Hey Dergisi - 17 Mayıs 1982 - Sayı: 28

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,043
318,296
Yapdıgım taramalar bitdigi için bir müddet HEY dergine ara verecegim,saygılarımla.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,321

Kapakta "Şehnaz"ın kullanır gibi yaptığı fotoğraf makinesi meşhur "Hasselblad". O fotoğraf makinelerinin "Rolls Royce"uydu (hâlâ da öyle olmalı), NASA tarafından Ay'a filan da gönderilmişliği var. Fiyatı da ona keza çok astronomikti! SSCB henüz dağılmamışken biz o makinenin Sovyet taklidi olan "Kiev88"i alabilmiştik (gücümüz ancak ona yetmişti), hem de ful aksesuar, o zamana kadar çıkmış tüm lensleri, balık gözü lens filan dahil. Yine de Hasselblad'ın sadece gövdesinden bile kat kat ucuzdu. Kiev için "Fakir adamın Hasselblad'ı" derlerdi. Şimdi fan kulüpleri filan varmış Kiev'in.

Fotoğraf makinesi mevzusu nereden icab etti şimdi diyeceksiniz. "Vitrinine çalar saat koyan sünnetçi fıkrası" aklıma geldi: Ya neye dikkatinizi çekseydim? (biraz gülümsetmek istedim sizleri)

Tüm emekleriniz için teşekkürler sevgili "murtaza5" üstadım. Umarım devamı da gelir bu nostaljik dergilerin.

Kiev_ve_Hasselblad.jpg

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,920
İstanbul
10 dakika film arası diyelim ona... :)

Şaka bir yana.. Bu zamana kadar tarayıp paylaştığın, başta HEY dergileri olmak üzere tüm paylaşımların için yürekten teşekkür ederim sevgili Murtaza ağabey..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,920
İstanbul
Yapdıgım taramalar bitdigi için bir müddet HEY dergine ara verecegim,saygılarımla.
Abi bende alışkanlık olmuş artık her gün siteye girip ilk HEY dergilerine göz atmak. :) Bir an bu yazdığın mesajı unutup acaba ne zaman eklenir derken, aklıma geldi.. :) Tekrardan bize yaşattığın güzel anlar için teşekkür ederim..