Persepolis - Marjane SATRAPİ

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
file

file

Eser 179 çift sayfadır. İranda kadın olmanın zorlukları veya kısaca İRAN.

file

Sanırım bir ara bizim kaptan da oralardaymış.

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,480
Ankarada üstad büyüğümüz Haluk Abi sağolsun hediye etti bu kitabı bana.

Fransızcalarını da yüklemiştim.

Eksik ve sıkıntılı sayfaları nasipse pazartesi akşamı yüklerim artık. Herkesten özür diliyorum.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Çok teşekkürler sevgili gandor08...
Bu film benim koleksiyonumun da nadir parçalarından biridir.
Şimdi kitabını da okumak apayrı bir keyif olacak; ancak tabii ki sen eksik sayfaları tamamladıktan sonra... :)
Ellerine, gözlerine, emeğine sağlık...

Son düzenleme:

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Ben de arşivimde filmini bulunduruyorum ancak çizgi roman olarak ayrı bir zevki olacak, tamamlanmış halini bekleyip indiririm.
Emeğiniz için teşekkür ederim.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
eksik sayfalar yüklenmiştir.

Teşekkürler gandor08, ellerine sağlık.
Ancak 3. sayfada da (persopolis gandor08ÇD003) tarama problemi var (Sayfanın altında, yazıların üstünde gri bir bant kalmış).
Elin değmişken onu da yenilersen herşey tamam olacak sanırım... :)

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Herkesin okuması gereken bir kitap,
"Gazze'nin Dipnotları" gibi; bugünümüzü
anlamak, çevremizde, bizde olan biteni anlamak için...
Tüm değerli emeklerin için gönülden teşekkür
ederim sevgili dostum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,868
Yine fırtınalar yaratmışsın.
Güzel paylaşım,okumamak olur mu...:D
Emeklerin için teşekkür ederim Artvin uç beyi.:31::31::31:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Tuğla diye tabir ettiğimiz kitaplardan birisi bu. :) Kitabı önemli kılan bu niteliği değil elbette. Onu farklı kılan içeriği, anlattığı öykü. Belki bugün biraz daha anlamlı bu kitabı okumak.

Tam bir çizgi roman tutkunu olan arkadaşım Aykan Sever'in editörlüğünü yaptığı kitabın sunuş çevirisine imza atan Yıldız Temürtürkan da yine üniversite yıllarından tanıdığım bir isim. Maalesef bu tür kitapların arkası gelmedi. Bildiğim kadarıyla yayınevi de kapandı, emin değilim.

Bu kitabı sayısal arşivlerimize alalım evet ama imkanı olanların kitabı edinmelerini ve kütüphanelerine koymalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Teşekkürler, Selahattin üstadım.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Sevgili Gandor08, çok güzel ve çok özel paylaşımlar bunlar... Çok teşekkürler...

erdem110

Yeni Üye
26 Eki 2012
21
538
"Persepolis - Marjane Satrapi" paylaşımınızda çift sayfaları tek sayfaya dönüştürdüm, eksik olup olmadığını kontrol ederken 4 sayfanın eksik olduğunu fark ettim. Eksik sayfalar 2.bölümde Şabat adlı hikayeden 2 sayfa, 4.bölümde ise "Kayak" adlı hikayeden 2 sayfa. Bulmanıza yardımcı olsun diye Fransızca orjinallerini alttaki linkte JPG olarak yükledim. Tarayıp paylaşabilirseniz siteye ekleyebilirim.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,795
4,716

Sayın gandor08 ;

Okumanın tam zamanı....

1978-79'larda çok tartışmıştık. Uyarmıştık. Dincilerle DEVRİM olmaz. Din dogma olduğundan yeniye kapalı , eskiye hatta çook eskiye özlem içinde ve METAFİZİĞE (Fizikötesi) bir ideolojidir. Oysa DEVRİMCİLER dogma karşıtı , Ayakları yere basan , tam anlamı ile YENİYE (Post'ların Yenisi değil) açık hatta aç ve İleriyi (Ekonomi Politik yapıya dayalı YENİ TOPLUMA dayalı İLERİ) amaç edinen onun için savaşan ideolojiyi benimsemiş kişilerdir. Bunlar birlikte adı devrim olan bir amaç için birlik olamazlar... O zaman bize çoğunluk (İranın Devgenci sayılan örgütten Türkiyede yaşayanlar ve Bizim DevGençliler ise ) : "Hele bir devrim olsun gerisi gelir. Asıl devrim yapılır" diyordu. Biz "O öyle mekanik olarak olmaz. Olamaz. Devrim yapan güçlerden hangileri güçlüyse DEVRİME O DAMGAYI VURUR" diyorduk. Onlar : "Hayır!! Halk bir kez DEVRİME alışınca onları da devirir" diyordu. Biz ise bunun böyle olamıyacağını anlatmaya çalışıyorduk.

Devrim (!) oldu. Hakim güç olan ve BATININ desteğini alan Humeyni taraftarları bir müddet sonra SOLCULARI sokaklarda Vinçlere asarak bitirdi.
Ne yazık ki biz haklı çıktık , NEYAZIK Kİ , NE YAZIK Kİ !!!!
Veeee bugüne gelindi. Unutmamak lazım GERİCİLER bir iktidara geldimi gitmek bilmez !!!!!!!!

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...