Kötülük bazılarının içinden gelir..

METİN TEOMETE

Yeni Üye
20 Nis 2011
38
289
VYJymV.jpg
:eek::eek::eek:

Moderatör tarafında düzenlendi:

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
Süper Mike'a gereken önem verilmedi. Kötülüğü de tartışılır yeri geldi Zagor ile omuz omuza çarpıştı. Tek derdi egosu, süper egosu. Türkiye'de de egosu yüksek insanları görüyoruz. Bu yüzden Süper Mike suçluysa hepimiz de biraz suçluyuz. Bu arada Zagor'a çok çektiren Mortimer - Kötü Ruh Wendigo - Göl Canavarı - Kontes Ylenia Varga resimde görünmüyor.

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
Süper Mike günümüzde yaşasaydı; en iyi futbolcu, en iyi basketbolcu, dünya 100 metre koşu şampiyonu, ağır siklet boks şampiyonu, en iyi bilim adamı, en hızlı yüzücü her şeyin en iyisini yapabilecek kapasitedeydi. Böyle bir değerin 1800lü yıllarda yaşaması şanssızlık olmuş. Zagor gibi kendi evreninin tanrısı sayılacak birine kafa tutan, hatta madara eden; benim görüşüm teke tekte Zagor'u (Zagor evreninde neredeyse Zagor tanrı statüsünde) haşat eder. Süper Mike ayrı bir çizgiroman olsa kendi evreninde Zagor ona yumruk bile atamaz.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Kötüler olmasa,iyilerin,kötülük olmasa,iyiliğin kıymeti bilinmezdi..Aşırı olmamak kaydıyla,kötülükte hayatın bir parçası..Tartışılır bir konuya değinmişsiniz..Teşekkürler METİN TEOMETE..

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,154
Gallieno Ferri "Zagor ile bir Yaşam" adlı kitaptan:Sergio Bonelli, Zagor karaktari için "dikine şeritli pantolon" öneriyor ancak, bu öneri ferri tarafından reddediliyor.Bu pantolon daha sonra Baltalı İlah'ın düşmanı Süpermike'ın üzerinde kullanılıyor.Bu bir tesadüf değil.Bilinçli bir tercih.Çünkü Süpermike Zagor'un aynadaki olumsuz yansıması, bir tür gerçek anti-Zagor'dur.
Süpermike'ı, Zagor'un içindeki kötü kısım olarak da düşünebiliriz.Zagor'un bilinçdışında yapmak isteyip de yapamadıklarını gerçekleştiren bir tür alter ego'su gibi.Fight Club filminde Edward Norton'un alter ego'su olan Brad Pitt'in canlandırdığı Tyler Durden karakterine benziyor.Aslında her insanın içinde bir parça Süpermike ve Tyler Durden var.Olağanüstü koşullarda bu gizlenen yön ortaya çıkıyor.Her dikkatli insan bu durumu gözlemleyebilir.Önemli olan içimizdeki iyi kısmı besleyip,sulayıp büyütmek.

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Süper Mike günümüzde yaşasaydı; en iyi futbolcu, en iyi basketbolcu, dünya 100 metre koşu şampiyonu, ağır siklet boks şampiyonu, en iyi bilim adamı, en hızlı yüzücü her şeyin en iyisini yapabilecek kapasitedeydi. Böyle bir değerin 1800lü yıllarda yaşaması şanssızlık olmuş. Zagor gibi kendi evreninin tanrısı sayılacak birine kafa tutan, hatta madara eden; benim görüşüm teke tekte Zagor'u (Zagor evreninde neredeyse Zagor tanrı statüsünde) haşat eder. Süper Mike ayrı bir çizgiroman olsa kendi evreninde Zagor ona yumruk bile atamaz.

Amacım kesinlikle polemik yaratmak değil, ancak; SüperMike teke tekte asla Zagor'u mağlup edemez sevgili Zagorsever1. SüperMike'ın "süper" özelliklerini hemen hemen hepimiz biliyoruz. Ne kadar becerikli olduğunu, müzikte, su altında kalma, isabetli atış hatta örgü işlerinde. Yalnız, şuna dikkat ediniz ki, iş "haşat" etmek konusuna geldiğinde, Zagor her seferinde, hatta son düelloda bile SüperMike'a gereken dersi vermiştir. Şu da var ki, gerçekten Zagor'a yaraşır bir rakiptir. Saygılarımla...

METİN TEOMETE

Yeni Üye
20 Nis 2011
38
289
Süper mike her konuda başarili kendisine çok güven ve seven bir insandir.................
Kendisine aşiri bir güven ve sevgi duyan insanlarda biraz narsisttir bence................
(sizce ülkemizde de bu tip insanlar bulunmamaktamidir??????????)

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
Süper Mike geçen 2 maceraya bakarsan, özellikle 2. de Süper Mike'ın Zagor karşısında bariz üstünlüğünü görürsün. Hatta beraber çarpıştıklarında rakipleri bile Süper Mike için Zagor'dan beter olduğunu söylüyorlar. Süper Mike bilim ve teknik ile bütün iyi olduğu mevzularda mükemmele ulaşıyor. Zagor'un ise ormanda büyümesi ve kitabın esas oğlanı olma avantajı ile ve manitu ile kanka muhabbetinde olduğunu da göze alırsak kendi evreninde senaryo gereği kazanması normal. Süper Mike teknik dövüşerek normal şartlarda her zaman kazanır ama iş senaryoya girdimi Zagor kazanır aralarındaki kavgayı. Polemik için yazmadım ama Zagor evreninde Süper Mike'ı yenecek bir babayiğit görmüyorum.

METİN TEOMETE

Yeni Üye
20 Nis 2011
38
289
görüyorum ki burada süper mike'nin hayranlari çok fazla :)
ama şunu demek istiyorumki; onun yaninda ispanyol fatihlerinin soyundan gelmiş olan büyük kahraman "karambita çiko" yok :d

ZagorSever1

Kıdemli Üye
21 Ara 2014
135
356
görüyorum ki burada süper mike'nin hayranlari çok fazla :)
:d

Süper Mike gibi narsist karakterdeki insanları hiç sevmem, benim karakterime bire bir ters. Gücünü, zekasını insanlık için kullanabilecekken, sadece kendisini tatmin etmek ve başkalarından övgü bekleyen birine hayran olmak bana çok ters bir olgu.

Sadece Süper Mike'ın daha fazla macerada Zagor'a bela ya da beraber bu yollarda yürümesini, beraber Darkwood Ormanlarında yağan yağmurda ıslanmasını isterdim.

Yanlış anlaşılma olmuş alçak gönüllü olup, kul hakkı yemeyen insanlara saygı duyarım.