
Numarası : 437
Okulu : Şehit Nuri Pamir Lisesi
24.05.1991 Saat : 12.00

Cilt içinde bunu görünce yüreğimden vuruldum. Tam 25 yıl önce bu kardeşimiz Hızır Bey'i ciltlemiş. Tarama yapılırken atlanır mı bu?

Diyarımızdaki Hızır Bey paylaşımları içinde sanırım bu macera da vardır. Kontrol etmedim. Ama 300 sayfalık bu macerayı üç bölüm halinde paylaşacağım.

Talat Güreli ustamızın yazıp çizmiş olduğu şahane bir macera. Hızır Bey ile Macar ve Avusturya dağlarında, ovalarında, Akdeniz'de adrenalin yüklü maceralar yaşayacaksınız okurken.

Erhan Dündar - Orhan Dündar arşivinden.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Bilinmeyenleri bilen,
Bulunmayanları bulan.
Medar-ı iftiharımız olan,
Değerli profesörden:
Yeni bir paylaşım dizisi;Hızır Bey..3 bölümlük bu paylaşım dizisi,sadece Çizgi Diyarında..Kupon biriktirmek yok,çekiliş yok,kura yok..Diyara girip paylaşmak yeter..Kaçırmayın..Bugün başladı..Teşekkürler büyük üstad..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
11557-cizdiy (CD)ix.jpg

Eğer Sayın Güreli bu resmi bir yerlerden kopyalamadıysa, (kendisi ülkemizde değeri bilinmeyenlerden) müthiş bir yetenek. Atın çizimine bakar mısınız.

O sayfayı atlamadığına iyi etmişsin Haluk Bey.
O yazılar tarihe düşülen notlar gibi.
Kitabın değerine değer katıyor.
Ellerinize sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Çocuk dergileri de (küçükken) vazgeçilmezimdi. Talat Güreli ismi her zaman göz önündeydi. O zamanlar belki şimdiki gözle bakmıyorduk çizgilere. Ama biz her zaman çizgileri çok sevdik. Yıllar geçtikçe içimizdeki ateş daha da büyüdü. Teşekkürler Haluk abi.

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Daha önce bu albüm " albay" tarafından da taranıp siteye yüklenmişti.Mükerrer tarama sayesinde, yazısı silik çıkan ya da kenarda kaldığı için okunamayan yazıların olduğu sayfaları, daha iyi olan sayfayla değiştirebiliyoruz.Haluk Abi, sayfa sıralamasında 134 numaralı dosyadan sonra, en son sırada olan 196 numaralı dosyanın gelmesi gerekiyor.Takip eden dosyalar da tekrar numaralandırılmalı...Talat Abi, kısa bir süre içinde çizdiğini belirttiği bu 2. albümün çok beğenildiğini söylemişti.Üstat bu albümde, başlı başına maceraları olan Doğan Bey'i Hızır Bey'le buluşturmuştu.Doğan Bey'in adamlarıyla eski düşmanı kurnaz karakterli Turda Turda bu albümdeki macerada da tekrar yer almıştılar.İlerleyen sayfalarda ise, ilk kez "Korsan Sürküf'e Karşı" adlı macerada tanıdığımız Yusuf Reis'i (Yusuf Konçini) görüyoruz.Bu albüm, daha önce Türkiye Çocuk Dergisi'nde yayımlanan Hızır Bey maceralarının devamı niteliğindeydi.Bu albüm de, "Sen Jan Korsanlarına Karşı" ve "Esir Çocuk" adlı başka maceralarla devam etmişti...

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Çok özel çizgiler,yine çok özel bir dost tarafından evlerimize gelmiş.
Hızır Bey gibi çocuk dergilerinde yer almış çizgi karakterlerin çok fazla tekrarı olmadığı ve özellikle Türkiye Çocuk dergilerinin pek piyasada bulunmadığından dolayı istifade edemediğimiz için ayrı bir önem ifade ediyor benim için.
Çocukluğumun dergilerinden olmasına değinmiyorum bile.
:)
Sağ olun üstadım.Çok teşekkür ediyorum...