Antonello in Venice

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,363

Antonello in Venice
(Antonello Venedik'te)
Delcourt
Senaryo, çizim ve renklendirme: Jean Dytar
İngilizce çeviri: Edvard Gauvin
126 sayfa, 2325px, 146 MB, CBR.

Bu tarihi çizgi romanın konusu 1510 yılında Venedik'te geçiyor. Büyük ressam Giorgione vebaya yakalanmıştır ve ölmek üzeredir. Son eserini bitirebilmek için nihai bir gayretle tüm enerjisini toplar. Bu son eseri, geçmişte yaşadığı ilk romantik ilişkinin hatırasına adanmış bir tablo olacaktır. Giorgione'nin bir sorunu daha vardır ve bütün ressamların kendilerine sordukları o meşhur soruyla yüzleşmektedir, olağanüstü bir hayalin görüntüsüne dümdüz bir zeminin üzerinde nasıl hayat verecektir?

Bu Frankofon kitap, yayınevi tarafından resmi olarak İngilizce yayımlanmış, yani bir balonlama değil. Kitabın kesintisiz tek bir hikâyeden oluşmuş olması, tek kitapta toplanan uzun bir hikâye oluşu, bir serinin parçası olmayışı (şimdilik?) ve diğer bir iki özelliğinden dolayı bu albümün "grafik romanlar" bölümünde bulunmasının uygun olacağını düşündüm. Ayrıca çevirisi kolay bir eser gibi duruyor (hevesi olanlara duyurulur!)
Saygılarımla...

file

(Mega)

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,150
İstanbul
Örnek sayfalardaki desenlere bayıldım...
Yine estetik değeri çok yüksek bir eser paylaşmışsınız...
Ellerinize sağlık...

Klasik olacak belki ama, "hevesli" bir çevirmen :) çıkarsa, balonlaması için de beni sıraya yazabilirsiniz... :)

Selamlar, sevgiler...

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,909
52,566
Kendi Koltuğunda
Ahh tam bir görsel şov çizimler desenler harika hemde scanfan üstadın paylaşımıyla birde dilimiz olsaydı..
Yanlış anlamayın dilim var ağzımda da yabancı dili anlayamıyorum ve konuşamıyorum o yüzden..(bu espiriydi zaten)
Teşekkürler üstadım..Yabancı dilim olsaydı kendimi geliştirmek amacıyla ne kitaplar tercüme ederdim inanın forumun baş çevirmeni ben olurdum yani..

Son düzenleme:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,964
ordu-turkey
Download sırasına koydum.Kotam doldu hız yerde sürünüyor.Artık 1 saatte falan iner.Ben peşinen teşekkürümü edeyim.Scanfanın seçtiği herşey güzeldir.