EDGAR ALLAN POE Albümü / Richard Corben (Ç/B)

EDGAR ALLAN POE Albümü / Richard Corben (Ç/B)

hggurak

Like Tree365Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11.Ekim.2016, 17:37   #31
Administrator

ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1922191
•Rep Seviyesi :
ertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond repute
Muhteşem bir paylaşım.
Bir paylaşım ancak bu kadar güzel olur.
Teşekkürler can dostum.
Alt 11.Ekim.2016, 19:43   #32
Onursal Üye
Çeviri Balonlama

lotoloto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 559742
•Rep Seviyesi :
lotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond reputelotoloto has a reputation beyond repute
En nihayet gözümün kör olduğuna karar verdim. Ben bu kitabı nasıl görmemişim. Balık kavağa çıkmış haberim yok. kendime yuh diyorum.Bu kitabı hazırlayıp sunan arkadaşlara kocaman teşekkürler.
lotoloto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 11.Ekim.2016, 22:28   #33
Onursal Üye

KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1093710
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
Müthiş bir yoğun emek ürünü.
Kapak tam usta işi.
Sayfa adedini hiç yazmayayım.
Bu kadar övgü alacak kadar muhteşem.
KARAOĞLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Ekim.2016, 20:13   #34
Süper Üye

ALIENRIPLEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 213
•Rep Seviyesi :
ALIENRIPLEY has a spectacular aura aboutALIENRIPLEY has a spectacular aura aboutALIENRIPLEY has a spectacular aura about
CORBEN Fantasy Art (Fantastik Sanat) dünyasının en usta çizerlerinden biridir, POE'yu ise anlatmaya bile gerek yok... Böyle bir ikilinin çizgi roman'da birleşimi ise tam anlamıyla zirve olmuş... Bize de bu olağanüstü çalışmayı gerçekleştirip paylaşan kardeşlerimize (SG) eğer kabul ederlerse şükranlarımızı sunmak kalmış...
profesör, scanfan, hggurak ve 1 kişi bunu beğendi.
ALIENRIPLEY isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Ekim.2016, 22:06   #35

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2697659
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Edgar Allen Poe ve Howard Phillips Lovecraft, korku edebiyatının Aristo ve Eflatunlarıdır. Sinemada Alfred Hitchcocks ile birlikte efsanelerimdir.
Bu nedenle adlarının geçtiği yerlerde dikkat kesilirim.

Poe albümü denildiğinde pür dikkat kesilmem çok doğal.
Diyarın iki en ustasının ortak emeğiyle (üstüne Nare Buse kardeşimizin de emeği) albümü bekliyordum ama ortaya çıkan eser beklentilerin de çok çok üzerinde oldu.
Çeviri de, sunum da beklenti ve tahminlerin oldukça fevkinde olunca ne diyeceğimi bilemedim. Dostlar resmen " two men show " yapmışlar. Ben gibi amatör paylaşımcılar için böylesi profesyonel üstü paylaşımlar statü atlamışız hissi uyandırıyor. Diyarlı olmanın ayrıcalığını yaşatıyor, kendimize pay çıkarıyoruz.
Bunun için de scanfan ve hggurak dostlara minnet duymamız çok normal. Diyarlı dostların tüm övgülerini fazlasıyla hak ediyorlar.

Poe usta için beslediğim hisleri ne yazık ki Corben usta için paylaşamıyorum. Ben klasik resimden hoşlanıyorum. Corben kesinlikle büyük sanatçı. Ama çizgileri benim sevdiğim tarzdan değil. Ne kadar çaba göstersem de bu çizgilerin olduğu dünyaya dalamıyor, öyküyü yaşayamıyorum.

Sunumuyla, görselleriyle paylaşımı özel bir dosyaya kaydettim. Yalnız 46 dakikalık Ölülerin Hikayeleri belgeselini kısmen seyrettim. Uygun zamanda tümünü izleyeceğim ve nasıl kaydedeceğimi bilemediğim için bilen bir dosttan yardım alacağım. Arşivimin çok değerli bir parçası oldu şimdiden.

scanfan ve hggurak dostlar ile Nare Buse kardeşime bu değerli emeklerini bize helal etmelerini diliyor, teşekkür ve saygılarımı sunuyorum.
lotoloto, scanfan, hggurak ve 2 kişi bunu beğendi.
profesör isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Ekim.2016, 22:58   #36
Yönetici

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1772512
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute
Alıntı: profesör´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.....
Sunumuyla, görselleriyle paylaşımı özel bir dosyaya kaydettim. Yalnız 46 dakikalık Ölülerin Hikayeleri belgeselini kısmen seyrettim. Uygun zamanda tümünü izleyeceğim ve nasıl kaydedeceğimi bilemediğim için bilen bir dosttan yardım alacağım. Arşivimin çok değerli bir parçası oldu şimdiden......

[CENTER]
Sevgili "profesör" üstadım, söz konusu videoyu kaydetmeniz mümkün. Bu bir "youtube" videosu. Eğer kullandığınız internet tarayıcısı "Firefox" veya "Chrome" ise "eklentiler" bölümüne girip "youtube download" sözcüklerini aratın. Birçok video kaydedici/indirici eklenti karşınıza çıkacak. Bu eklentilerden birini kurarak başlayabilirsiniz. "İnternet Explorer" web tarayıcısı için çözüm bilmiyorum, çünkü o tarayıcıyı uzun yıllardır kullanmıyorum.

Bir de şöyle bir yöntem var: basit bir komutla youtube videoları kaydetmek mümkün.

Önce youtube sitesinde videoyu açın. Sonra da komut satırındaki video isminin soluna ("youtube" yazısının hemen soluna) ss harflerini yazıp entere basın. Sizin indirmek istediğiniz video üzerinden örnek verirsek:

şöyleyken:
youtube.com

şöyle olmalı:
ss youtube.com

enter'a basıp çıkan sayfadan kalite ayarını yapıp videoyu indirin.
Bu kadar basit.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

profesör, hggurak, turhal ve 1 kişi bunu beğendi.

Konu scanfan tarafından (18.Ekim.2016 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Ekim.2016, 23:02   #37
Kıdemli Üye

aykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
aykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond repute
tanitim,kitaplar,video hersey cok güzel ellerinize saglik
profesör, scanfan ve hggurak bunu beğendi.
aykut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 20.Ekim.2016, 03:21   #38
Onursal Üye
Çizgi Roman Ustası

Hikmet Yamansavaşçılar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15024
•Rep Seviyesi :
Hikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond reputeHikmet Yamansavaşçılar has a reputation beyond repute
Standart Teşekkürler çocuklar!
Bunca zaman geçti paylaşımdan bu yana bir şey yazamadım. Nasıl yazayım ki okumadan incelemeden bir şeyler yazmak mümkün mü? Bu işte emeği geçenlere duyduğum saygıdan bir şeyler yazmak için günlerdir elimden düşüremediğim bir iş var karşımda.
Satır satır, sayfa sayfa okudum. Daha fazlası inceledim ve ne yalan söyleyeyim.
BAYILDIM!
Neye bayıldım biliyor musunuz?
CORBEN’in çizimlerini zaten biliyordum. (Bence olağanüstü. Ayrıca değineceğim sonraki yazımda.)
POE’nun hikayelerini ise çocukluğumdan beri bilirim. Özellikle ‘Morg sokağı cinayetleri’ ni okuduğumda sanırım ilkokula gidiyordum.
Benim sizlere yazmadan duramadığım, bu eserin mükemmel olması değil aslında. Eser iki büyük sanatçıyı bir araya getirmiş. Hikayeleri ve şiirleri toparlamış. Harika. Tekrar tekrar okuyalım amma...
Gelelim işin bu tarafına...
Sevgili Nadir Kadıoğlu’nun olağanüstü titizlikle yaptığı yüzlerce sayfa tutan çeviri...
İnanılmaz güzel ve inanılmaz bir emek.
Teşekkürler SCANFAN!
Teşekkürler sevgili NARE!
Ve Sevgili HGGURAK!
Gelelim sana...
Sevgili dostum, sen neler yapmışsın öyle?
Orjinal kapak önümde. Bana bakıyor.
‘SPIRITS OF THE DEAD’ Yazısı kurumuş ağaç dallarının önünde mükemmel bir şekilde işlenmiş.
Haydi bakalım bu yazıyı silin ve Tükçesini yazın yerine desem ne yaparsınız?
Şimdi sen kalk, önce orjinal yazıyı sil. Boşta kalan ağacın dallarını yeniden doldur. Yeni kollar ilave et ve nereden, nasıl bulduğunu, yazdığını bilemediğim ’ÖLÜLERİN RUHLARI’ Yazısını kapağa oturt. Yetmemiş gibi orjinal ismi sol alta, ‘EDGAR ALLAN POE! DAN’ Yazısını da sağ üste yerleştir.
Eee ne oldu diyeceksiniz?
Önümde orjinalinden daha güzel grafik çalışması olan bir kapak var.
Ne diyeyim?
Kitabın sayfalarını çevirmeden uzun süre inceledim. Bakakaldım.
(Sevgili Gürdal KARABALA’nın yeni kapağı ellerinden öper bu arada. Seni bekliyor.Ne dersin?)
Ortak çalışmanız olan ‘SG’ logosuna da bayıldım. Bunu çalışmak bir yana düşünmek bile olağanüstü.
Yirmiüç ayrı font ve orjinaline sadık kalmak uğruna kullanılan ‘FONTLAB’ programı.
Bütün bu titizlik, sadece ve sadece orjinaline sadık kalmak uğruna. Ve bu işten en ufak bir ticari kazancınız bile yok.
Şimdi bu yazı bitmez. Sayfalar sürer.
Kapakta, logoda kaldık.
Yazacak daha o kadar çok şey var ki.
O da bir sonraki yazımda...
Ama bu olağanüstü emeği ve yeteneğinizden dolası sizleri ayakta alkışlıyorum.
TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR!
scanfan, hggurak, turhal ve 1 kişi bunu beğendi.
Hikmet Yamansavaşçılar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 20.Ekim.2016, 04:50   #39
Süper Üye

süperego - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 21952
•Rep Seviyesi :
süperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond reputesüperego has a reputation beyond repute
en sevdiğim yazarlardan biri.hayal gücü çok yüksek.betimlemeler şahane.ellerine sağlık teşekkürler üstadım.
scanfan ve hggurak bunu beğendi.

HERHANGİ BİR ŞEY NE KADAR BÜYÜK OLURSA OLSUN SONSUZLUKLA KARŞILAŞTIRILDIĞINDA SADECE BİR NOKTADIR.
A.Y.
süperego isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Mayıs.2019, 22:25   #40
Süper Üye

jagdpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5023
•Rep Seviyesi :
jagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond repute
Güzel bir sunumla taçlanmış paylaşım . Emekleriniz için teşekkürler .
scanfan ve hggurak bunu beğendi.
jagdpanther isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
edgar allan poe, richard corben, spirits of the dead, ölülerin ruhları

Seçenekler
Stil