Kara Murat ile Karabala Buluştu, Çizgi Diyarı da Oradaydı

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Dile kolay tam 37 yıl sonra bir araya geldi Usta ile Öğrencisi, Usta yine ustaydı, sanki 1977 yılındaymışlar gibi Karabala kitabını inceledi not verdi. Beni görmüyorlardı, onlar çizgi konuşurken adeta Cağaloğlundaki o küçük dairede çizgi roman ürettikleri günlere dönmüşlerdi. Oradaydık, tanık olduk, mutlu olduk duygulandık. Çok Yaşa Abdullah Turhan Ustam, Çok Yaşa Hikmet Yamansavaşçılar üstadım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,862
Bütün kara'lar:) bir araya gelmiş.
Korkulur sizden.:D
Şaka bir yana sevdiğimiz dostları görünce mutlu olduk.
Herkese selamlar,sevgiler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,909
ordu-turkey
Bu forumda bence en önemlisi bu şekilde yapılan aktiviteler.Ben bir çizer olsam ve bana böyle davranılsa ölene dek bu güzel hatırayı unutamam.Helal olsun sizlere.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Çok özel bir ana tanıklık etmişsin, sevgili Mustafa.

İki üstadımıza da sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum. Umarım uzun yıllar sağlık ve neşe içerisinde çizgi romanla iç içe, bizimle birlikte olurlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
İki güzel üstadımıza saygılarımı sunuyorum. Mustafa kardeşimizede fotograflar için teşekkür ediyorum, karabaladan güzel kareler gördük.

Bu arada kitap satışa çıktımı?

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Valla Mustafa'yı kıskanmadım desem yalan söylerim.
İki usta ile birlikte çok güzel zaman geçirmiş.
Mustafa'yı kutlar, ustalara saygılarımı sunarım.

cagataykhan

Süper Üye
13 Mar 2010
566
1,237
Tarihi ve imrenilecek bir buluşma, fotoğrafları tek tek inceledim, birisinde kitaplıkta bir BURAKBEY cildi duruyor, eğer yanlış anlamadıysam, belki de bu bir dosya da olabilir. Acaba Abdullah Turhan Usta'nın Selahattin Duman'la beraber yaptığı bu son işin cildi çıktı mı? Bilen var mı dostlar?

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
İki ustamıza da selam ve sevgilerimi gönderiyorum ve diyorum ki; Bir diğer üstadımız Ramazan Türkmen'in de izniyle, forum ana sayfasının sağ üst köşesine Karabala'yı koysak mı artık? :)

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Kara murat'ta, karabala'da, diğer tarihi yerli çizgi romanlar gibi, canımız ciğerimizdir. :)

Abdullah Turhan üstada, Allah uzun ömürler versin.. ülkemizde yetişen, en iyi çizerlerden biridir.. buradan saygı ve sevgilerimi iletiyorum. :)

Karabala'nın çıkacağını duyduğumdan beri, büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla yayınlanmasını bekliyorum. :) tıpkı çocukken; çarşambaları, karaoğlan, tarkan ve kara murat'ı beklediğim gibi.. :)

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Naçizane meslekte 31 yılını doldurmuş bir öğretmenim. Arada eski öğrencilerimle karşılaştığımda onların iş güç, makam sahibi olduklarını gördüğümde bunda benim de bir parça katkım var diyerek gururlanırım. Böylesine mükemmel işlere imza atan ögrencimi görsem herhalde takla aktarım diye düşünüyorum. Abdullah Turhan ustaya da öğrencisine de tebrikler. Kitabı elime alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.