Hey Dergisi - 16 Temmuz 1975 – Sayı: 35

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,320

45'lik dolduran aktörler kervanına meğer Telly Savalas da katılmış. 1975'de "If" (şayet) adlı bir şarkı söylemiş, Türkiye'de bile satılmış bu plak (Melodi Plak). Orson Welles'in 1984 tarihli "I Know What It is To Be Young"ını biliyordum ama Savalas'ın şarkısını ilk kez duyuyorum. Aynı yıllarda bizde de böyle bir moda vardı, Rahmetli Fikret Hakan bile 45'likler doldurdu, şarkı söyledi (şarkılardan birinin tuhaf bir de adı vardı: Aşk Uğultusu!)

Dergi için teşekkürler sevgili "swingtex".

Telly_Savalas_If_melodi_plak_1975.jpg

Telly Savalas - If (1975)

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,919
İstanbul
Bu Ajda'ya hayran kalmamak elde değil, dergi 1975 yılına ait ve daha o zamanlar bile ilk kaydının üzerinden tam 11 yıl geçmiş.. Bkz: Göz Göz Değdi Bana

Paylaşım için teşekkürler Murtaza ağabey..

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,522
Ankara

45'lik dolduran aktörler kervanına meğer Telly Savalas da katılmış. 1975'de "If" (şayet) adlı bir şarkı söylemiş, Türkiye'de bile satılmış bu plak (Melodi Plak). Orson Welles'in 1984 tarihli "I Know What It is To Be Young"ını biliyordum ama Savalas'ın şarkısını ilk kez duyuyorum. Aynı yıllarda bizde de böyle bir moda vardı, Rahmetli Fikret Hakan bile 45'likler doldurdu, şarkı söyledi (şarkılardan birinin tuhaf bir de adı vardı: Aşk Uğultusu!)

Dergi için teşekkürler sevgili "swingtex".

Telly_Savalas_If_melodi_plak_1975.jpg

GErçi buna şarkı demek biraz haksızlık olur. Telly Savalas'da Orson Welles gibi bir nevi şiir söylemiş. :)
Bu güzel detayları bizimle paylaştığınız için bir kez daha teşekkürler.
Dergiyi paylaşan sevgili swingtex'e de kucak dolusu sevgiler