Hey Dergisi - 21 Kasım 1983 - Sayı: 680

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,311

"Hayatta Bir Kez Alınır" (!) Bu slogana gerçekten inanmıştık ve tüketim çılgınlığının bu topraklarda nasıl azgınlaşacağını daha bilmiyorduk o tarihlerde. 1983'ten sonra 4 video kaset player, 2 VCD player, 3 DVD player/recorder vs. derken BluRay'e kadar geldik (çok şükür onu almadım!). Ülke teknoloji çöplüğüne dönmeye başlamıştı, dünyada artık kullanımdan kalkmakta olan ürünler bizde yeniymiş gibi pazarlanıyordu (örneğin VCD Avrupa'da, ABD'de hiç kullanılmadı bile, sadece bizde ve bazı Uzakdoğu ülkelerinde yaygındı). Cep telefonu konusunda artık akıllanmıştım, sadece 4 cep telefonum oldu, şimdi çocukların attıklarını kullanıyorum (6 ayda bir telefon değiştiren dostlarım var). Dergideki reklamda oynayan yeni evli çifti görünce hatırladım, 1980'lerde iyi kazanan bir sanatkar esnaf tanıdık vardı, dükkanına yakın bir depo kiralamış yeni ne çıkmışsa alıp depoya koyuyordu, çünkü evlenmeye hazırlanıyordu. Yıllar sonra evlendiğinde depodakilerin çoğunu ya sağa sola dağıttı ya da hurdaya attı, zira santrifüjlü çamaşır makinelerini, tüplü televizyonları yoksullar bile kabul etmediler!

Dergi için teşekkürler "murtaza5".

Sanyo_reklam_HEY_1983_Kas_680.jpg

Son düzenleme:

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
50 yaş + arkadaşlar SANYO videoyu hatırlarlar herhalde.. Hatta Zeki-Metin tiyatrosunda ona SANİYE diyorlardı... :4: