Günaydın Çizgi Diyarı...

Günaydın Çizgi Diyarı...

GÜNAYDIN

Like Tree559Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-12-2016, 13:09   #61

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1563968
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Alıntı: yeryüzü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

"Dün gece tam uykuya dalmışken bir titremeyle
uyandım; iki üç dakika oldu, yok geçmedi, üşüyorum
ve fena halde titreyip duruyorum, "sıtma" dedikleri gibi.
İki üç çorap, üstüme kazak giydim, yün yorganın içinde
polar battaniyeye sarılıp sarmalanıp birazcık ısındım.
Sonra sonra uyumuşum...
Neyse çekine çekine çıktım yataktan ama ne ağrım var
ne başka bir problem, gayet iyi hissediyorum.
Yok, olmadı galiba, iki saattir çalışıyorum ve herhangi bir
yerimde bir ağrım sızım yok, sanırım olmamışım ...
..."

Alıntı: savok´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynı ben ya!..
Sen gripsin...
Ağzını burnunu iyi sabunla..
Bol sıvı al... (derken rakı, bira demiyorum ha..)
İyice dinlen...
Bana da bunları demiştin...

Böylece küçük bir diyalog ile
"hizmet içi eğitim" de yapmış olduk,
mevsimine uygun olarak. Hamiş, Çizgi
Diyarı hizmette sınır tanımaz ...
Alt 20-12-2016, 15:39   #62

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1224023
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
Beni Türk hekimlerine emanet ediniz!...
Zeki, yakışıklı, güleryüzlü ve de hazırcevap olsunlar!.
yeryüzü likes this.

savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2016, 10:10   #63

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 256571
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Günaydın ;
Yine hafif rötarlı kalkabildim.Gözlerimde akşamdan kalma uyku şarapnelleri.Önce hafif derinden sonra kendi ahenginden bir gerinme ancak toplayabildim kendimi.Bir şeyler yeseydin davetlerine aldırış etmeden göz ucuyla bile bakmadan içten ve derinden teşekkürlerle attım kendimi insanlığın içine benim içinde insanlık içinde büyük bir adım sayılmaz.Sabahın o sessizliği dinginliği karanlıkla aydınlığın birbirini iteklemesi ( bu kadar sembolizmden sonra olmadı ama olsun komik durdu ) çocukluğumdan beri en sevdiğim saatlerdir.O sessizliği dinlemek uyanışı izlemek serin yayla rüzgarı gibi esintileri hissetmek....Bende olumlu duygular uyandırmıştır her zaman.Zaman ilerledikçe insan dahamı duygusallaşıyor bilmem ama duyguları daha yoğun yaşıyor.Bende onlardan biriyim galiba.Yaşam eğitiyor insanı.Yaşadıkların öğretiyor.Ve yaşam gerçekten en acımasız bir şekilde seni şekillendiriyor.Adımlarımı biraz sıklaştırdım.keşke hiç bir yere yetişme telaş ve endişesi olmasa aylaklık asıl görevimiz olsa.Buda mümkün değil ama bazan gerekli.Uzun süre insanlardan ayrı kalan insanlarla ilgili bir araştırma okumuştum.En çok neyi özlediniz ağırlıklı bir bölüm havadan sudan konuşmayı cevabını vermiş.İnsanların sadece havadan sudan konuştuğu tek dertlerinin soğuk havalar artan migren ve sızlayan romatizmaları olduğu bir gün düşünüyorum.Gündeme ilişmek bile istemiyorum.İçim dışım sağım solum önüm arkam haber.Uzmanlar hep bir yerde hep bir yerlerde proğramlar dozu artan eleştiriler dinlemiyorum bile çoğu zaman.Fırsat buldukça kendimi dinliyorum.Susuyorum gereksiz zamanlarda susmanın ruha ne kadar iyi geldiğini Gandhi den öğrenmiştim.Söz orucu tutarak içsel yolcuk yaptığından bahseder büyük yogi.Bende yıllardır bunun ne kadar önemli bir deneyim olduğunu farketmişimdir.Susmak kayıtsız kalmak demek değil tabi sadece değiştiremeyeceğiniz şeylerle zaman harcamanıza bir bariyer.Ve içsel sesleri ve gevezeliği kontrol etmek için yerinde bir yöntem.Suskunlar geldi birden aklıma İhsan Oktay ANAR dan oda ayrı bir şaheser.Zaman geçtikçe içsel gevezeliklerden dışsal çenebazlıklardan usandım.Anlamsız ve kendini tekrar eden söylemlerden boş laflardan kaçınıyorum.Bir değer katmıyorsa uzaklaşıyorum istem dışı.Boşa geçirilecek bir saniyem bile yokki.Bir şeyler okumalı derin düşünmeli ve iyi şeyler yapmalıyım.
Günaydın değerli arkadaşlar kendinize iyi bakın iyi düşünün iyi duyguların sayısını arttırın iyi niyetli olun iyilik yapın , saplantılardan , bilimsel olmayan insanlık değerleri ile bir arada yürüyemeyecek fikirlerden uzak durun en çok en değer verdiğiniz fikirleri eleştirin yeni düşüncelere açık olun kendinizi yeniden inşa edin bildiğiniz her şeyi bir günlüğüne unutun en karşı olduğunuz insanların düşüncelerini anlamaya çalışarak onların yerine kendinizi koyarak kendinize bakın en karşı olduğunuz düşüncelere ne kadar hak verdiğinize belkide siz de şaşıracaksınız.Görüşmek üzere
murtaza5 and yeryüzü like this.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2016, 10:45   #64

kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 47476
•Rep Seviyesi :
kartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond repute
Günaydın sevgili Diyar,günaydın dostlar,günaydın canım ülkem.
abolardis and yeryüzü like this.
kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2016, 11:42   #65

Shoryuken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 814511
•Rep Seviyesi :
Shoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond repute
Vakit öğleye doğru ilerliyor, günaydın dostlar. Umarım bugün olaysız geçer
abolardis and yeryüzü like this.

Fahri Sherlock Holmes

Shoryuken isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23-12-2016, 12:49   #66

•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Günaydın sevgili dostlar.
Ne ekersen onu biçersin.
Hayatımızı güzelleştirecek
işler yapma umuduyla...
abolardis and Shoryuken like this.
Alt 29-12-2016, 12:00   #67

•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Günaydın ;
Erken kalktığım günlerden biri yine uzun süredir az uyku ile idare etmeyi öğrendim bunda tabi yıllardır araştırdığım doğu tefekkür tekniklerininde hayli etkisi var.Hava biraz soğuk biraz kasvetli birazda nemli attım kendimi caddelere içi dolu cafelere.Kahve içtim çay içtim biraz kendime geldim.İnsanlarda aynı telaş benim en sevdiğim saatler havada büyülü bir rüzgar mistik bir enerji spritüel bir titreşim.Bir huzur dalgası hakim.Yürürken her adımda biraz daha iyiliğin ve huzurun çoğaldığını düşünüyorum.İyi geliyor anı yaşamak.Bugünün sıkıntısı bugüne yeter yarını telaş etmeye gerçekten gerek yok ne olacaksa olsun.Modern zamanların modern devletlerin modern insanlarına has bir kaygı.Kaygı iyi diyor bazı uzmanlar dozunda ama kaygıyı kontrol edemezsinki bana göre.En iyisi uzak durmak.Hayal etmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kavrıyor insan hayal etmek içsel bir süreçle başlayan ancak dışsal etkileri ile devam eden bir süreç.Yalnızlığı düşünüyorum.Paylaşmak için değil tabi (Asaf ın dediği gibi yalnızlık paylaşılmaz paylaşılsa yalnızlık olmaz ) bu hengamede oturmuşsun bir dağ başında tek ses uğuldayan bazan sessizce şarkı mırıldanan rüzgar ılık dağ havası ve çam kokusu mavi bir okyanusun içinde yeşille mavinin kozmik dansının tam merkezinde.Serçe çıtırtıları güvercin taklaları çekirge orkestrasının evrensel melodisi... Bütün bu naturel sesler bile ne kadar huzur verici.Ve bunlar onların yaşama kattıkları değer.Arada yaptığım meditatif bir çalışma çok moraliniz bozuk olduğu zaman bir ağaç bulun önce onunla konuşun sonra sırtınızı yaslayın biraz kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz müteakip alnınızı ağaca dayayıp bir 3-5 dakika bekleyin ağacın sizi nasıl toprakladığını negatif enerjinizi nasıl çekip aldığını şaşkınlıkla göreceksiniz.Tabiatta üzgün mutsuz neşesini kaybetmiş mal peşinde koşan canlı bulamazsınız.Doğa her zaman huzur ve mutluluk içindedir.Doğayla temas kurmadan insan özgürleşemez.İnsanın içsek yolculuğu kadar zor bir süreç yoktur ondan sufilerde bunu yolculuk olarak değerlendirmişlerdir.Doğunun o muhteşem zenginliği insanın insan olmasından kaynaklanan felsefesi üzerine kuruludur.Batının Ferrarisini Satan Bilgeleri sonradan bilgeliklerini satıp Ferrarilerini yeniden almışlardır.İnsan işte kendini bilmeden geçip gidiyor.İnsanda bilim adamlarının tespit ettiği retücüler harekete geçirme sistemi olarak adlandırılan ego merkezi dinlerin şeytan olarak tarif ettiği yer.İnsan her şeyi biliyorda en az kendini tanıyor.Her yere seyahat ediyorda kendi merkezine seyahat aklına bile gelmiyor.İnsan olmak zor be kardeşim gerçekten çok zor.İnsan kalmak dahada zor.Duyguları düşünceleri istek ve hırsları bazan bunların kokteyli Adam kadmon yada insanı kamil yada yogizimde yogi - yogini - ermiş - eren - hep kendini tekamül ettirebilen insanlar için farklı coğrafyalarda kullanılan deyimler.İnsan egosu her şeyi kendi merkezinde algılama eğiliminde.Benim gibi düşün değil aslında benim istediğim gibi düşüncelere sahip ol benim gibi inan benim doğrularımı kabul et benim inançlarımı kabul et ( inançlara saygıda abartıldı adam şimdi yer çekimine inanmıyorsa saygımı duyacağız ? ) benim geldiğim gelenekten ayrılma sonu yok kısacası ne kadar çok pranga sever var etrafta.Neyseki çizgi roman severlerde bu durum en az seviyede arada bazı manipülasyonlar olsada minimal seviyede.Ferrici ve Bignotticiler arasında bir mücadele olmaz.Yada mutantçılarla westernciler arasında kıyasıya bir ayrışım görülmemiştir.Merkez çok güçlü belki birazda ondan önemli olan çizgidir.Toplumda ki her kesim bunu böyle algılamalı.Her düşünce selekte edilmeli defalarca sorgulanmalı soruşturulmalı bilimsel altyapısı irdelenmeli buda analitik yaklaşımlarla mümkün analiz edebilmeliyiz ve sınamalıyız.Yoksa ataların dininden öteye gidemeyiz.Kendinize iyi bakın.
murtaza5 and yeryüzü like this.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29-12-2016, 12:55   #68

•Rep Seviyesi :
Günaydın dostlar. Ufuk açıcı bir yazı iyi geldi.
Soğuk ama iyi bir gün olsun herkese.
Şimdi çalışmaya devam edebiliriz...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
abolardis and prince like this.
Alt 02-01-2017, 10:23   #69

prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1123382
•Rep Seviyesi :
prince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond reputeprince has a reputation beyond repute
Günaydın dostlar.
Şu soğuk günler,içinizi ısıtacak sıcacık haberlerle dolsun...
prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 02-01-2017, 11:02   #70

•Rep Seviyesi :
Uzun süre Milliyet Çocuk dergisinin genel yayın yönetmenliğinide yapan Ülkü Tamer in en bilindik şiirlerinden biri ile günaydın ;
uçakları nedeyim
gökkuşağı gönder bana
senin olsun süngülerin
gül dikeni yeter bana.

kan kurşundan silinince
kardeş olur, kardeş olur eller bana
kan kurşundan silinince
kardeş olur, kardeş olur, kardeş olur eller bana.

silahları nedeyim
benim sevgim mavzer bana
suya attığım çiçekler
bir gün olur döner bana.

kan kurşundan silinince
kardeş olur, kardeş olur eller bana
kan kurşundan silinince
kardeş olur, kardeş olur, kardeş olur eller bana

Bookmarks

Seçenekler
Stil