Alamo - An vorderster Front 1/2 (Çeviri Balonlama)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
"Remember the Alamo"

“Alamo’yu hatırla!”

“İntikam arzusu ve nefret modern savaş sanatının olağan kurallarının büyük bir kısmını unutmamıza neden oldu.”

Alamo

2 sayılık Alamo çizgiroman serisinde yazar Oliver Dobremel (Dobbs) ile çizerler Fabio Pezzi ve Darko Peroviç 1836'da Alamo'da gerçekte ne olduğunu irdeliyorlar. Etkileyici çizimler ve müthiş senaryosu ile hırs, ihanet ve fedakarlık dolu bir öykü anlatıyorlar. (İç kapaktan uyarlama tanıtım yazısı :9 )

Bıkıp usanmadan yoğun bir tempo ile çeviri yapıp bilmediğimiz çizgi romanlar ile bizi buluşturan Gulyabani üstad şahsında tüm çizgi romanseverler için..

Görüntü kalitesi yüksek olan versiyon (161 MB):

Görüntü kalitesi biraz düşük olan versiyon (88 MB):

Kota ve bilgisayarda yer olmayanlar için hazırlanan versiyon (40 MB):

İyi okumalar...

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Bir zamanlar filmini seyrettiğim, biraz da Amerikan propagandası kokan ama ilginç konusu olan bir hikaye.Birincisini indirdim. Çizimler çok güzel. Ayrıca üç farklı kalitede paylaşmanız da iyi olmuş.
Sayın shoryuken ve gulyabani, bu güzel, kaliteli çizimleri olan hikayeyi bizlerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
Ellerinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş. En kısa zamanda okumayı düşünüyorum. :)

Tek önerim "shoryuken" logosunu bu kadar çok, kapak ve iç görseli deforme edecek şekilde koymamanız. Takdir sizin ama çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sevgiler...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu

Tek önerim "shoryuken" logosunu bu kadar çok, kapak ve iç görseli deforme edecek şekilde koymamanız. Takdir sizin ama çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Aslında paylaşmadan önce yaptığım son kontrollerde o logoların abartılı olduğunu farkettim fakat ok yaydan çıkmıştı bir kez. Elimde daha fazla bekletmemek için paylaşmayı tercih ettim. Artık sonraki sayılarda azaltırız :)

Bu uyarının anısına bir de parça armağan edelim.

Nacy An Alamo

Adsız yerlerden geldim
Toprağım yok
Anavatanım belirsiz

Ateşler yakıyorum parmaklarımla
Ve sana şarkılar söylüyorum kalbimle
Yürek telim gönül yakıyor

Alamo'da doğdum
Yerim yok, toprağım yok, yurdum yok

Böyledir, bizim kadınlarımız
Acıyla şarkı söylediğinde
Seni darmadağın eder...

birmehmet

Süper Üye
4 Eki 2009
554
423
olur olur bunlar ilk denemeler :D
teşekkürler shoryuken ve Gulyabani kardeşlerimize gitsin :)
kimileri çalışır kimileri hazır yer - hazırcı ben oluyorum :) -

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,399
İzmir
John Wayne'in 1960 tarihli klasik olan Alamo filmini dün indirmiştim. Yine, 2004 yapımı Dennis Quaid ve Billy Bob Thornton'un oynadığı yeni versiyonunu da indirdim. İki filmin üstüne bu çr süper oldu. Teşekkürler, arkadaşlar.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,100
İstanbul
Çizimlerin güzelliği, çevirinin akıcılığı ve balonlamanın kusursuz oluşu ile mükemmel bir çalışma.
Teşekkür ediyorum, ellerinize sağlık.

homeric

Çeviri & Balonlama
19 Eyl 2009
338
3,202
Kütahya
İkinize de çok teşekkürler.Özellikle farklı boyuttaki alternatifler çok iyi olmuş. Vakit geçirmeden okuyayım...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Sonunu bildiğim hele bir de acı ile biten sonlardan hiç hoşlanmam.. Ancak bu kitap ile yorumumu okuduktan sonra yeniden yapacağım.. Nadir bir şeyi yapmışsa boşuna değildir, vardır bir bildiği.. selam ve saygılar..

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Alamo ilk gördüğümde ben bunu mutlaka çevirmeliyim dediğim serilerden biri oldu. Çeviriye başladığımda 2. sayısı internete düşmemişti sadece Amazon.com da satılıyordu. Elime ulaşır ulaşmaz 2. ve son sayıyı da hazırlayacağım mutlaka. Filmlerde, romanlarda, çizgiromanlarda sık sık karşımıza çıkan Alamo'nun geri planında olanlardan da biraz bahsettiği için ben beğenmiştim ilk sayıyı. Umarım 2. sayıda aynı hızla devam eder. Teksas'ın ABD ye katılması başlı başına bir tartışma konusu olmasına rağmen (15. yy da keşfedilen bir ülkede hangi toprak hangi devlete ait tespit etmek çok kolay değil) Teksas'ın ABD'ye katılmasından önce hiç bir zaman birleşik devletlere ait olmadığını sadece ABD li göçmenlerin de yaşadığı önceleri İspanya'ya ait bir bölge olduğunu bilmekte fayda var.

Her zaman olduğu gibi titiz bir işçilik çıkartan Murat kardeşime teşekkür ederim.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Alamo Amerikan medya ürünlerinde o kadar çok işlenmiş bir konu ki, neredeyse hiç alakamız olmayan bu tarihsel olayı dedemizin başından geçmiş gibi biliyoruz. O yüzden de riskli bir iş bu hikayenin çizgiromanını yapmak diye düşünmüştüm ki, çizgiler gerçekten etkileyici. Okunur bu..

Çok teşekkürler Gulyabani, çok teşekkürler Sureyoucan... :)

12 Şub 2010
15,006
543,719
Amerikalının Alamo'su olmuş, suyunu çıkarmış. Devi Kroket ve Jim Bowie ile anılan Alamo, Amerikalılar için bir destandır. Teksas'ı Birleşik Devletlere ilhak için planlı ve uzun vadeli, kararlı bir faaliyetin meyvesini toplamak için kamuoyunu ateşleyen bir merhaledir Alamo; bir önceki yüzyılın Pearl Harbor'udur.

Çizgi romanlarda ve filmlerde sayısız kez işlenmiştir. İlk bölümde, önceki versiyonlarından farklı bir şekilde ele alındığı izlenimi veriyor. Özelikle Bowie'nin Meksikalı kıza tecavüze yeltendiği ve Devi Kroket'in kınama yerine örtbas gayreti şok edici.

Ben de sevgili savok üstadım gibi tamamını okuduktan sonra yorum yapmayı tercih ediyorum.

Sevgili Gulyabani çeviri fabrikası gibi maşallah! Balonlama partnerleri de çok iyi. Seçimler de genç dostlarımızın tercih ettiği Marvel, DC türü olmadığından şahsen daha çok ilgimi çekiyor. Şu sıralar çeviri balonlama bölümünü daha çok tıklamaktayım.

Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum emekleri için gulybani ve shoryuken dostlara.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
İndirdiğimden bugüne kadar okumaya fırsatım olmamıştı.
İzmir'deki yağışlar beni ofise kapatmışken okumaya vakit buldum.
Çizimler, öykü ve kitap çok güzel.
Tarihi öyküleri çok severim.
İkinci sayısını merakla bekliyorum.

En çok gözüme takılan ise çok fazla kullanılan logo oldu. Logo bolluğundan başka bir sıkıntı yok.

Elinize sağlık.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Yaptığım iş beğenildi ise ne mutlu bana. Logolar da kolaylıkla kaldırılabilecek yerdeler. Hikayenin gidişatını etkilemeyeceği için sorun teşkil edeceğini sanmam. Daha az kullanırız sonrakilerde olur biter.

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
188
eski guzel gunlerine dondugunu gormek cokguzel kardesimbizlere bugune kadar verdigin
muhtesem kitaplar icin cok tesekkurler,ayrica bu kitaplari karsiliksiz paylastigin icin
allah razi olsun
asimreis izmir-1951

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
2 nci bölümüde yayınlandı ama paralı indirme istiyor uploadda.

(02 = Story aus Zack 169-172) dergisinde de verilmiş bu dergiler bende var akşam yüklerim dergiden derleyip 2 nci bölümü.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu

(02 = Story aus Zack 169-172) dergisinde de verilmiş bu dergiler bende var akşam yüklerim dergiden derleyip 2 nci bölümü.

Yakın zamanda Toxine dostumuzun bildirmesiyle indirdiğim ikinci bölüm Felemenkçe çıktı. Çözünürlüğü de düşüktü. İnşallah bu sefer kaliteli bir görüntüsü vardır da devamını da balonlanmış olarak okuruz...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Zack_Neu_169_08.jpg

2048x2900 px

almanca olması lazım.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Şu an elimde 5-6 balonlama var, her gün birer-ikişer sayfa hepsinden hazırlıyorum. Nadir abi çevirirse hepsinden önce bunu balonlamak isterim.
Teşekkürler Selahattin abi...

enveratak

banned
16 Şub 2022
40
54
gandor08 sağ olun var olun çabalamış bunları yazmışsınız alamo özel ilgi alanım olan konulardan biri ikinci bölümün linkini yazarsanız sevinirim eğer siteye link yazmak yasaksa epostama enveratak8@hotmail.com ikinci bölümün linkini yazarsanız çok sevinirim

2048x2900 px
almanca olması lazım.

Şu an komutu verdim yüklüyorum ama çıkmam lazım akşam gelince atarım foruma.

Saygılar