12 Şub 2010
15,006
543,638
file

Sevgili ozanbarış&palio68 şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,460
Tam bir nostalji, 56 basımlı ingilizlerden alıntı herhalde. Şimdi alıp inceliyorum.

Büyüksünüz Büyük Şef.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,065
Bursa
Harika paylaşımlarıyla ve 1 numara olarak özel bir konuma sahip olan bu sunumu adımıza gönderen Haluk abimize sonsuz teşekkürler.
Çizgiler adına önemli paylaşımları peş peşe yapıyor.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,702

Sayın profesör ;

Dergilerin 1. Sayıları için artık sana söyleyecek söz bulamıyorum. Yine ilginç ve eskilerden ( 1956 , ben iki yaşındayım ) bir güzelim dergi getirmişsin ( sunmuşsun ).

Dolu , dolu bir dergi. İçinde neler var kısaca bakalım ( bu sayfalara bakan olursa belki ilgisini çeker de indirir ve okur. Dergi bunu hakkediyor. )

-- 1 - 13. sayfalarda : Küçük Avcı Rodi : ( Rodi hapiste , Blek onu yanında Harold ile birlikte kurtarmaya gider. Ama Blek kısa zamanda Harold'un bir hain olduğunu öğrenir. )

-- 14 - 28. sayfalarda : Jim Gordon ( Çizgi Roman ) : [ Jim Gordon Büyük bir sirk için Deve Kuşu yakalamaya hem de Kilimanjaro'nun eteklerine gidiyor. ( kitapta avlama deniyor. Bana kelime uygun gelmedi. Çünkü canlı yakalamak gerekir sirk için. "Avlama" kelimesi öldürme şıkkını da içerebiliyor. )

-- 29 - 38. sayfalarda : Gümüş Filo / Kara Korsan'ın Bir Macerası ( Çizgi Roman )

-- 39 - 46. sayfalarda : Tarzan / Sihirbazın İntikamı ( Çizgi Roman )

-- 47 - 53. sayfalarda : P( F)LEŞ / Harika Köpek ( Çizgi Roman )

-- 54 - 64. sayfalarda : CARi COLT ( Çizgi Roman )

-- 65 - 96. sayfalarda : CAZİP PRENS / ÇAT! ÇAT! veya İnsanları İdare Etme Sanatı ( Bir Fransız Masalı ) ( Metin )
Bu masalın girişindeki şu cümleye bakın : "Evvel zaman içinde erkeklerin daima haklı ve kadınların hiçbir zaman haksız olmadıkları Çılgın-Ot isimli mesut bir krallık vardı."

**Ne kadar zengin içerik ? Bitmedi derginin arka kapağında her dergi için bir numara var.
Piyango çekilişi ile çıkan numaraya ( isabet eden ) listedeki hediyeler veriliyor. Lütfen dağıtılan hediyelere bakınız. O zaman bu hediyeler pek ulaşılabilir değildi ( Yılın 1956 olduğunu unutmayınız lütfen ).

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Roket mecmuası ile aynı formatta ve aynı yıl yayınlanmış (1956),zengin içerikli muhteşem dergi için çok teşekkür ederim.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Kapaktaki Kanada polisi ile ilgili bir macera aradım içeride, yoktu. Ne gam... Sevgili dedo11 üstadımız özetlemiş; çok zengin bir içeriği var derginin. Bir kısmı epey aşina olduğumuz eserler. Bir kısmı hakkında pek fazla malumatımız yok. Artık olur. Tanıştık nasıl olsa :)

Teşekkürler, Haluk Abi.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,943
23,713
Kıbrıs
Teks sayesinde haberdar olduğumuz "Güneş Çocuk Dergisi" nin 1.sayısı Profesör dostumuzun paylaşımıyla forumdaki yerini aldı.Bitmeyen bir özveri ile Haluk Bey bu
nadide dergileri bizlere ulaştırıyor.Elleriniz dert görmesin...:)