KARABALA'dan Önemli Duyuru!

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Karabala-duyuru-01.jpg

Sevgili diyardaşlarım,
Karabala çizeri üstat Hikmet YAMANSAVAŞÇILAR'ın sizlerle paylaşmak istediği bir duyurusu var.
Kendisi forum akışına pek hakim olmadığı için bu duyurusunu onun adına ve noktasına, virgülüne dokunmadan sizlere aktarıyorum...

KARABALA’DAN DUYURU!

Sevgili dostlar ve KARABALA okurları;
Yayın hayatına başladığı günden bu yana beni ve KARABALA’yı destekleyen çizgi roman sevdalıları ve tüm dostlar;

3. Albümün çizimlerini bitireli neredeyse 3 ay oldu. Yaklaşık 3 yıldır, gerek çizerken ve gerekse basımını üstlendiğim albümlerin satış getirileri benim bugüne kadar sadece matbaalara borçlanmamı sağladı. Çünkü çok az okur kitlesine ulaşabildik. Sizlerin de bilgi sahibi olmanız için bu satırları yazma ihtiyacı hissettim. Aylardan beri bana özelden yazan, ne zaman çıkacağını soran okurlarıma ve herkese kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Bu gün ne yazık ki, Çizgi roman satışları çizerini asla geçindirebilecek düzeyde değil. Konu çok uzun ve derin aslında. Fazla derine girmeden sadece şunu söylemek istiyorum:
3. albüm baskıya hazır. Ancak, ülkemizdeki döviz artışları sebebi ile kağıt ve baskı maliyetleri inanılmaz boyutlara geldi. O yüzden 3. Albümü sizlere ulaştırabilmek için aylardır bir çözüm aradım durdum.

SONUÇ:
> KARABALA3 "SERT KAPAK OLARAK SADECE 300 ADET" BASILACAK .
> HİÇBİR SATIŞ NOKTASINDA OLMAYACAK VE BULUNMAYACAK .
> 128 SAYFA SERT KAPAK ÜZERİNE ÖZEL LÜKS BASKILI ŞÖMİZ KAPLI HAZIRLANACAK
> 01-300 ARASI NUMALANDIRILMIŞ VE SİZLERE ÖZEL İMZALI OLACAK.
> 300 ADET SERT KAPAK LÜKS ŞÖMİZ BASKILI VE NUMARALI OLARAK BİR DAHA ASLA BASILMAYACAK.
FİYATI 100 TL OLACAK.

Almak ve destek olmak isteyenler ön siparişlerini verip, isimlerini düzenleyeceğim listeye şimdiden yazdırabilirler.

Lütfen sadece ön kayıt yaptırın ve isimlerinizi yazdırın. Para göndermeyin. Kayıt yaptıranlara banka hesap numaramız, kitaplarımız basıldıktan sonra bildirilecek.
(Kayıt için, bu başlık altına mesaj olarak talepte bulunabilirisiniz. Size geri dönüş yapılabilmesi için, lütfen gerçek ad, soyadlarınızı ve mail adreslerinizi de yazınız.)

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Karabala'nın sadece sizlerin desteğine ihtiyacı var.
Türk çizgi romanını canlandırmak adına var olma ve devam edebilme savaşımızda gelin birlikte olalım.

Sevgilerimle

Hikmet YAMANSAVAŞÇILAR

ÖNEMLİ NOTLAR:
1) 300 adetlik özel edition Karabala'lardan an itibariyle sadece 75 adet kalmıştır ve ek baskı yapılmayacaktır. Karabala okurlarının bu özel ilgisi için çok teşekkür ederim.
2) Karabala 3. sayıyı, sert kapaklar çıktıktan bir ay sonra soft kapaklı olarak yine piyasada bulabileceksiniz. Ve etiket fiyatı 50 TL olacak.

Son düzenleme:

bigmaster

Onursal Üye
21 May 2010
356
1,844
Merhabalar Hikmet Bey ben 'de özel edisyon için kaydolmak istiyorum.Selamlar Ali Gölet

Son düzenleme:

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
434
1,516
Beni de kaydederseniz sevinirim. İlk 2 kitabı İzmir kitap fuarından almıştım. Umarım çizmeyi tekrar bırakmazsınız

drzeko

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
19 Şub 2012
1,473
14,290
İstanbul
Ben de 3. sayı özel baskıdan mümkünse 2 adet için kaydolmak istiyorum.
Biri kendim için biri oğlum için.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Sevgili cizgidiyarı üyeleri yönetici ve adminleri ile
Yeni kurulan, ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİmiz
yönetici ve üyelerinin ismini ve taleplerini de
Burada görmeyi isterdi gönlüm.
Açıkçası düşüncem buydu.
Beklediğim isimleri burada göremeyince birazcık üzülmedim desem yeridir.
Ama sonradan aklıma geldi.
Benim de burada talebim yok.
Yoksa o dostlarda benim gibi KARABALA nın
Facebook sayfasından mı sipariş verdiler dedim.
Eminim öyledir. Ne dersiniz dostlarım...
Beni yanıltmadınız umarım..?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Beni de yazar mısın üstat. Sert kapaklı kitabım ben yaşadıkça kitaplığımda başköşede olacak.:)
Selamlar, saygılar.:)

Son düzenleme:

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Ben de talepte bulunmuştum 3. kitap için.Acaba 300 kişilik liste dolduğu için mi değerlendirilmedi talebim?Dönerseniz sevinirim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
6-7 gündür kızım hasta h1n1 onunla uğraşıyorum siteye giremedim sert kapaklı bu özel edisyona benide dahil edebilirmisiniz.İsim soyisim gerekirse mesaj atarım üstadım biraz telaşem olduğundan şimdilik mazur görün.Başarilar diliyorum ancak bu harika çizgiler kaybolmamalı.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
6-7 gündür kızım hasta h1n1 onunla uğraşıyorum siteye giremedim sert kapaklı bu özel edisyona benide dahil edebilirmisiniz.İsim soyisim gerekirse mesaj atarım üstadım biraz telaşem olduğundan şimdilik mazur görün.Başarilar diliyorum ancak bu harika çizgiler kaybolmamalı.

Abolardis kardeşim ,
Kızınıza acil şifalar diliyorum.
Çok çok geçmiş olsun.
Umarım bu dilekleri sunduğum sırada çok iyidir.
İyi haberlerini de bizimle paylaşın olur mu..?
Sevgiler.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Hikmet bey benim ad ve soyadım;Hüseyin Kulak.Email adresimi ne zaman isterseniz yazabilirim,selam ve sevgiler.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Arkadaşlar, gerçek ismini açıktan vermek istemeyen dostlarımızın Hikmet beye ya da yönetimden birine özel mesaj yoluyla bildirmesi, ileride ortaya çıkabilecek karışıklığı önleyecektir.
Hassasiyetiniz için teşekkürler.
Açıktan talep etmek pek benim tarzım olmasa da, beni de sıraya yazın üstad.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Uzun süredir Diyar'ıma zaman ayıramıyorum. Böyle önemli bir mevzuyu görünce hiç olmazsa bu vesileyle tüm dostlara bir merhaba demiş olayım.

Üstadım ben facebook mesajınıza yazarak talepte bulunmuştum: Nihat Erdemir. 72 nolu kitabı talep etmiştim. 2 evlat var. İkisine de birer tane kalmalı. İkinci kitabı da buradan istemiş olayım. Boştaysa 71 ya da 73 nolu kitap olsun bu da. Numaralar doluysa da ne kaldıysa artık.

Çizgi roman dünyamıza verdiğiniz soluk için çok teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili cizgidiyarı üyeleri yönetici ve adminleri ile
Yeni kurulan, ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİmiz
yönetici ve üyelerinin ismini ve taleplerini de
Burada görmeyi isterdi gönlüm.
Açıkçası düşüncem buydu.
Beklediğim isimleri burada göremeyince birazcık üzülmedim desem yeridir.
Ama sonradan aklıma geldi.
Benim de burada talebim yok.
Yoksa o dostlarda benim gibi KARABALA nın
Facebook sayfasından mı sipariş verdiler dedim.
Eminim öyledir. Ne dersiniz dostlarım...
Beni yanıltmadınız umarım..?

Sevgili Hacılı üstat, sen yukarıdaki satırları yazar ve düşünürken biz Çizgi Diyarı ve Çizgi Roman Okurları Derneği olarak Türkiye'nin ana akım medyası Hürriyet, Milliyet ve DHA'nın yanında bir sürü daha basın ve yayın organında KARABALA tanıtımı yapıyorduk...
Hatta sevgili Kudret Sabancı bizi kırmayarak bizzat elinde kitapla poz verdi...
Bu yeterli midir acaba Hacılı üstat..
Bizde "Vefa" yalnızca bir semt adı değildir. Yaşam biçimidir.

Whats_App_Image_2018-01-16_at_12.43.49.jpg

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Ben de kurstan şimdi döndüm eve
ve ayağımın tozuyla hemen ismimi
yazdırmak istiyorum. Karabala gibi
çizgi romanımızın yepyeni kahramanının
daha nice yeni ve farklı macerasını görmek
dileklerimle sevgi ve saygılar herkese.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981

Sevgili Hacılı üstat, sen yukarıdaki satırları yazar ve düşünürken biz Çizgi Diyarı ve Çizgi Roman Okurları Derneği olarak Türkiye'nin ana akım medyası Hürriyet, Milliyet ve DHA'nın yanında bir sürü daha basın ve yayın organında KARABALA tanıtımı yapıyorduk...
Hatta sevgili Kudret Sabancı bizi kırmayarak bizzat elinde kitapla poz verdi...
Bu yeterli midir acaba Hacılı üstat..
Bizde "Vefa" yalnızca bir semt adı değildir. Yaşam biçimidir.

Whats_App_Image_2018-01-16_at_12.43.49.jpg

Hislerim ve beklentim doğru yöndeymiş demek ki
Sevgili savok üstadım ve sevgili yöneticilerim.
Yürekten kutlarım sizleri.
Ne yapayım içimden geleni paylaştım.
İyi niyetimden sakın şüpheniz olmasın.
"vefa " konusundaki düşüncenize her zaman şahit olmuşumdur.
Sevgi ve saygılarımla.

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Sevgili Hikmet Abi,
Karabala 3'ün sonrasında da serinin devam etmesini istiyoruz.
Karabala, artık okuyucunun korumasında.
Daha önce ülkemizde bir çizerin bu şekilde okuyucusuna ulaşarak macerayı devam ettirdiğine şahit olmadık.

Dün facebook'ta bugünde Çizgi Diyarı'nda gösterilen ilgi demek ki senin söylemiş olduğun ''Ben doğru bir iş yaptım'' sözünün ne kadar yerinde olduğunu ispatlıyor.

İnsanların gönüllerine girmek kolay bir şey değil.

Çizgi Roman Okurları Derneği olarak yanında olduğumuzu zaten
biliyorsun.

Basım tarihi belli olduktan sonra belirlenecek İmza gününde de birlikte olacağız.

Önder ÇAKI