Neozoic # 02 (Çeviri ve Balonlama)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
brbk6adipijin1kvm.jpg

Değerli arkadaşlarım,
Fena olmayan çevirim ve bana göre bu sefer "berbat" dan "kötü" ye terfi etmesi gereken balonlama çalışmam ile bir kere daha huzurlarınıza çıkma cüretini gösteriyorum. Tekrar düşününce hizalamanın da geçen seferkine göre az da olsa gelişim gösterdiğini ve bu sefer "eh" olarak değerlendirilmesi gerektiğine kanaat getirdim.

Şaka bir yana 25 senedir, usta çırak ilişkisinin yoğun olarak yaşandığı tıp sektöründe çalışıyorum, onlarca asistan ve sağlık teknikeri yetiştirdim, hala da yetiştiriyorum; gösterdiğim bir girişimi beceremeyen ve morali bozulanlara hep aynı şeyi söyledim; "patates bile 6 ayda yetişiyor, sizinde yetişmeniz için süre lağzım."

Eleştiriyi, yergiyi, olmamış denmesini, her türlü tepkiyi anlıyorum ama ilk seferde "sen bu işi becerememişsin bu işi yapma"yı anlamıyorum. Şimdilik başladığım seriyi, (hepsi 8 tane) bitirmeyi umuyorum, sonrasını bilmiyorum. Okuyan herkese teşekkür ediyorum.

Az laf çok iş, hadi artık linki görelim diyenler için.... 13 MB dır.

Bu seferki çalışma buralarda dolandığını bildiğim ama nickini bilmediğim kuzenim Tolga'ya armağan olsun.

Sevgi & Saygı

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
sevgili dostum bende kendi alanımda yetişdirğim `çıraklara' ustan sana sıçra dediğinde cevabın kaç metre olacaktırdır diye nasihat veririm nacizane:)
herkesin bir çıraklık zamanı vardır ki mimar sinanın bu gün ustalıkla yanına kimsenin yanaşamadığı eserine çıraklık yapıtım demesi gibi.
sen alcak gönüllükle yaptıklarını bu düsturla ortaya koydukça daha çooook eserini zevkle okuruz arşivleriz, gönlümüzde ayrı yerlere koyarız.
bende bir zamanlar nette online film işine girmiştim.
ilk yaptıklarımı şimdi ben bile seyretmeye tahammül edemiyorum:D
ama ustalık kazandıkça yüzlerce takipçim olduğunu, kimsenin yapmadığı işlere el attıkça inanılmaz talep aldığınıda gördüm.
onun için yola devam arkadaşım..

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Değerli arkadaşlarım,
Fena olmayan çevirim ve bana göre bu sefer "berbat" dan "kötü" ye terfi etmesi gereken balonlama çalışmam ile bir kere daha huzurlarınıza çıkma cüretini gösteriyorum. Tekrar düşününce hizalamanın da geçen seferkine göre az da olsa gelişim gösterdiğini ve bu sefer "eh" olarak değerlendirilmesi gerektiğine kanaat getirdim.

Sevgili Gulyabani,
Bu çalışma berbattan kötüye diye nitelenemez. Bence ilkine göre çok güzel. Balonlama yapan bir çok kişinin ayarında olmuş. Bulduğun fontlar bir öncesinden iyi. Güzel bir font kaynağı bulmuşsun :p . Döviz ve pankartlarıda çevirmişsin hoş olmuş. Sonraki çalışmalarında yazıyı eğip bükmeyi denersen pankarta göre ayarlayabilirsin.

Ben beğendim ve öykünün devamını merakla beklemekteyim.
Çalışmalarında kolaylıklar diler, selam ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Sevgili Gulyabani,
merakla bekliyordum,
ilginç bir seri
beğenerek okuyorum,
emeğin için teşekkür ederim.
saygı ve sevgilerimle.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Mütavaziliğiniz,
açık sözlülüğünüz,
azminiz,
emeğiniz,
fedakarlığınız
ve nasıl olmuş olursa olsun (henüz indirmedim) paylaşımınız için gönül dolusu teşekkürler...
Sevgi ve saygılarla...

2d1e85b53bdd780c67afc606a7a4d75bdbd550d8e389ea368fd5e6f40f05cc1b6g.jpg

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,326
istanbul
teşekkürler...
ilk çalışmanıza göre gerçekten çok daha başarılı olmuş. bir kere yazı karakteri artık daha uyumlu... :) gözattığım kadarı ile bazı uzun yazılı balonlarda sığdırma sorunu yaşamışsınız ki bence çok hafif küçültseniz karakteri pek bir şey kaybedilmezdi. çalışmalarınızın devamının daha da iyi olacağına eminim, diğer çalışmalarınızı bekliyorum...

aytekincelen

Süper Üye
15 May 2010
724
193
çok teşekkürler bir meslektaşı burda görmek çok büyük mutluluk ellerinize kollarınıza sağlık çok teşekkürler takip edeceğiz elbette :)