Quintos (ÇB)

tokgoz32

Kıdemli Üye
4 May 2011
161
194
Sevgili Gulyabani çevirisini yaptı, bende naçizane balonladım. Umarım hoşunuza gider. Saygılarmla...

Link:
Alt.Link:

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Son bir kaç aydır arada alışıldık kalıpların ya da konuların dışında kalan ve muhtemelen ülkemizde yayınlanmayacak çizgiroman örneklerini de çevirmeye çalışıyorum. Bu da onlardan biri. Nihat'ın da bahsettiği gibi öykü İspanya iç savaşı sırasında geçiyor ve bu tema üzerine kurgulanmış bir çizgiroman okuduğumu hatırlamıyorum. Aslında rahatlıkla bir kaç yüz sayfalık bir öykü çıkarmış bu konudan.
Balonlama ricamı kırmayan ve bana göre başarılı bir iş çıkaran tokgöz32'ye teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Yaklaşık olarak 2 haftadır dosya.co linklerinden hiçbir şey indiremiyorum. Setup dosyasını da yükleyemiyorum çünkü kurumda program yüklemeyi engellemişler. Farklı tarayıcılarda da denedim: Google Chrome siteye bağlanamadı hatası verirken Firefox ise "dosya.co sunucusu çok geç cevap veriyor. bağlantı zaman aşımına uğradı" şeklinde uyarı verip indirmeye izin vermiyor. Şu durumda başka bir link verilene kadar beklemekten başka elimden bir şey gelmiyor.
Yine de emek verilip hazırlanmış bu eser için teşekkür ederim. Elinize sağlık.

tokgoz32

Kıdemli Üye
4 May 2011
161
194
Son bir kaç aydır arada alışıldık kalıpların ya da konuların dışında kalan ve muhtemelen ülkemizde yayınlanmayacak çizgiroman örneklerini de çevirmeye çalışıyorum. Bu da onlardan biri. Nihat'ın da bahsettiği gibi öykü İspanya iç savaşı sırasında geçiyor ve bu tema üzerine kurgulanmış bir çizgiroman okuduğumu hatırlamıyorum. Aslında rahatlıkla bir kaç yüz sayfalık bir öykü çıkarmış bu konudan.
Balonlama ricamı kırmayan ve bana göre başarılı bir iş çıkaran tokgöz32'ye teşekkür ederim.

Övgün için teşekkürler sevgili Gulyabani, benim içinde büyük bir zevkdi. Herzaman elimden geleni yaparım.

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,864
İspanya iç savaşı sırasında geçen bu öyküyü okumamızı sağlayan, Gulyabani ve Tokgöz32'ye teşekkürler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,333
hiçbiryerde :)
Konusunu İspanya İç Savaşı'ndan alan farklı bir çizgi roman okudum. Ortak bir hedef uğruna dünyanın farklı yerlerinden gelen ve oldukça farklı karakterlere sahip insanların öyküsü...

Teşekkür ediyorum Nadir Abi ve sevgili tokgoz32.

Çok güzeldi öykü, ama güzel şeyler hep böyle
kısa mı sürmeli?

Mister No’nun babası bile onlara katılmıştı.

İspanyol diktatör Francisco Franco’nun; kendi kalkını öldürmesi için, Alman Hava Kuvveterini Hitler’den rica etmesi ve Almanların İspanyol diktatör Francisco Franco’nun ricası üzerine; İspanyol halkını havadan katletmesi; tarihin en büyük acılarındandır. Hep derim ya; tüm diktatörler öldürülmek içindir.

Elllerinize sağlık arkadaşlar, ben çok beğendim, yarısındayım, son zamanlarda okuduğum en iyi eser, tam bir şölen :)

Halkların dayanışması mı diktatörlerin mi,
işte bütün mesele bu!...

quintos019.jpg

Bir avuç gönüllünün "kısa" hikayesi...

quintos020.jpg

Ya da hep söylendiği gibi aslında bizim hikayemiz...
quintos028.jpg

Umarım yalnız dönmeyiz...

Ülkemizde geçen yıl çıkan "Uçma Sanatı" kitabını da
özellikle öneririm dostlarıma, müthiş bir hikayeydi o da...
Bkn. link : http://www.cizgidiyari.com/forum/kitap-tanitimlari-yazarlari/30398-ucma-sanati-bir-ispanya-ic-savasi-hikayesi-antonio-altarriba.html

Böyle gerçek bir sanat eserini okumamıza fırsat sağlayan
Gulyabani ve tokgöz32 dostlara gönülden teşekkür ederim...

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Böyle pek çok arkadaşın övdüğü bu çizgiromanı ben de indiremedim.Başka link verilmeyecekse hiç olmazsa nasıl indirileceğinin açıklanmasını rica eder, çalışmanız için de ayrıca teşekkür ederim.

tokgoz32

Kıdemli Üye
4 May 2011
161
194
Maalesef bilgisayar konusunda çok acemiyim, bir arkadaş başka linke atabilirse çok iyi olur.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
185
hawaii den selam ve tesekkurler sizleri buradan da takip ediyor ve okuyorum cok tesekurler
asimreis izmir=1951