He-Man Kelebek Çizgi Roman Sıralı Listesi

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,489
000.jpg

He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 01 - Kötülükler Bahçesi
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 01 - Kötülükler Bahçesi Alternatif
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 02 - Yılanlar Yılanlar
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 03 - Robot Canavar
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 04 - Kainatın Sahipleri
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 05 - Yasasin Kral
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 06 - Kacaklar
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 07 - Sihirli Taslar
He-Man Kelebek Çizgi Roman Sayı 08 - Cesaret

Uzayın Hakimleri 01
Uzayın Hakimleri 02

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheRealAlpino

Yeni Üye
14 May 2016
99
480
Bu minik seriye ozel baslik actiginiz icin cok cok tesekkurler. Listenin tamamlanmasinda kucuk bir katkim olmasi da benim icin ayri mutluluk.

Ilk olarak bu seri ile ilgili onemli sayilacak bilgiler eklemek istiyorum.

Kelebek cizgi roman He-Man serisi 1987 Agustos - 1988 Nisan yillari arasinda bayiilerde satisa sunulmustu.

Ancak o yillarda net olarak hatirladigim bir TV reklaminda Uzayin Hakimleri isimli cizgi romana ulasmak icin (deterjan reklami idi sanirim) Kelebek Cocuk klubune uyelik olmak sarti ile bu cizgi romana sahip olunuyordu.

Benim icin yillarca gizemini koruyan bu muamma sayin Abolardis dostumunuzun paylasimi ile sonuclandi.

Paylasim icin (Sevgili yoneticilerimiz bu sayiyi da sirali listeye eklerlerse cok sevinirim);

http://www.cizgidiyari.com/forum/henuz-baslik-acilmamis-turkce-cizgi-romanlar/103825-uzayin-hakimleri.html

O yillarda ya hayal gordum veya salladilar herhalde diye gecistirdigim bu reklamin gerceklik payi bu paylasim ile ortaya cikmis oldu. Benim acimdan da buyur bakalim sen eksik olan 4.sayinin hayalini kurarken bir de bu sayiyi ekle bakalim hayallerine sonucu ortaya cikmis oldu :'( Hatta daha da kotusu bu muamma serinin bir de 2. sayisi varmis :( Internette cok kucuk bir gorseline denk geldim. Buldugum gorsele gore kullanilan kapak Kelebek Cizgi Roman He-Man'in 3.sayisi ile ayni ancak macera ismi "Hordak'ın Gelişi". Bu durumda bu sayi orjinal serinin 1.sayisi demektir.

Sonucta, Turkiye'de toplam 10 sayi yayinlanmis oluyor. 8 tanesi bayiilerde satisa sunulan kalan 2 sayi ise artik deterjan ile gelen veya Kelebek Cocuk Klup uyelerine gonderilenler.

Ben asagida ki orjinal seriye bu 2 sayiyi da ekledim. Umarim yukarida bahsettigim kayip sayiyida bulur ve burada paylasiriz.

Asagiya orjinal serinin sirali listesi ve yanlarina ise Kelebek yayinlarindan cikmis olan sayilari not olarak ekliyorum. Eksikleri tamamlamak icin umarim balonlama/ceviri ustalarimiz degerli zamanlarini ayirirlar :)

Marvel-Star Comics Orjinal Seri Siralamasi;

Masters of the Universe 01 (1986)...Kelebek Uzayın Hakimleri Sayi 02
Masters of the Universe 02 (1986)...Kelebek Uzayın Hakimleri Sayi 01
Masters of the Universe 03 (1986)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 01
Masters of the Universe 04 (1986)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 02
Masters of the Universe 05 (1987)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 03
Masters of the Universe 06 (1987)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 04
Masters of the Universe 07 (1987)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 05
Masters of the Universe 08 (1987)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 06
Masters of the Universe 09 (1987)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 07
Masters of the Universe 10 (1987)...Kelebek Cizgi Roman He-Man Sayi 08
Masters of the Universe 11 (1988)...Turkiye'de yayinlanmadi