Çizgi Roman Diyarı

Çizgi Roman Diyarı (http://www.cizgidiyari.com/forum/)
-   hggurak (http://www.cizgidiyari.com/forum/hggurak/)
-   -   Animasyonlu Çizgi-Roman Denemesi (TENTEN) (http://www.cizgidiyari.com/forum/hggurak/96204-animasyonlu-cizgi-roman-denemesi-tenten.html)

savok 24.Kasım.2015 20:36

Zeki insanlarla birlikte olmak insanı keyiflendiriyor.. Çok güzel olmuş.. Yakında bunun seslisi de olur...
Harry potter filmlerinde gelecek postasi gazetesinde de haberler bu şekildeydi..
Tebrikler dostum...

Hakan Alpin 24.Kasım.2015 21:31

Ben çok beğendim :)

serdary67 24.Kasım.2015 22:27

Sayın hggurak; sizdeki zeka keşke bende olsa. Bravooo!!.. Velev ki bunun sektörel olarak uygulandığını düşünün, eğer patentini alır ve İtalya'da bunu kabul ettirirseniz köşe olursunuz; çizgiroman alanında bir devrim yaratırsınız. Ayrıca ben ne cdisplay, ne cdplay ex, ne de ganvisorda çalıştıramadım; ama resim hali hala oynuyor. Daha neler göreceğiz bakalım yaşadıkça.
Not: Şimdi farkettim gifi rar yapıp cdisplay de açar ve mause tekerleğini oynatırsanız gif hareket ediyor.

toxine 24.Kasım.2015 22:57

Ben de beğendim. Yenilikçi bir fikir. Ayrıca bu animasyonu severek izlemiştim.

Benim aklıma gelen fikirse, ekrandan çr. okurken slayt gibi panellerdeki konuşma balonlarının yazısı ve ses efektleri sonradan ortaya çıkacak. Ekran yayvan olduğundan sayfanın önce bir yarısı sonra diğer yarısı gelecek. Falan feşmaken...

direnc11 24.Kasım.2015 23:03

Vay be. Kısmette kıpır kıpır kıpırdayan bir çizgi roman okumak da varmış. :)

Çok yaşayasın üstadım. Tebrik ediyorum.

sarkomer 24.Kasım.2015 23:29

Harika yaa...
Bu "Diyar"da ömrümüz yettiğince daha neler göreceğiz bakalım...
Tebrikler Sayın "hggurak";
gerçekten muhteşem...
Saygılarla...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

scanfan 24.Kasım.2015 23:40

Şimdi aklıma geldi. Bir öneri: Bu animasyon tekniği "çeviri/balonlama" alanında da kullanılabilir mi acaba? Yani "iki dilli çizgi roman" üretmek için uygun olur mu? Sayfadaki grafikler aynı kalırken balonların içindeki yazının değişmesi uygulamasını kastediyorum. Dil öğretmek için de uygun bir araç olabilir.

Not: bunun minicik bir örneğini naçizane bir-iki yıl önce ÇD'nda sunmuştum ([Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]). Bu bir kızılmaske karikatürüydü ve balonlardaki azıcık belden aşağı olan lafları maskelemek için "anigif" yapıp tek panelde iki ayrı balon kullanmıştım. Sakıncalı sözlere daha kısa bir zaman atamıştım. Oldu olacak, uzun uzun anlatıncaya kadar karikatürü buraya da alayım daha iyi.

Karikatürün orijinal balonlarını görmek için 5-10 saniye bekleyin
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

hggurak 25.Kasım.2015 00:10

Alıntı:

scanfan´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 439005)

Şimdi aklıma geldi. Bir öneri: Bu animasyon tekniği "çeviri/balonlama" alanında da kullanılabilir mi acaba? Yani "iki dilli çizgi roman" üretmek için uygun olur mu? Sayfadaki grafikler aynı kalırken balonların içindeki yazının değişmesi uygulamasını kastediyorum. Dil öğretmek için de uygun bir araç olabilir.

Çok iyi fikir gerçekten sevgili dostum, ancak bildiğim kadarıyla gif animasyonlarında resmin değişme aralığını biz ayarlıyoruz. 2 saniye, 3 saniye, 5 saniye vs...
Halbuki dediğiniz gibi bir uygulamada sayfa değişimi kullanıcının isteğine bağlı olmalı. Örneğin mause ile tıklayınca sayfanın değişmesi gibi...
Araştırmak lazım, belki de böyle bir opsiyon vardır...
Ama şurası yadsınamaz ki; gerçekten çok iyi olurdu... :)

Baltimora 25.Kasım.2015 00:27

Sevgili hggurak, sayfayı açana kadar doğrusu aklımda bu kadar güzel bir şeyle karşılacağımı sanmıyordum. Fakat paylaşımınızı görünce içimden "Vay anasını, bu nasıl bir çalışmadır böyle. 1000 defa helal olsun!" dedim. :) Sizler gibi zeki, yaratıcı, sabırlı ve paylaşımcı insanlarla bir arada olmaktan büyük onur duyuyorum. El emeği, göz nuru bu paylaşımınız için teşekkür eder, bizlere yeni ufuklar açan çalışmalarınızda başarılar dilerim..

yeryüzü 25.Kasım.2015 11:00

Ufkumuzu genişleten bir fikir daha.
Teşekkürler ve kolay gelsin üstadım :)...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +4 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:01