Çizgi roman listeleme programı

DeathRain

Yeni Üye
7 Şub 2012
58
41
geçen sene görmüştüm bir yerde tüm çizgiromanları listeliyordu isme,çizere göre felan bilen varsa adını yazabilirmi?

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
bence indirdiğin çizgi romanları güzelce arşivler bir de onları rahatça okuyabileceğin CDisplayEx programını kurarsan başka bir programa ihtiyaç duymazsın ... ben aşağıda gördüğün arşivi yaptım aradığım çizgi romanı dileğim zaman kolayca bulup okuyorum...

caxkglv074nwttyw0.jpg

caxkhfn2uihgsidwg.jpg

caxkjr82dkuhan468.jpg

DeathRain

Yeni Üye
7 Şub 2012
58
41
Aslında benimde tamı tamına 35 gb lık bir çizgiroman arşivim vardı ancak bilgisayarımı değiştirdiğim için hepsi gitti şimdi yeniden indirdim ancak arşivlemek saatlerimi alacak gibi görünüyor :D

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
Aslında benimde tamı tamına 35 gb lık bir çizgiroman arşivim vardı ancak bilgisayarımı değiştirdiğim için hepsi gitti şimdi yeniden indirdim ancak arşivlemek saatlerimi alacak gibi görünüyor :D

sevgili DeathRain bu tür arşivlerinizi kesinlikle bilgisayarınızda saklamayın... çökme, virüs kapma vs... herhangi bir durumda silinir gider... benim biri 500 GB biri 1 TB olmak üzere iki harici disk'im var hem onlarda ayrıca DVD lerde arşivimi muhafaza ediyorum... bazı kayıpları daha sonra netten bulmak, tekrar indirmek mümkün olmayabiliyor... mesela red kit'ler artık maalesef diyarımızda bile yok...

zagora

Yeni Üye
6 Nis 2015
7
12
bir arşiv sistemine oturup yazara çizere karektere göre tek tek girmek lazım.. uzun iş..

amacımız sadece elimizdeki çizgi romanlarının excelde listesi olsun diyorsanız şunu önerebilirim.
varsayalım dosya uzantıları cbr ve cbz olsun ve hepsi de "d" sürücüsünde olsun

dos ortamına geçin ve "d:" yazıp enterleyin..
sonra şu komut dizesini önerebilirim..

dir *.cbr *.cbz /B /S > liste

sonra windows ortamında "liste" isimli dosyayı bulun ve uzantısını "xls" yapabilirsiniz.
elimizde "liste.xls" olacak.. çift tıklama ile açabilirsiniz.. bir kez "evet" deyip geçin..
güle güle kullanın..