The White Indian (Sarah) - Serpieri

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,228
The White Indian (Sarah) - Serpieri

thewhiteindiannin.jpg

Hepinize ve hepimize,
özellikle lemur için
beğenmeniz umuduyla

Kaplan! Kaplan! / William Blake

Kaplan! Kaplan! gecenin ormanında
Işıl ışıl yanan parlak yalaza,
Hangi ölümsüz el ya da göz, hangi,
Kurabildi o korkunç simetrini?

Hangi uzak derinlerde, göklerde
Yandı senin ateşin gözlerinde?
O hangi kanatla yükselebilir?
Hangi el ateşi kavrayabilir?

Ve hangi omuz ve hangi beceri
Kalbinin kaslarını bükebildi?
Ve kalbin çarpmaya başladığında,
Hangi dehşetli el? ayaklar ya da

Neydi çekiç? ya zincir neydi?
Beynin nasıl bir fırın içindeydi?
Neydi örs? ve hangi dehşetli kabza
Ölümcül korkularını alabilir avcuna?

Yıldızlar mızraklarını aşağıya atınca,
Göğü sulayınca gözyaşlarıyla,
Güldü mü o, görünce eserini?
Kuzu'yu yaratan mı yarattı seni?

Kaplan! Kaplan! gecenin ormanında
Işıl ışıl yanan parlak yalaza,
Hangi ölümsüz el ya da göz, hangi,
Kurabilir o korkunç simetrini?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Üstadım teşekkürler, indiriyorum hemen okuyacağım. Emeklerinize sağlık, bir sürü çizgi roman bir avuç amatör tarafından bizlere kazandırılıyor. Ne desek ne yazsak ne kadar teşekkür etsek bana göre az.

Her şey gönlünüzce olsun.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Kendine özgü tarama çizgileri ve renk tekniğiyle önemli bir çizer Serpieri. Malesef çizgileri Druuna'nın gölgesinde kalmış, çoğunluk da eserin teknik yönündeki üstün özellikleri konuşmaya fırsat bulamamıştı. :) Farklı bir eserini okumak güzel olacak.

Çok teşekkür ediyorum Harp55...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
Henüz okuyamadım ama bir Serpieri
hikayesi okunup bitirilmeden bırakılmaz,
onu da söylemeden geçemedim.
Teşekkür ederim Harp55, eline sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,640
Bir Tarantino filmi izler gibi

Çarpıcı, insanın beynine tokmak gibi iniyor " Sarah "

Çeviri için mükemmel bir seçim, harp55 dostumuza yakışan cinsten, tebrik ediyorum

Yazı fontu çok iyi, zorlanmadan kolayca okunabiliyor

Balon yazılarında biraz sorun var, bazen heceler bölünmüş, bazı yerlerde kelimelerin ortasında harf düşmüş
Benim açımdan sorun değil, eksik harfleri okurken kafamdan tamamladım. Ama hece bölünmesine çözüm bulmak şart görünüyor:)

Harp55 gibi dostlar olmasa, yayınevlerinin insafına kalsak halimiz nice olurdu:) Bunların varlığından haberimiz bile olmayacaktı. Allah'ın sevgili kullarıyız ki, böyle dostlar Diyarlı olmanın ne kadar şanslı bir şey olduğunu hatırlatıp duruyorlar

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,153
Serpieri çizgilerini yeni gördüm.Büyüleyici.Bu İtalyanlarda Tanrı vergisi mi? farklı birşeyler var.
Rönesansını geçirmiş, resim, mimari, heykel, moda, sinema'da en üst estetik seviyelere ulaşmış
bir toplum söz konusu. Amerikalılardan daha iyi Westernler, çizgi romanlar üretebiliyorlar. Fellini,
Da Sica gibi ustalar; Botticelli, Bellini, Da Vinci, Michelangelo gibi dahiler yetiştiriyor.Valentino,
Versace, Gucci, Prada, Dolve&Gabbana Dünya modasına yön veriyor.Mimari şaheser sayılacak
kilise ve binalar inşa ediyorlar. Geniş çayırlar, kırışık-genç yüzler, asil duruşlu kızılderililer, ırkçılığın
yıkıcı sonuçlarını gösteren güzel macera için çok sağolun harp 55.Çizgidiyarı hep yaşasın.