Hayat Tarih Mecmuası - 1968 - Şubat

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,048
318,467
Sayın SERDAR TABAKÇIOGLU ( turhal nickli)
HAYAT TARİH Mecmualarını sitemize hediye etmişdir,teşekkür ederiz.
Bu gün onlarca,
Yarın yüzlerce,
İlerde binlerce kişi hiç bir karşılık beklemeden okuyacakdır.

8hAsc3.jpg

Saygılarımla.​

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,765
İstanbul
Sevgili turhal dostumuzun Murtaza üstadımıza ilettiği dergiler arasında en çok bu Hayat Tarih Dergileri heyecanlandırmıştı beni. Bu derginin bize ulaşmasına vesile olan her iki isme de çok teşekkür ediyorum.

Öyle umut ediyorum ki Murtaza üstadım için kötü günler geride kaldı. Bir kez daha bu ve benzeri sıkıntılı günler yaşamaman temennisiyle tekrar hoş geldin, üstat.

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,187
3,562
Bilecik
Teşekkür ederim, elinize sağlık.

Hayat Tarih mecmualarından iki cilt, çocukluğumda evimizde vardı her fırsatta okurdum.

Bir de fasiküller halinde Resimli Bilgi Ansiklopedimiz vardı, ilkokul-ortaokul öğrencileri için döneminin belki de en çekici ansiklopedisiydi, Hayat Tarihler yitti gitti, ama ansiklopedi fasiküllerine gözüm gibi bakıyorum.

Tekrar çok teşekkürler üstad.

fosil

Süper Üye
7 Ara 2015
1,187
3,562
Bilecik
Sayın turhal'a (Serdar Tabakçıoğlu) ayrıca teşekkür etmek lazım diye düşündüm, onun cömertliği sonucunda bu güzel paylaşım yapılabildi...

hayriflix

Onursal Üye
3 Mar 2019
1,733
2,888
mediafire linkleri Google Chrome'dan sonra, firefox'da da indirilemiyor bugün itibarıyla. Yalnızca Internet Explorer' dan indirilebiliyor. Veya J-Dowloder, Flashget gibi indirme programlarıyla da indirilebiliyor.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Hayat Tarih Mecmuası rahmetli Yılmaz Öztuna'nın editörlüğünde 1965-1982 yılları arasında aylık yayınlanan bir dergi idi.İlginç makaleler,inceleme yazıları içerirdi."Tarihe Akan Bir Ay"başlığında o ayın önemli olayları verilir;"Tarih Postası"köşesinde ise okuyucuların sorularına yanıt verilirdi.Hiç şüphem yok ki Türkiye'de büyük kitlelere tarihi sevdirmiş bir dergi idi.Derginin ilk sayfasında da çok sevdiğim bir slogan vardı:"Tarih okumak insanın ömrünü geriye doğru uzatır".Bu derginin forumumuzda paylaşılmasına çok sevindim.Günümüzde yayınlanan "# Tarih Dergisi"nin atası sayılabilir.