Pizza Roadtrip (Pizza Yolculuğu)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Pizza Roadtrip (Pizza Yolculuğu)
Cha-Eldiablo
İngilizce (Fransızcadan Ç/B yapılmış)
Hostile Holster/Ankama, 2012
Senaryo: Eldiablo
Çizen: Cha
80 sayfa, 1920 px, 83 MB, CBR

Bu bir Fransız grafik romanı. İngilizceye çevrilip balonlanmış (scanlation). Bu grafik romanda ilgimi çeken şey ise "kısmi monokrom renk uygulamasının bir anlatım biçimi olarak kullanılmış" olması. Aslında siyah-beyaz (monokrom demek daha doğru) olan romanda, bazı sayfalarda sadece bir obje tek renkle, genelde kırmızı ve tonlarıyla boyanmış, bazen de bir sayfanın tamamı ya da büyük bir bölümü pastel renklerle renklendirilmiş. Bazen konuşma balonlarındaki yazılarda bu yöntem uygulanmış ve tek tük bazı yazılar kırmızıyla yazılmış. Bu yöntemi "Steven Spielberg"in "Schindler'in Listesi" filmindeki "kırmızılı kız" sahnelerinden de hatırlarsınız. Siyah beyaz olan filmin başında Krakow gettosu tahliye edilirken kalabalık arasında yürüyen küçük bir kızın paltosu kırmızı renkte gösterilmişti. Sonra bu kızın ölüsünün gösterildiği ilerideki bir sahnede küçük kız yalnızca üzerindeki kırmızı palto sayesinde diğer ölü bedenlerden ayırd edilebiliyordu. Grafik roman benim hoşuma gitti. Umarım siz de beğenirsiniz.
Saygılarımla.

file

(Mega)

file

Grafik romanda "monokrom kısmi renklendirme" bir anlatım tarzı olarak kullanılmış. Buna örnek dört sayfa.
file

Moderatör tarafında düzenlendi: