Garth - Montana'nın Korkunç Atlıları

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,046
Sarıyer
Değerli dostlarım,

Garth maceraları çizgiromanlarda dolgu macerası olarak yayımlandı ve bunların çoğu forumumuzda dostum Zamangezgini tarafından paylaşıldı.

Zamangezgini Garth Paylaşımları

Ayrıca gazetelerde bant olarak da yayımlanmış olabilir.

Almanya'da 1970 lerde kendi başın tam maceralı 4 renkli dergiler olarak da basılmış. Elime geçenlerden birinde daha forumda paylaşılmamış belki de ülkemizde hiç yayımlanmamış bir macera görünce. "Bilinen Kahramanların Bilnmeyen Maceraları" kapsamında Mini Ringo (Tom Berry'den) sonra Garth'ı da listeye ekledim. Eksik maceraların tespitini bitirdiğim anda sıra Marco Polo'ya gelecek.

Elimde çok az sayı olduğundan kimseyi balonlamaya angaje etmek istemedim, becerebildiğim kadarı ile kendim yaptım. Cbr. lenmiş halini okuyunca ufak tefek hatalar fark ettim ama sanırım o kadar kusuru affedersiniz.

Sevgi & Saygı

garthglybn01.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,713
Tek kelime, harika..

Hemen indirip zevkle okuyacağım sevgili gulyabani.

Büyük bir olay bu, flash, flash, flash... dediklerinden:)

Emeklerin ve müjdelerin için ayrıca teşekkürler.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Sevgili dostum, çok güzel olmuş, eline sağlık Almanca biliyorsun galiba, çünkü bende Garth'ın Almanca serüvenleri olan John Tornado'lardan elimde 20 kadar var. Sürdürmek istersen sana seve seve gönderebilirim.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Garth'ın John Tornado ismiyle Almanca yayınlandığını Zamangezgini müjdelemişti, şimdi de Gulyabani Türkçeye çevirmiş o sayılardan birini. Boşa demedik bal yapan arılar burada diye. Bir bildiğimiz var herhalde... :)

Teşekkürler Gulyabani.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Bu paylaşım için ne söylenebilir ki?
Yoğun bir emek,
büyük bir fedakarlık,
herkesin anlayamacağı bir çizgi roman sevgisi
ve sonuçta harika bir paylaşım...
Teşekkürler "Gulyabani" kardeşim;
herşey için tekrar tekrar teşekkürler...
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Balonlama zaten zor bir iş. Bir de buradaki gibi bol diyalog varsa elbette çok daha zor. Ama buna rağmen işin hakkının çok iyi verildiği, özenli bir çalışma yapıldığı, yazıların konuşma balonlarına iyi dağıtıldığı ve iyi ortalandığı hemen dikkat çekiyor.

Harika olmuş Gulyabani tebrikler ve teşekkürler...

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,395
Süper bir iş olmuş sevgili Gulyabani :) Bundan iyisi Şam'da Kayısı .. çok çok teşekkürler..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Sevgili dostum gerçekten çok güzel..
Çift renkli ve Türkçe okuyabilmenin ayrıcalığını bizlere yaşattığın için çok teşekkürler.
Saygı ve sevgilerimle..

akak

Kıdemli Üye
12 May 2009
147
206
evet garth konusunda arkadaşların fikirlerine katılmakla birlikte çeviride birde şu güzellik var; yayın evleri bu eserleri hem renkli hemde baskısını mükemmele yakın yapıyor, ne yazıkkı bizim türkçe yayınların baskı kalitesi hiç bir zaman göz alıcı olmayı beceremedi