Renkli Martin Mystere ÇB

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
Martin Mystere'in orijinal ilk kitabı olan Gli Uomini in Nero (Kara Adamlar) isimli macerası bizde nedendir bilinmez Geçmişin Sırları ismiyle basılmıştır. Kitaplardaki bu isim değişikliklerine bir türlü anlam veremiyorum...

Neyse... İlk kitabı renkli olarak tekrar elden geçirmeye karar verdim... Gerek balonlama, gerekse renklendirme açısından...

İlk sayfa karşınızda... Nasıl? Olmuş mu? Devam edeyim mi etmeyeyim mi kararsız kaldım... Bence siyah beyaz daha çok yakışıyor Martin amcaya...

Karar sizin...​

Amonopsis

Yeni Üye
19 Ara 2011
61
210
Kanımca Renkli çizgi roman sayfalarında göz arka plandaki detay çizimlere çok çabuk uyum sağlıyarak resmin tamamını görmemizi sağlıyor.Bu nedenle bence de renkli sayfalar benim tercihim.

rekent

Yeni Üye
13 May 2015
31
45
Harika işçilik.
Bitirebilirseniz süper olur. Hem dünyada da bir ilk olacak sanırım...
Bir de; yapmışken orijinal adını kullanın bence... Kara Adamlar

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Ellerine sağlık. Gayet güzel oluyor.

İlk 6 maceranın Almanca renkli formatı mevcut. Bilmiyorum sende de var mı? İşime yarar dersen sana ulaştırabilirim.

Kolay gelsin.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
Ellerine sağlık. Gayet güzel oluyor.

İlk 6 maceranın Almanca renkli formatı mevcut. Bilmiyorum sende de var mı? İşime yarar dersen sana ulaştırabilirim.

Kolay gelsin.

Martin Amcanın bende renkli maceraları yok, değerli dostum. İlk 6 sayıyı gönderebilirseniz en kısa sürede balonlayabilirim hiç üşenmeden.

Sevgi ve saygılarımla.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Martin Mystere'in orijinal ilk kitabı olan Gli Uomini in Nero (Kara Adamlar) isimli macerası bizde nedendir bilinmez Geçmişin Sırları ismiyle basılmıştır. Kitaplardaki bu isim değişikliklerine bir türlü anlam veremiyorum...

Neyse... İlk kitabı renkli olarak tekrar elden geçirmeye karar verdim... Gerek balonlama, gerekse renklendirme açısından...

İlk sayfa karşınızda... Nasıl? Olmuş mu? Devam edeyim mi etmeyeyim mi kararsız kaldım... Bence siyah beyaz daha çok yakışıyor Martin amcaya...

Karar sizin...​

Kararımı sordun ya "Bu kitaplar balonlanacak!". Umarım bu karar yeterlidir.
Eğer olmazsa bizim kasabanın bir tane deli Şerif'i var, İzmir'e gitmek için fırsat kolluyor, yarın hemen yollarım. o seni razı eder.
Bizde zorlama yok.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir

Kararımı sordun ya "Bu kitaplar balonlanacak!". Umarım bu karar yeterlidir.
Eğer olmazsa bizim kasabanın bir tane deli Şerif'i var, İzmir'e gitmek için fırsat kolluyor, yarın hemen yollarım. o seni razı eder.
Bizde zorlama yok.

Senin istemen yeter, Savaş abi. Direnc11 bugün renklileri de gönderdi, ama soluk biraz. Olmadı, ben kaldığım yerden devam eder yine bitiririm forumumuz için.

gobalak

Kıdemli Üye
6 Tem 2011
183
271
İstanbul
Güzel olmuş.

Uzun zaman önce 3d animasyon ile bir seriye (film haline getirme) hayali ile başlamıştım, bilgisayarda bir sorun oluşupta dosyalar bozulunca proje rafa kalkmıştı. Birinin en azından renklendirme işine girmesi güzel..

Sanırım o siteler zamanla kapandı, birileri 3d programları kullanarak bazı sahneleri modelliyordu. (render görüntüler vardı)

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,692
TAM 35
Martin Amcaya yapılan her türlü katkıya evet.Üstelik bu ilk sayfaya baktığımda renklerin bizde yapılan renkli baskılardan çok daha kaliteli olduğunu gördüm.Güzel aferin aynen devam:Ğ

rekent

Yeni Üye
13 May 2015
31
45
Direnc11 bugün renklileri de gönderdi, ama soluk biraz. Olmadı, ben kaldığım yerden devam eder yine bitiririm forumumuz için.

Soluk olan renkleri canlı hale getirmek mümkün.. Sıfırdan renklendirme işi çok yoğun emek gerektirir herhalde... Bilen birisine soluk renkleri canlandırtsan da o iş için harcayacağın emekle 2 tane Mystere balonlanıp renklense. :)