KARABALA Çıktı!

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
15 Nisan 2015 tarihinde, Çizgi Diyarı 7. yıl kutlamalarında okuyuculara yeni bir çizgi roman albümü sözü veren Hikmet Yamansavaşçılar'dan Karabala, Arkabahçe yayınlarından çıktı. Kitap şu anda Arkabahçe Çizgi roman dükkanında satışta, önümüzdeki hafta bütün çizgi roman satış noktalarından temin edilebilecek. Hayırlı uğurlu olması temennisiyle.

o353Go.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Bu güzel habere sevindim, en kısa zamanda edinip okuyacağım. Rabbim üstadımızı utandırmasın. Başarılarının devamını getirsin.

12 Şub 2010
15,006
543,640
Bir çizgi roman kahramanının öyküsüdür bu macera

Çizgi diyarı'nın 7. Kuruluş Yılı Ödül Töreninde sevgili Mustafa'mızın aklına nereden esti, nasıl oldu bilinmez

Otuz küsur ödül verdik; başka hiç bir ustadan böyle bir söz istemedi Mustafa

Ve tam 1 yıl oldu bugün ve Karabala vitrine çıktı

Yani Karabala'nın vitrine çıkış öyküsü gerçek bir çizgi roman konusu

Adam gibi adam, sözünün eri bir adam, kendisi bir çizgi roman kahramanı Hikmet Yamansavaşçılar

Lafın gelişi değil, laf olsun diye değil verdiği söz; bunu kanıtladı bugün

Çizgi Diyarı olarak da bir nebze katkımız olduğu için büyük bir mutluluk ve gurur duyma zamanıdır

Yürekten kutluyor, başarılar diliyor, saygı ile önünde kalkıyorum Hikmet Yamansavaşçılar ustamızın

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Ne güzel haber... Hikmet Yamansavaşçılar Ustamızı tebrik ederim... Hayırlı olsun...

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Büyük ustamızdan gurur duyacağımız bir başyapıtın ilk ayağı...

Çıktı, çıkıyor derken nihayet mutlu sona erdik...

Çizgi roman dünyası için hayırlı uğurlu olması dileklerimle...

Eline, koluna, aklına, yüreğine sağlık üstadım...

Hakan Sait

Süper Üye
14 Ocak 2010
422
5,611
Antalya
Sayın Hikmet Yamansavaşçılar ustamıza içten tebrik ve takdirlerimi sunarım. Katkısı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,363
İzmir
Öncelikle ustamıza başarılar diliyorum. Umarım kitabımız hem yazar ve çizerini hem de yayınevini utandırmaz. Bu arada en büyük özveri biz okuyuculara kalıyor tabi ki. Türk çizgiromancıllığına katkı sağlamak isteyen tüm okurların bu kitabı alıp okuyacaklarına adım gibi eminim.

Ben, Pınar Kitap'tan temin edeceğim büyük ihtimalle. Olmadı, sayın Profesör'e söyleyip benim için de bir tane almasını isteyeceğim. Nasıl olsa İzmir evinin yolu üzerinde. Geçerken bırakır. :)

Çizgilerine, 1980'li yıllarda Abdullah Turhan'ın Tolga çizgiromanı ile aşina olduğum Hikmet abimize tekrar başarılı bir satış grafiği temennilerimle...

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Çıkacağı günü aylardır, sabırsızlıkla bekliyordum, çizgi roman dünyasına hayırlı, uğurlu olsun. :)

önümüzdeki hafta, iki elim kanda da olsa, kesin gidip alacağım.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Herkes okusun, bak sonra sözlü yapacağım, ona göre. :)

Hikmet Yamansavaşçılar üstadımızı tebrik ediyor, yeni çalışmalarının Türk çizgi romancılığının yapı taşlarından olmasını temenni ediyorum...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Hayaldi gerçek oldu...
Ben de elime alacağım anı sabırsızlıkla bekliyorum...
Kitap ve kahraman hakkında bir sürü şey yazıldı çizildi..
Şimdi sıra kahramanın kendisinde...
Anlat Karabala, nedir senin hikayen?..
Üstad teşekkürler...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Fuarda bulacağız sanırım.:)
Sıcak sıcak okuyacağımız için heyecanlıyım.
Muhteşem dönüşü için ustaya saygılar, hürmetler.:)

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Sevgili Hikmet bey;
Çizgi diyarı üyelerine bizzat imzalı KARABALA satılması fikrime nasıl bakar acaba?
Şimdi gidip alırız ama 35 yıllık bir serüven hemen bir çırpıda boşa gitmesin bence sevgili Hikmet abimizin kitabın başındaki Ç.D ve şahsımız adına imzaladığı kitabı satın almak bence daha gurur verici olurdu.
Ne dersiniz?
Saygılar sevgiler.Tekrar hayırlı olsun.

Hikmet Yamansavaşçılar

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
23 Mar 2011
111
733
Sevgili muratusta;
Ben, bütün çizgi diyarı dostlarımla bir arada olduğumuz bir etkinlikte sizlere kitabımı, özel çizimlerle ve canlı performans ile imzalamaya şimdiden hazırım. Diyar olarak bu günü belirlemenizi bekliyorum. Sevgiyle kalın...

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Teşekkür

Sevgili muratusta;
Ben, bütün çizgi diyarı dostlarımla bir arada olduğumuz bir etkinlikte sizlere kitabımı, özel çizimlerle ve canlı performans ile imzalamaya şimdiden hazırım. Diyar olarak bu günü belirlemenizi bekliyorum. Sevgiyle kalın...

Sevgili Hikmet bey;
Ç.D. ve şahsım adına çok teşekkür ederim.
Artık burdan sevgili yöneticilerimize sesleniyorum.Yer ve zaman belirleyip sevgili Hikmet abimizin o hünerli ellerinden sıkıp,tebrik etmek,o güzel kitabını imzalatıp mutlu ve huzurlu bir şekilde kitap elimizde eve dönmek istiyorum.
Saygılar sevgiler.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Kendimize ait olanı her zaman daha bir sevmiş ve daha bir fazla sahiplenmişiz.
Oldukça şanslıyız ki,değerli bir çizerimizden harika bir eser okuyabilme imkanına sahip olduk.Bunu ilk fırsatta gerçeğe dönüştürmek istiyorum kendi adıma.
Sevgili Hikmet Yamansavaşçılar üstadımıza böyle bir eseri oluşturup bizi ihya ettiğine ve buna ön ayak olan kıymetli dostlara çok teşekkür ediyorum...

Coskun

Kıdemli Üye
20 Haz 2015
160
583
İstanbul
Çok güzel bir haber bu, en kısa zamanda edinmek istiyorum. Eğer Hikmet Usta'nın dediği gibi, imza günü tarzı bir etkinlik olursa da tadından yenmez. Allah yüzünüzü kara çıkarmasın Hikmet Bey. Umarım çok tutulur KARABALA ve Türk Çizgi Romancılığı silkinerek, sizlerin de çabaları ile yükselişe geçer.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Sevgili muratusta;

Mümkünse Mayıs ayı içinde olsun. Bütün ay boyunca İstanbuldayım da onun için. :)

sozmen

Yeni Üye
1 Tem 2009
10
17
Bugün İron Man 4. cilti almak için Arkabahçe yayıncılığa uğradım, Masanın üstünde bulunan Karabala ciltlerini görünce merak ettim ve satın aldım. Aslında çizeri Hikmet bey benden yarım saat önce oradaymış ve kitaplarını imzalamış ne yazık ki kaçırdım ve kitabı imzalatamadım. İlk izlenimim çok güzel ve Türkiyede yapılan çizgi romanlardan çok farklı olduğu yönünde. Kitabı okumayı bitirince de görüşlerimi yazarım.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Pazar günü gece vardiyasından çıktım Kadıköy'e geçtim ve iki saat dükkanın açılmasını bekledim çizgiroman almak için. Sanırım başka bir şey için bu kadar beklemem :D Dükkan açılınca ilk işim Karabala'yı almak oldu tabi ki. Hikmet bey ellerinize sağlık. Ne çizim olarak nede hikaye olarak yabancı çizgiromanlardan aşağı kalır yanı yok. Bir an önce diğer sayfaya geçme isteği uyandırıyor insana. Benim için bir çizgiroman da önemli bir özelliktir bu. İkinci sayıyı sabırsızlıkla bekliyoruz ve umarım imza olayı gerçekleşir ve o gün müsait olurum. Teşekkürler Karabala için.