Hayat Resimli Roman Sayı 1974-51

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,803
Direnc11'den seriye bir sayı daha, keyifli okumalar..

Hayat-RR51.jpg

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,478
Abi teşekkürler vesile olan nihat ve size, katkılarınız ve yılmaz bir azminiz var. Her şey her ikinizin de gönlünce olsun.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Bu sayıya şöyle bir gezdirdikten sonra 1 tespit, 1 özeleştiri, 1 de eleştirim olacak.

Özeleştiri ile başlayayım hala resimli roman denince çizgi roman diye dalıyorum ve karşımı foto roman çıkınca garipsiyorum, benim için "roman ve resim" kelimeleri yan yana gelince çizgi roman ifade ediyor, toplumun büyük (hatta çok büyük) kısmında ise bunun "resmi" çizilmiş değil çekilmiş roman anlamına geleceğini bilebilecek kadar büyümüş olmam lazım aslında.

Tespit kısmına gelince, 1980 lerin sonunda ülkemiz gündemine geldiğini sandığım Brezilya dizilerinden önce 1970 lerde de neredeyse aynı tür konuları olan İtalyan fotoromanları (resimli romanları) gündemdeymiş ama türü sevmediğimden pas geçmişiz (Killing hariç).

Eleştiri doğrudan Melih41'e, değerli dostum derginin bence en okunacak yeri ilk defa duyduğum "Sardalye Pilakisi" kısmıydı ama 2 sayfa bir sayfa boyutunda olduğundan yeterince büyümüyor, gözlerde artık eskisi gibi görmediğinden, resme bakıp (hamsili pilava benziyordu uzaktan) yutkundum sadece; bu kısım işin latife kısmıydı, eline sağlık.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,640
Bahar Tertemiz:) ablamız Fırt'a, Gırgır'a konuk edilen sanatçılarımızdandı. Murat Soydan'la evlendi sonra. Birbirlerine yakışmışlardı. Umarım evlilikleri devam ediyordur.

Sevgili Nadir, eleştirisinde son derece haklı
Sardalye Pilakisi deyip geçmek olmaz, ziyan edilmemeli, değerini bilmeli:D

Sevgili dostum, çok özledim sizleri
Sardalye pilakili, kırmızı balıklı, büyükbeyazlı üçüncü etaplı toplanalım

dert

Yeni Üye
4 Ara 2010
14
8
ınanılmaz duygular yasadım.tam bır nostaljı harıkası dergı...coooook teşekkürler ne desem bılmıyorum..devamını dört gözle bekliyoruz.....

nostalji

Yeni Üye
3 Ağu 2016
2
0
Arkadaşlar Baharlı sayı silinmiş, elinde olan linki yenileyebilir mi acaba ? Şimdiden çok teşekkürler..