Fatih'in Fedaisi DURAKOĞLU Aşk Ve İntikam - Ragıp Derin 02.10.85-08.05.86 Sabah

12 Şub 2010
15,006
543,642
file

Rahmi Muratoğlu yazdı, Ragıp Derin çizdi.
Sabah Gazetesi'nde 02 Ekim 1985 Çarşamba günü başlayıp 08 Mayıs 1986 tarihine kadar tefrika edildi.

Sanırım sanal alemde yayımlanan ilk Durakoğlu macerası.

Ragıp Derin ustayı rahmet ve saygı ile anıyorum.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
Sabırla beklediğim bir paylaşımdı.Teşekkurler Haluk Bey.Sabah gazetesinde oynayan ikinci macera Kara Muratın Kızlar Manastırı macerası diğeri ise Aşk ve Kan macerasının aynısı.Burda Durakoğlunun arkadaşı Kandemir.Kara Muratta ise Durakoğluydu arkadaşı.Durakoğlu daha sonra Tan gazetesinde Uzun saçlı haliyle iki macera tefrika edilmiş sonrasında ise yine bu haliyle hem Tan gazetesinde hemde Kara Murat dergisinde Kanlı Aşk-İntikam Alevi-Kanlı Geçit-Silahşörün Aşkı maceraları yayınlanmıştır.Tan gazetesinde 88 sonunda Kara Muratın Aşk ve Kan macersı Durakoğlu olarak başlamış fakat 60 lı sayılarında 1.Bölümün sonu olarak yayına son verilmiştir.Haluk Bey tekrar teşekkur ederim böylece rahmetli Ragıp abimizi burdan saygıyla anıyoruz.Saygılar.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
ve unuttuğum bir not daha ilginçtir belkide kahramanı ölen tek çizer rahmetli Ragıp abidir.Muhtemelen o dönem gazete yönetimiyle bir ayrıma düşülmüşki kahramanımız ölüyor ve daha sonra bir ay gibi bir süre sonunda karaoğlan başlıyor bu sütunlarda.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Ragıp Abiye Allah rahmet eylesin.
İnşallah bunlardan sonra sıra gelirse onun "Galatalı Salih" maceralarını da görmeyi çok isteriz.
Buluşmalarımızda Ragıp Abiye sorduğumda, çizdikleri için de önce "Galatalı Salih" derdi bana.
Eminim çok kimse bilmiyordur bu kahramanı.

Çok teşekkürler Haluk Abi bu değerli emeklerin için.
Sayende Türk Çizgi Roman tarihi bir bir gün yüzüne çıkıyor.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
üstadım çok teşekkürler. çok değerli bir paylaşım oldu, Ragıp Derin üstadın ebedi mekanı cennet olsun. saygılar

bigmaster

Onursal Üye
21 May 2010
356
1,844
Elimde Durakoğlu'nun Tan Gazetesinde yayılanan iki macerası var Ölüm emri ve Vur emri macerası Yakında paşlaşacağım
7Njk5m.jpg
[/url][/IMG]ğım.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Haydi bakalım. Bu çok harika bir haber sevgili bigmaster.:)
Şimdiden teşekkürlerimizi ileteyim, ivedilikle bekliyor olacağız.
Böylece Haluk Abinin yükü de biraz olsun hafifler.
Ragıp Abimizin ruhu şad olsun. Eserlerini yaşatalım inşallah.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Ah Ragıp Derin ah! Görmedi bu günleri dostlar paylaşım yarışına girdi.Şimdi de bigmaster den bir müjde geldi her iki paylaşımcı ruha teşekkür...

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
Haluk Abinin bu yaz paylaşımları bizlere ilaç gibi oldu.Çizgi diyarına girdiğim ilk andan beri savunduğum konuydu gazete tefrikaları.Her zaman yazdım bir tanede olsa arkadaşlar paylaşsın burda diye hatta toparladığım tefrikaları Kara Murattan başlayarak paylaşayım demiştim en azından toplu bir yerde durur diye düşünmüştüm.Yazdan beri Haluk Abimizin paylaşımlarıyla neleri keşfetmedik ki Karaoğlanın hiç bir yerde bulunmayan maceralarını okuduk,ardından Yandım ali,Hilmo,Su İçmeden Öldüler,Durakoğlu...Hem arşivimiz genişledi hemde bilgi dağarcığımız.Ben yine burdan sesleniyorum bir tane tefrikada olsa ekleyelim buraya.Bigmaster arkadaşın paylaşımınıda sabırsızlıkla bekliyorum,ayrıca ayhan polat dostumuz ve leopulp dostumuzda elerindekilerini paylaşım müjdesi vermişlerdi.Tabi bu arada Haluk Bey ne süprizler paylaşır onlarıda sabırsızlıkla bekliyoruz.Dileğim inşallah burada birde BURAKBEY maceraları yerini alır.Saygılar.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Allah Ragıp üstada gani gani rahmet eylesin.
İlklerin forumu çizgi diyarında ilklerin üstadı profesör üstadımızın resitalleri devam ediyor.
Müteşekkiriz abi...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Ragıp Derin ustaya rahmetle anıyoruz.
Mekanı cennet olsun.
Yine muhteşem bir paylaşım daha.
Teşekkür yazısı yetersiz kaldı.
Emeklerin ve paylaşım için teşekkürler abi.