Kahramanının Kızılderili olduğu çizgiromanlar..

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Çizgi roman üstatları, hepinize selamlar..
Başlıkta da yazdığım gibi asıl kahramanının kızılderili olduğu çizgi romanlar hangileridir? Düşündüm de pek aklıma gelmedi gerçekten. Bir büyülü rüzgar var diyeceğim ama onun da gerçek kahramanı kızılderili köyünde yaşasa bile aslında bir beyaz.

Özellikle İtalya çizgi romanlar içinde kahramanın kızılderili olduğu çizgi romanlar var mı? Var ise hangileri?

Eğer bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok memnun olacağım.

Edit: kızılderili ve beyazlar arasındaki mücadeleyi biraz da kızılderili tarafından gösteren çizgi romanlar arıyorum ama bilmiyorum var mı?

Şimdiden teşekkürler..
Selamlar, saygılar..

Son düzenleme:

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Benim bildiğim şu seri var:
Yakari_013_The_Great_Burrow_2015_Cinebook.jpg

Yakari 013 - The Great Burrow:

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Benim bildiğim şu seri var:

Yakari 013 - The Great Burrow:

Teşekkürler üstat. Dediğin gibi bunun kahramanı bir kızılderili çocuktu ama aslında konuda belirtmesem de ben daha ciddi, kızılderili ve beyazlar arasındaki mücadeleyi biraz da kızılderili tarafından gösteren çizgi romanlar arıyorum ama bilmiyorum var mı?

Ben asıl mesajı da editleyeyim bu arada :)

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898

Üstat çok teşekkürler. Bu çizgi roman gördüğüm kadarıyla sitemizde de var. Bu çizgi roman editleyerek sorduğum soruyu cevaplıyor mu? kızılderili ve beyazlar arasındaki mücadeleyi biraz da kızılderili tarafından gösteren çizgi romanlar arıyorum ama bilmiyorum var mı?

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Hermann ve Greg'in Comanche isimli çizgi roman serisindeki ana karakter kızılderili bir kadın: http://www.cizgidiyari.com/forum/fr...i-frankofon/101646-greg-hermann-comanche.html

Bir de galiba bir çocuk dergisinde çıkan ve babası İrlandalı annesi yerli olan bir kızılderili çocuk vardı. Hangisi olduğunu anımsamıyorum.

Güzel bir çizgi romana benziyor üstat teşekkürler. Sitemizde bir de çevirisini buldum hemen indiriyorum :)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,431
Kendi Koltuğunda
Red Wolf. Marvel’ın ilk kızılderili süper kahramanı olan Red Wolf, 70’lerden beri kendi serisine kavuşmamıştı. Nathan Edmondson, Dalibor Talajic ve Jeffrey Velegge tarafından sürdürülecek olan seri, Secret Wars bitimiyle başlayacak.

Zaten Red Wolf’un doğum yeri de Secret Wars’ın ta kendisi. Bildiğiniz gibi Marvel yeni event’inde Battleworld adı verilen bir dünya yarattı. Bu dünyanın her bir köşesi, farklı bir alternatif evren hükmünde. Bir tarafta tüm mensupları Stark zırhları içinde yaşamak zorunda olan bir ülke var (Armor Wars), bir tarafta Ultron’lar ve zombilerin terör estirdiği vahşi topraklar var (Age of Ultron vs. Marvel Zombies), bir tarafta ise Amazon-vari sırf kadınlardan oluşan bir topluluk var (A-Force). Bunların hepsi Marvel’ın “ekibimizin aklına gelen, canının istediği her şeyi yapıyoruz, bakalım ne tutacak?” yaklaşımının sonucu.
[url=http://hizliresim.com/Zd07Pz][/URL]
[url=http://hizliresim.com/Zd07mA][/URL]

Yeni konu açarak link ekledim oradan indirebilirsiniz
http://www.cizgidiyari.com/forum/marvel-comics/102471-red-wolf-001-2016-a.html#post476109

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,441
hiçbiryerde :)
"Saguaro" var bir de,
günümüzdeki kızılderili
yaşamı ve beyazlarla
ilişkilerini temel alan
hikayeleri var.
Çizgi düşler yayınevinden
ilk 12 sayıyı içeren dört
cilt çıkmış durumda.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Sevgili Beymelikli18 ve yeryüzü teşekkürler bu bilgiler için. Türkiye'de olsaydım Saguaro'yu okumak isterdim :)

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
40248.jpg

Buddy'i de okuyun. Gerçi ana karakter beyaz ama eşi kızılderili. Ve çocukları oluyor. Hikayeleri güzeldir.

Buddy gördüğüm kadarıyla Fransızca olarak yer alıyor forumda dostum. Türkçe veya ingilizce bulursam okuyacağım kesinlikle. Bilgi için çok teşekkürler.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898