Bu "Hayat dergisi" fiyatları normal midir?

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Arkadaşlar burada küçük bir sahaf buldum. Raflarında bizlerin ilgisini çekecek pek bir şey yok. Sadece, 100 - 150 tane Hayat Mecmuası gördüm. Sanıyorum 60-70'li yıllardan.

Parasını denk getirebilirsem almayı düşünüyorum. Tanesine 2 TL istedi. Bu fiyat normal midir, pazarlık yapmalı mıyım?

Üstadlardan bilgi rica ediyorum... :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın
görüşlerini ben de merak ediyorum.
2 lira anormal bir rakam değil sanki,
hatta nette yüksek rakamlar var.

Birkaç ay önce 75 tane kadar
Conan, Alfa, Red Sonja dergisini
100 Tl'ye almıştım. Sonradan tanesini
1 liradan alabileceğimi anlamıştım :)
Aynı kategoride değil ama topluca aldığın
zaman kabaca tanesi 1 lira olursa bence iyi olur.
Dergilere özel bir ilgin varsa rakam kötü değil
sanırım ama dediğim gibi indirim her zaman mümkün.
Kısaca, pazarlık şart :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232

"Hayat" ciltleri 50 TL den başlıyor (fiyatta uçmuş olanlar da var nedense, bulunmaz Hint kumaşı mı zannediyorlar nedir?) Yılın yarısına ait olan bir ciltte 26 sayı olduğuna göre size verilen fiyat makul gözüküyor. Üstelik münferit sayılar ciltten çıkan sayılara göre daha iyi durumda olurlar, zira ciltleme esnasında dergiler giyotinle tıraşlanırken ciltçiler genelde ellerinin ayarını pek tutturamıyorlar. Bir de satın alırken sayfaların tam olduğundan emin olun, zira bu tür dergilerin içinden tablo, artist resimleri vb alınmış olabiliyor!

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Teşekkür ederim dostlar. Hiç beceremem ama pazarlık yapmayı deneyeceğim...

:)

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Ben de aşağıdaki bağlantıda düşük fiyatlarda çizgi kitaplar görmüştüm. Hiç alan olmuş mudur? Geçen aylarda Conanlar epey çoktu, şimdi azalmış gibi.

Artan fiyata sıralama yapılınca daha anlaşılır. 1.5TL-5TL arası bile var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

farubi

Aktif Üye
20 Eki 2009
317
5,186
Scanfan'ın dediği gibi cilt olarak almanızı tavsiye ederim.. 40-50 TL'ye bulabilirsiniz netten.. "Sadece posterleri var mı?" diye sorun.. hırsız ruhlular posterlerini alıp ayrı olarak satıyorlar.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Pazarlıksız hiç bir şey almam, bir ara en son yaşadığım macerayı anlatırım, "Al da git!" diye kovuluyor isen başarılısın demektir. :d Kafadan gir dostum, aynen şöyle, önce çaktırmadan say, diyelim 120 tane var, "100 liram var." de çıkar yeşili, bütün tek yüzlük olması şart, parayı görünce rengi değişir, bu işin raconu yeşildir, hiç sekmez, merak etme bizden başka kimse onları almaz, ama harbiden çok kıymetli dergiler, e alınca taramalarını da isteriz yani :D kolay gelsin dostum, emin ol başaracaksın! ;)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
İşte fındıkfındık farkı, direk konuya odaklan!
Ötesi de var ama, bence 80-90 lira veririm deyip
almayacakmış gibi biraz zaman geçirdikten sonra
100 lirayı uzatıp işi bitirme adımına geçmek lazım.
Burada yazmamız doğru değil bu tüyoları belki
ama neyse :D
Arkadaş yayınevi iyiymiş bu arada, almak lazım birşeyler,
gerçekten çok ucuzmuş, o sattıkları ilerde 5-10 kat fiyata
bulunamayacak şeyler aslında...

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232

O küçük sahafın da ÇD'nın bir üyesi olma olasılığı var mıdır acaba? Şayet öyleyse (ve burada yazılanları okuduktan sonra), o da yeni duruma göre bir pozisyon alacaktır diye düşünüyorum:d (Artık dergilerin tanesi 4 lira oldu diyebilir!:rolleyes:).

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci

O küçük sahafın da ÇD'nın bir üyesi olma olasılığı var mıdır acaba? Şayet öyleyse (ve burada yazılanları okuduktan sonra), o da yeni duruma göre bir pozisyon alacaktır diye düşünüyorum:d (Artık dergilerin tanesi 4 lira oldu diyebilir!:rolleyes:).

Haklısın dostum, e daima öbür yüzü vardır madalyonun. :Ğ