Hayat Resimli Roman Sayı 1973-72

cdemir

Onursal Üye
8 Ağu 2012
378
8,550
1CEvxs.jpg

Dergi için sevgili Direnc11'e tarama için sevgili Melih41'e teşekkürler ;)
Keyifli okumalar.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Teşekkürler üstadım.

Diriliş fotoromanının uyarısını verdikleri çirkin çerçeveyi ve mavi bantın sağ üst köşesindeki anlamsız "Perşembe" yazısını saymazsak, 1970 model bir dergi için kapak güzel olmuş.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Hani bazen diyoruz ya "tarama - düzenleme" kitabın/derginin kendisinden iyi diye... İşte bu da o örneklerden birisi bence. Iki ustanın maharetli elleri deyince ortaya nefis bir çalışma çıkmış. Teşekkürler cdemir ve Melih41 üstadlarım.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Raquel Welch ablamız pek çok yiğidin rüyalarını süslemişti bir zamanlar

Kapaktaki resmiyle şahane bir Conan macerasında yer alırdı

Hatta Vampirella bile olurdu

Emek veren dostlar, çok yaşayın

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
391
9,658
İstanbul
Teşekkürler üstadım.

Diriliş fotoromanının uyarısını verdikleri çirkin çerçeveyi ve mavi bantın sağ üst köşesindeki anlamsız "Perşembe" yazısını saymazsak, 1970 model bir dergi için kapak güzel olmuş.

Kapak çalışması güzel olmuş mavi zemin muazzam bir derinlik katmış Teşekkürler Dostlarım Melih41,Direnc11 ve Cdemir ellerinize sağlık

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Raquel Welch ablamız pek çok yiğidin rüyalarını süslemişti bir zamanlar…

:)...

Bir dönemin yaz gecelerinin olmazsa olmaz ritüellerinden olan yazlık sinemada kafadar arkadaşlarla seyrettiğimiz Taş Devri diye bir filmini
hatırladım şu an. Çıkışta, filmin değil ama Raquel’in sokak jargonundaki taş gibi’nin tam karşılığı olduğu konusunda hepimiz hemfikirdik. :)

Ses ve Hayat dergileri kalite adına ne eylemişlerse güzel eylemişlerdir. Özel bir kağıt gerektirmesi ve hem kağıt hem de baskı tekniği olarak
çok daha masraflı olmasına karşın tifdruk tekniğiyle basılmış dergilerdir bunlar. Sayfaları çevirirken kuşe kağıt gibi parıldayıp algı kırılması
oluşmaz; yazı ve görsellerde ipeksi bir görünüm ve derinlik vardır.