Hazine sandığından taşanlar :)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Hazine sandığının kapagı açık kalınca aşagıdakiler kaçmaya çalışıyordu yakaladım :)

ceylankinovasay47udu.jpg
ceylankinovatexsay84mfm.jpg
ceylankittaylorsay30pup.jpg
ceylantimsay31hmh.jpg
ceylankinovasay56xqx.jpg
ceylankittaylorsay27ckc.jpg
ceylantimsay20vdv.jpg
fotomagazinsay9lpl.jpg
hpqscan0001lgl.jpg

Sizce bukadar mı? yoksa gerisi gelir mi?

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Sanırım resimlerin boyutunu ayarlamayı ögrenemiycem :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Boyutlandır bölümüne 650 yaz yükle yeterli olacaktır.:)

Tommiks ve kahraman arkadaşı bir araya gelip karşılıklı bir bardak süt içtilermi acaba.?:))

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,661
Kasımpaşa
Sevgili dostum, şimdi beni aldı bir huzursuzluk, zaten normal olmayan aklım bu kitapların peşine düşer, düşer de gider, ne yapacağımı bilemem, bu arada anlı şanlı kolleksiyonerler seni düşman belleyecekler, ne ararsan bulursun , ne de nadir bunlar arkeolojik eser, şimdi resimleri gösterip tövbe tövbe..Bekliyorum..

Toplu resim koyacağın zaman boyutlandır kısmına 300-350 yazarsan tüm resimleri bir arada görme şansına sahip oluruz.

Gerisi de gelmez bence..
Belki de gelir..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Hazine sandığının kapağına mukayet olalım lütfen!
Gerekirse bir özel güvenlik görevlisi de tutabiliriz.
Bu kitaplar kaçamaz da, kaçmaz da...
Yani kaçmaması lazım.
Şayet kaçarsa hesabını da sorarlar ona göre...
Naçizane tek dileğim,
ve de tek isteğim bu nadide kitapların taramalarının ve düzenlenmelerinin özenle yapılması;
varsın biraz geç olsun...
Bir daha nerede bulacağız bu kitapları?
Şimdiden teşekkür ediyor,
heyecan ve dört gözle bekliyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Göz kamaştıran bir hazine sandığı, ne denebilir ki, Allah nazardan saklasın…

Nur içinde yatsın Samim Utkun usta… Her biri özenle seçilmiş kompozisyonlardan, bir çoğu yumuşacık pastel renklerle oluşturulmuş ne güzel kapaklar…

Yıllarca okunur, biriktirilir, bir kenara konur… sonra araya başka işler girer; askerlikti, evlilikti, çoluk-çocuktu derken yıllar geçer… yaşam biraz durulup sakinleştiğinde, hep evin bir yerlerinde durduğunu sandığınız o “eski dostlar” aklınıza gelir, ama ara ki bulasın…

Ya taşınma esnasında kaybolurlar, ya badana-boya sonrası genel temizlikte yanlışlıkla çöpe atılırlar veya bir su baskınına kurban giderler…

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,146
Bu sandığın en iyi şekilde korunup muhafaza altına alınması şart:Ğ:Ğ
Önce kendine sonra sandığı gözün gibi kıymetli bak:Ğ
Şaka bir yana bu harika kitapları kendi arşivimizde göreceğimizi umut ederek keyfim yerine geliyor.
Dostum ben şimdiden teşekkür edip işi garantiye almaya çalışayım:D:D

12 Şub 2010
15,006
543,774
Müze gezmiş gibi oldum

O yılların Teksas, Tommiks, Magua'larını da aradı gözlerim

Bu müze gezilir arkadaşlar:)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Müze gezmiş gibi oldum
O yılların Teksas, Tommiks, Magua'larını da aradı gözlerim

Ceylandan ilk yayınlanan teksasların epey bir kısmı var elimde yakında en azından kapaklarını tarayıp koymayı düşünüyorum. Nedense hiç tommiks yok bende. her halde çocukkende tommiksi fazla naif buluyordum :)

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
sandığı değil, müzeyi nakletmek lazım.acele edip
kilidini kıracağım kardeşim, sen merak etme.
ben içindekileri çalıp saklarım.zamanı gelince
altında ezilmezsem ne yapar yapar kimseye de
vermem.

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
O yılların..... Magua'larını da aradı gözlerim

Sanırım yaşım oldukça ufak olmalıydı, elimde tuttuğumu hatırladığım, ama hiç izine rastlamayınca, bu isimde bir çizgiroman yok, hafızam beni yanıltmış olmalı diye düşündüğüm bir dergiydi Magua.
Ta ki satışı kapanmış ama kapak resmi henüz kaldırılmamış bir sitede kapak fotoğrafını görene kadar…

Magua’yı hatırlayan başka birilerinin olduğunu öğrenmek mutlu etti beni… :)

SLDI.jpg

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
müze gezmiş gibi oldum
o yılların teksas, tommiks, magua'larını da aradı gözlerim

ceylandan ilk yayınlanan teksasların epey bir kısmı var elimde yakında en azından kapaklarını tarayıp koymayı düşünüyorum. Nedense hiç tommiks yok bende. Her halde çocukkende tommiksi fazla naif buluyordum :)

sevgili dostum;en azından kapakları tarayıp koyarımda ne demek oluyor ?hepsinin taranmasını kuvvetle rica ediyorum...

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Sevgili dostum gün 24 saat ve hayatımı kazandığım bir işim de var ve yaz yavaş yavaş bitiyor ne yazık ki. zamana yayalım derim ben. :)

mudi

Aktif Üye
3 Kas 2010
257
534
İstanbul,Fındıklı
Sanırım yaşım oldukça ufak olmalıydı, elimde tuttuğumu hatırladığım, ama hiç izine rastlamayınca, bu isimde bir çizgiroman yok, hafızam beni yanıltmış olmalı diye düşündüğüm bir dergiydi Magua.
Ta ki satışı kapanmış ama kapak resmi henüz kaldırılmamış bir sitede kapak fotoğrafını görene kadar…

Magua’yı hatırlayan başka birilerinin olduğunu öğrenmek mutlu etti beni… :)

SLDI.jpg

60 lı yılların başında okuduğum ve sonrasında hemen hemen kimsenin anımsamadığı bir kitaptı,Profesörle bir buluşmada dile getirince ve yanıtını alınca :) ''İri yarı kızılderili '' başka bir anlam kazanmıştı ...