Animasyonlu Çizgi-Roman Denemesi (TENTEN)

Animasyonlu Çizgi-Roman Denemesi (TENTEN)

hggurak

Like Tree195Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25.Kasım.2015, 11:08   #21
Onursal Üye

sebo22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 18644
•Rep Seviyesi :
sebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond reputesebo22 has a reputation beyond repute
muhteşemsiniz...
sebo22 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Kasım.2015, 19:26   #22
Çeviri Balonlama

Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 100127
•Rep Seviyesi :
Adem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond repute
Sayın hggurak, müsadeniz olursa muhabbete biraz daha çeşni katayım dedim.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dosyayı indirebilirsiniz. Rar dosyası içinde exe var. Windows bilgisayarlarda sorunsuzca açılacaktır.
Kısaca bilgi de vereyim;
- Çalışma flashta hazırlandı. Plugin vs sorun olmaması için exeye çevirdim. (Güncel kaspersky ile virüs taramasından geçirilmiştir.)
- Yazılar yerine balonlara komple animasyon vermek çok daha güzel olurdu biliyorum ancak o balonları temizlemek ? Yok kalsın almiyim.
- En sonda biraz temizlikle farklı bir yön daha göstermek istedim. Balon haricinde de animasyonlar olabilir tabiki.
- Animasyonlar 1 saatimi aldı, epeydir flashla uğraşmıyordum, paslanmışım. Esas vakti temizlik dekupe vs alıyor. Toplamda 3-4 saat sürdü.
Bir takım objelere de ufaktan animasyon verilebilir.
Bu işin ucu açık. Emeğe göre çok daha farklı şeyler de yapılabilir.
Bir kişi temizlik, bir kişi çeviri, animasyon da benden
Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Kasım.2015, 20:10   #23
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
Yönetici

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 320904
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Çalışma olarak çok güzel Sevgili Emirdar, eline sağlık...
Bu işlere elinizin yatkın olduğu ve animasyon konusunda da bilgi sahibi olduğunuz belli...
Ancak, ister sadece yazılar olsun, isterse de tüm balon (yazılarıyla birlikte) olsun
tek tek manuel açılması okuyucu açısından çok ilginç olmayabilir.
Tabi bu benim düşüncem... (Son bantta dedektiflerin hareketlendirildiği bölümü saymıyorum, orası iyi olmuş...)
Yine ancak, yukarıdaki mesajlardan birinde Scanfan dostumun yazdığı
"Çift dilli resimli roman" esprisi senin bu yönteminle yapılabilir...
Sayfa altına iki buton koyulur, birisi sayfadaki balon yazılarını (Örneğin Türkçe-İngilizce) değiştirir,
diğer buton da bir sonraki sayfaya atlatır (gibi)...
Hayalgücümüz çalışmaya başladı bir kere. Aynen devam diyorum...

Katkılarınız için çok teşekkürler...
hggurak isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Kasım.2015, 20:24   #24
Çeviri Balonlama

Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 100127
•Rep Seviyesi :
Adem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond reputeAdem has a reputation beyond repute
Aynen dediğiniz gibi, herşey hayalgücüne kalmış. Tek tek manuel yerine belli bir hızda animasyon kendi de ilerleyebilir, bir butonla istenildiği anda durdurup devam edilebilir.
Çift dil meselesi için kullanılabilir.
Hatta bazı yerlerde ses efektleri bile eklenebilir.
ÇR hazırlanırken yeni nesil için yazar-çizerler farklı yöntemler izlerler mi acaba?
Mesela Apple store ve Google play için bu şekilde interaktif ÇR'lar yapılabilir. Belki de vardır zaten hiç araştırmadım. Hatta şimdi bir bakayım nedir durum?
İnteraktif uygulamalar üzerine değişik çalışmalarım var ve işim bu. Bir süredir de ÇR okudukça interaktif nasıl olur noktasında kafa yoruyorum zaten. Burda ÇR'a gönül siz değerli arkadaşların fikirleri önemli. Yıllardır ÇR ile hemdem olanlar bu konuda ne derler?
Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Kasım.2015, 16:21   #25
Onursal Üye

CortoMaltese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 275510
•Rep Seviyesi :
CortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond reputeCortoMaltese has a reputation beyond repute
Tebrikler, çok güzel olmuş.
CortoMaltese isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Kasım.2015, 16:57   #26
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 272342
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
Tüm gifleri tarayıcı ile açarsanız açacak ve oynatacaktır bilginize.
Beymelikli18 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Kasım.2015, 13:38   #27
Yeni Üye

RustySly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
RustySly is on a distinguished road
harika bir çalışma! benim de aklıma şöyle bir fikir geldi; facebook'taki 360 derece videolar gibi perspektif içerecek şekilde animasyonlu kareler hazırlanır. bu animasyonlar akıllı cihazın gyroscope'una bağlanır ve kullanıcı cihazı sağa sola yatırdığında animasyon ileri - geri oynar. böylece, hani şu eskiden sağa sola eğince derinlik duygusu oluşturan 3 boyutlu ufak kartlar gibi kareler elde edilebilir
RustySly isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Kasım.2015, 14:33   #28
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
Yönetici

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 320904
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Alıntı: RustySly´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
harika bir çalışma! benim de aklıma şöyle bir fikir geldi; facebook'taki 360 derece videolar gibi perspektif içerecek şekilde animasyonlu kareler hazırlanır. bu animasyonlar akıllı cihazın gyroscope'una bağlanır ve kullanıcı cihazı sağa sola yatırdığında animasyon ileri - geri oynar. böylece, hani şu eskiden sağa sola eğince derinlik duygusu oluşturan 3 boyutlu ufak kartlar gibi kareler elde edilebilir

Doğru anladım mı bilmiyorum ama, şunun gibi birşey mi Sevgili RustySly?

Bu animasyon 2 kareden oluşmuş, 3D etkisi veren stereo bir gif...
Tabi daha çok ara kareler kullanılarak hareket yumuşatılabilir sanırım...

Konu hggurak tarafından (30.Eylül.2019 Saat 14:06 ) değiştirilmiştir.
hggurak isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 01.Aralık.2015, 03:30   #29
Yeni Üye

RustySly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
RustySly is on a distinguished road
Alıntı: hggurak´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğru anladım mı bilmiyorum ama, şunun gibi birşey mi Sevgili RustySly?

Bu animasyon 2 kareden oluşmuş, 3D etkisi veren stereo bir gif...
Tabi daha çok ara kareler kullanılarak hareket yumuşatılabilir sanırım...

Kesinlikle budur
RustySly isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Aralık.2018, 14:28   #30
Onursal Üye

aksamsefasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 630514
•Rep Seviyesi :
aksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond reputeaksamsefasi has a reputation beyond repute
süper çalışma, tebrik ederim
aksamsefasi isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil