Yavru Kırlangıç

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,298
LÜLEBURGAZ
bu annesi bir daha yuvaya dönmediği için aç kalan ve bakmaya çalıştığımız küçük kırlangıç... bütün uğraşlarımıza rağmen ne yazık ki zavallıcık fazla yaşamadı... ondan geriye sadece bu fotoğraf kaldı... annesini belki bir kedi yakalayıp yemişti belki de elinde sapanla kuşlara taş atan çocuklar öldürmüştü... dileğim bu resmi tıklayan bütün anne ve babaların, zavallı kırlangıç yavrusunun gözlerindeki çaresizliğe bakarak, çocuklarına hayvanlara zarar vermenin ne kadar kötü birşey olduğunu anlatmalarıdır...

bs9wbrwaqbgw41cic.jpg

bs9wmcorvkpq0vm38.jpg

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Ah ahh.. Bu yazıyı yeni gördüm açıkçası.. 7 8 sene önce yaşadığım bir olay geldi aklıma.. Ben doğdum doğalı hayvan sahibi olmuş biriyim. Kedi, köpek, kuş, hamster, kaplumbağa, tavşan, balık hatta ve hatta timsah bile besledim..
Gönüllü olarak bir hayvan barınağında çalışıyorum ( sokak köpekleri için )
Benim dober(wo)man birgün gezdirmeye çıktığımda ağzında birşeyle geldi.. Aklım çıktı acaba zehirli etmi ne bu diye ? Elimden geldiğince yabancılardan yemek almaması için eğitmiştim...
Getirdi önüme bıraktı.. İskelet yahu bu dedim.. ama bir kuştu.. Kim bilir belki uçamadı düştü.. Kim bilir belki sizinde dediğiniz gibi olaylar yaşadı..
Hazırlıklı değilimki elimde kutu olsun birşey olsun garibanı alayım içine koyayım.. Dön dolaş çöpçü gibi çöp araştırıp içine koyupta eve götürebileceğim bir nesne aradım.. Köpek bir yanda kuşcağız bir yanda eve döndüm.. Duygulanmıştım.. Elimde ayağıma karışmıştı.. Veterineri aradım "boşuna getirme yaşamaz fazla" cevabıyla içim dahada kötü oldu... Mümkün olduğunca temizledim.. Hatta ve hatta bahçeye çıkıp yesin diye solucan bile aradığımı hatırlıyorum.. Ama ne yazıkkı.....
Sonrasında köpeğimi düşündüm.. Bir daha bir daha.. Hani derlerya sahibini yiyen doberman.. Ne kadar ince varlıklar.. İnsanlık hayvanlardan birşeyler öğrenmiş olsa keşke..