Sam Bracken 1 Sessizliğin Sınırı

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,644
Tercümesi Gulyabani arakadaşımıza aittir, balonlama işini bana layık gördüğü için kendisine teşekkür ederim. Bu 2 nci denemem, biraz daha balonların içiner yazıları editleyebildim gibi geldi, umarım beğenirsiniz.

sambrackenkapakzdz.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,962
Muhteşem bir paylaşım olmuş Gandor08 sana ve Gulyabani'ye bizlere kazandırdığınız
bu güzel serinin ilk kitabı için çok teşekkürler devamlarını heyecanla bekliyorum..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
"Gulyabani" ve "gandor08" işbirliği sonucu ortaya çıkan
bu harika paylaşım için,
her iki kardeşime de
hem emekleri hem de paylaşımları için
gönülden teşekkürlerimi, saygılarıma ekliyor
ve kendilerine sunuyorum.

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Sam Bracken, hiçbir fikrimin olmadığı bir çizgi roman.

Benim için yeni olan bu kahramanı çizgi dünyama dahil etme şansı verdiğin için çok teşekkür ederim, gulyabani üstadım. Devamını bekleyeceğim. Eğlenceli bir takip olacak.

İlk balonlamayla karşılaştırılınca bu ikinci balonlamada gelişim epey şaşırtıcı. Ellerine sağlık, sevgili gandor08. Fontla ilgili küçük bir şikayetim var; orjinal font da senin kullandığınla aynı mıydı bilmiyorum, biraz gözümü yordu font...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
henüz okumadım ama aksiyon dolu bir macera gibi...
kısa zamanda güzel işlere imza attın sayın "gandor08",
tebrik ederim,"gülyabani" dostuma da emekleri için
teşekkür ederim,elinize sağlık...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,644
Sam Bracken, hiçbir fikrimin olmadığı bir çizgi roman.

Benim için yeni olan bu kahramanı çizgi dünyama dahil etme şansı verdiğin için çok teşekkür ederim, gulyabani üstadım. Devamını bekleyeceğim. Eğlenceli bir takip olacak.

İlk balonlamayla karşılaştırılınca bu ikinci balonlamada gelişim epey şaşırtıcı. Ellerine sağlık, sevgili gandor08. Fontla ilgili küçük bir şikayetim var; orjinal font da senin kullandığınla aynı mıydı bilmiyorum, biraz gözümü yordu font...

Öncelikle yorumlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Direnç11 evet font biraz göz yoruyor, ama benim font seçmede biraz hep terrdütlerim oldu, oluyor, karar veremiyorum. Bi dünya font arşivi vardı onları yükledim.Çok oluncada gene döndüm bu fonta, orjinalindeki fonta benzeyen bu gibi geldi bunu kullandım. Aşağıda da orjinal sayfanın örneği var, kararı siz verin.

Font seçerken özel bir durum varmı, yoksa çizginin akışına göremi karar vermek lazım? Bu ve benzeri sorunları her halde deneme yanılmayla aşacağım her halde. Saygılarımla.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Sam Bracken, Philippe Jarbinet'in ilk olarak Fransa'da yayınlanmış bir eseri. Aynı sanatçının Cathar'ların öyküsünü anlattığı "Memoire de Cendres" adlı, daha bilinen bir eseri daha var.

Sam Bracken, Amerikalı, Belçika'da çalışan, denize tutkun, maceraperest ve çapkın bir avukat. 3 sayılık bu macerada Rus asıllı Amerikalı bir suç örgütü lideri ile yolları kesişiyor. Başlangıçta kafadan kurşunlanmasına rağmen hala yaşayan bir zanlının avukatı iken bir anda hem suç örgütünün hem de polisin hedefindeki bir kaçağa dönüşüyor, bu hareketli maceranın ilk sayısında.

Gandor08 photoshop'a ve balonlamaya ısınıyor, belli ki ilerde daha da iyi işler çıkartacak. Bu seriyi ayda bir sayı olarak sürdürüp, önümüzdeki iki ay içerisinde bitirip, çalışmaktan keyif aldığım dostumla beraber yeni ufuklara yelken açacağız.

Eline sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Çok güzel bir çeviri, daha başarılı olacağına inandığım bir balonlama..
Hiç tanımadığım ama okuması keyifli bir çizgi roman..
İki güzel dost..
Elinize, gönlünüze sağlık..
Teşekkür ederim.
Sevgilerimle..