A History Of Violence

grmnt

Süper Üye
13 Ocak 2011
287
753
Ankara
A History Of Violence

file

English | CBR | 300 pages | 179.71 MB

A History of Violence is a graphic novel written by John Wagner and illustrated by Vince Locke, originally published in 1997 by Paradox Press and later by Vertigo Comics, both divisions of DC Comics. It is also the source for the film of the same name directed by David Cronenberg, the first cinematic adaption of a work by John Wagner since 1995's Judge Dredd.
The story concerns a small town Michigan cafe owner, Tom McKenna, who becomes a local hero after defending his store from an attempted robbery. When his story receives national attention, several members of the New York City Mafia arrive in town, believing him to be someone named Joey, who crossed them 20 years earlier. Whilst Tom protests his innocence to everyone, eventually his façade is dropped and he is forced to reveal his history of violence to his wife and son.

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Sevgili grmnt yine harika bir paylaşımla buluşturuyor bizleri.

Bu kitap Aksoy Yayıncılık tarafından "Bir İntikam Hikayesi" ismiyle dilimize kazandırılmıştı. Ben de bu kitabı büyük bir keyifle okumuştum. Henüz okumamış dostlara tavsiye ediyorum. Kitap sevgili yturan tarafından da forumumuzda paylaşılmıştı. Bu vesileyle kendisine bir kez daha teşekkür edelim. Linki:

Bir İntikam Hikayesi

Ellerine sağlık, sevgili grmnt. Özgün bir eseri daha forumumuza kazandırmış oldun.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Sevgili grmnt yine harika bir paylaşımla buluşturuyor bizleri.

Bu kitap Aksoy Yayıncılık tarafından "Bir İntikam Hikayesi" ismiyle dilimize kazandırılmıştı. Ben de bu kitabı büyük bir keyifle okumuştum. Henüz okumamış dostlara tavsiye ediyorum. Kitap sevgili yturan tarafından da forumumuzda paylaşılmıştı. Bu vesileyle kendisine bir kez daha teşekkür edelim. Linki:

Bir İntikam Hikayesi

Ellerine sağlık, sevgili grmnt. Özgün bir eseri daha forumumuza kazandırmış oldun.

Bunu çevirmeyi düşünüyordum , basıldığından haberim yoktu iyiki başlamamışım :) . Bu çizgi roman sinema filmine uyarlanmıştır "Şiddetin Tarihçesi " adıyla (bence uygun çevirisi o) bulabilirsiniz . Film de güzeldir ama sadece hikayenin ilk bölümünü temel almıştır sonu büyük ölçüde farklı geçer. Çizgi romanı ise harika bir öykü türkçesi de varmış kesinlikle okuyun tavsiye ederim.