yaşlı kurtun yayımladığı zagor renkli kanlı mesaja dair bilgilendirme

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
Ben hemen hemen bütün çizgi romanları severim ama Zagor'un yeri bende ayrıdır.

Sağolsun sevgili Atlas Mert teksastommiks2.tr.gg sitesinde birçok çizgi roman yayımlıyor ve tabii zaman zaman Zagor'u da yayımlıyor. En son renkli Zagor Kanlı Mesaj macerasını yayımladı ve her zamanki gibi kaynak belirtti.

ZAGOR Kanlı mesaj
KAYNAK : Çizgi Diyarı / Yaşlı Kurt

Harika bir macera ama maceranın en aksiyonlu sayfalarından ikisinin yeri değişmiş macerayı bulsam altına yazacaktım ama arama linkinden aramama rağmen macerayı bulamadım. Maceranın linkini buraya yazan olursa çok sevinirim bende hangi 2 sayfanın yer değiştirdiğini yazarım.

Bu vesileyle sevgili yaşlı kurta yüklediği tüm çizgi romanlar için teşekkür ederim. Zagor'lar için özel olarak teşekkür ederim. Renkli Zagor'lar için daha da özel teşekkür ederim.

Sevgili yaşlı kurt 11 mayıs geçmiş doğum gününüz kutlu olsun nice çizgi roman dolu yıllar dilerim.

Bu yazdıklarımın altına Zagor renkli Kanlı Mesaj macerasının linkini yazarsanız bende size hangi 2 sayfanın yer değiştirdiğini resim kopyalama yaparak göstereceğim.

Buradaki herkese çizgi romana katkılarından dolayı emeklerine teşekkür ederim.

Sevgiler saygılar.

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Gizemler Manastırı (L'abbazia del mistero)
(Kanlı Mesaj)(Ecem: 8ïƒ , Ecem/C: 3-4)
Yazan: Moreno Burattini, Çizen: Gallieno Ferri,
Tarihi: 92.01, Sf: 218 (165-386), Orj: 318-320, Lal: 82b-82d.
165-Kanlı Mesaj-Messaggio di sangue (318), 197-Gizemler Manastırı-L'abbazia del mistero, 230-Hareketli Bir Gece-Una notte movimentata, 259-Ateş Uçurumu-L’abisso di fuoco (319), 293-Canlı Gömülenler-Sepolti vivi, 322-Yer Altı Nehri-Il fiume sotterraneo, 359-Açıklayıcı İpucu-L’indizio rivelatore (320).
(Zagor ve Çiko bir gün ormanda bir şişe içinde bir mesaj bulurlar. Mesaj kanla yazılmıştır. Mesajda Rose Valley Askeri Akademisi'ndeki esrarengiz olaylar anlatılmaktadır. Mesajı yazan kişi akademideki gizli bir geçitten yeraltına indiğini ama çıkış yolu bulamadığından mahsur kaldığını yaz¬maktadır. Mesajın geri kalanı okunamayacak derecede bozulmuştur. Ama Zagor ve Çiko kâğıtta yazanlardan, tüyler ürpertici kahkahalar atan bir kişinin varlığından haberdar olurlar ve olayı ay¬dınlatmak için akademiye doğru yola çıkarlar.
(Bu macera Ecem Cilt 8'de yarım kalır. Daha sonra Süper Cilt 3'e eklenen sayfalarla devam eder ve Süper Cilt 4'te son bulur. Süper Cilt 4'ün geri kalan sayfalan daha önce yayımlanmış Rapid City macerasıyla doldurulur.))

Kanlı mesaj - Gizemler Manastırı adlı maceranın ilk giriş bölümüdür...
Lal Klasik maceralarda yayınlanmıştır.. (82b-82c-82d)

>>> link <<< linki tıkla 82.ciltlerin b,c ve d bölümünü indir...

diğer bilgiler yukarıdadır... Yaşlıkurt daha buraya kadar ulaşmadı... en son 58.cildi yayınladı... O da klasik seride 38-39. cilde tekabül ediyor... klasik seri siyah beyazdır...

Son düzenleme:

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Sevgili James Bond, teşekkür ederim, hep birlikte nice yıllara.
Sözü geçen maceraya kadar gelemedim henüz.
Prensibim gereği hiçbir macerayı atlamadan orijinal sırada devam ediyorum.
garfield67 dostumuzun da değindiği gibi bu maceraya kadar daha çok yol var.
İsim vererek paylaşılmış, çok güzel ve onurlu bir davranış.
Ama benim paylaşımım değil.
Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim.