Bill Kid Ceylan Yayınları Haftalık Mecmua Sayı 09 (30.03.1971)

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
BİLLKİD Haftalık Mecmua No:09 - 30.03.1971

bkd001.jpg

Tim adıyla Ceylan Yayınları tarafından yayınlanan bu western süreç içerisinde "Rodeo,Bill Kid,Jikop ve Gringo"isimleriyle de yayınlandı. Ne hikmetse Kit Taylor gibi bu westerne Türk okuru Tommiks'e,Teksas'a,Teks'e ve Kinowa'ya gösterdiği ilgi ve teveccühü göstermedi. Hal böyle olunca değişik isimli,bol tekrarlı bir yayın sürecinde karşımıza çıktı. Konuları ve olayların geçtiği coğrafya bakımından Teks,Tommiks ve Kit Taylor'a çok benzer. Karakterler bile:Tommiks
de Kit Taylor da kalede yaşarlar. Tim Laramie kalesinde,Tommiks Culver kalesinde.Tim'in sarsak,içki düşkünü Dusty'si var Kit Taylor'un Frankie Bellevan'ı. Ne Dusty ne de Frankie ayyaşların pirleri olan Konyakçı ile Doktor'a yetişemezler ama!
Teks gibi Tim de Apaçi'lerle, hayvan hırsızları ve Meksika'lı çetelerle uğraşır. Hatta bu fasikülde "Pilares"geçer.El Morisco'nun yaşadığı Meksika kasabası! Ben şahsen Tim veya alias Bill Kid'i Kit Taylor'un kardeşi,Tommiks'in yeğeni,Teks'in amcazadesi gibi görüyorum. Ken Parker'e bile bir akrabalık sözkonusu olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,776
Teks tartışma dışı sevgili caretta;

Teks öyle bir fenomen ki, kim çizerse çizsin yok sattı, satar

Teksas, Tommiks, Kinova için essegesse demek yeterli sanırım. Bu sihirbaz üçlünün yarattığı, çizdiği herşey bestseller olmuştur.

Kit Taylor ve Tim-Bill Kid, Jikop-Gringo müstear adlı ÇR ların şanssızlığı essegesse elinden çıkmamış olmaları

Hep onların gölgesinde kalmaları bu nedenle

Ama biz onlar kadar olmasa da bunları da seviyor ve okuma fırsatı bulduğumuzda affetmiyoruz

Bu nadide paylaşım için teşekkürler, saygılar sevgili üstadım

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,765
İstanbul
Bugün sanki çizgi roman tarihinden özet bir sunum yapıldı Çizgi Diyarı'nda. Birbirinden değerli pek çok paylaşım arz-ı endam eyledi forumumuzda. Bill Kid de caretta üstadımın işaret ettiği gibi belki de yaşadığı bahtsızlığı aşmak için farklı isimlerle yer aldı çizgi dünyamızda.

Bugün gerçekleşen gösteriye katkıda bulunan tüm dostlarıma, üstadlarıma sonsuz şükranlarımı iletiyorum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Bence,
Bill Kid'in , yayımlandığı tarihlerde gereken ilgiyi görmemesinin tek nedeni,
o tarihlerde "Çizgi Diyarı"nın henüz misyonunu üstlenmemiş olmasıdır.

Teşekkür ediyor,
saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Bu paylaşımlar karşısında, söyleyecek pek bir şey bulamıyorum. Teşekkür ederim. Saygılarımla.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Birbirinden güzel kitapları çizgi roman seven dostlara kazandırman,bu konulardaki güzel bilgilendirmeler hepsi harika.
Paylaşım ve emeklerin için teşekkür ederim.