Barındırma sitelerinde ikinci bir hesap açılabilir mi?

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Bize Ayrılan Kapasitenin Sonuna Geldiğimizde
Barındırma Sitelerinde İkinci Bir Hesap Açılabilir Mi?

Şu konuyu bilmiyorum ve merak ediyorum: Bize "ücretsiz" olarak ayrılan sınırlı kapasitenin sonuna geldiğimizde dosya barındırma sitelerinde başka bir isimle yeni bir hesap açmamız mümkün mü? İki yıldır ÇD'ndayım ve 900'e yakın yükleme yapmışım. Bunlar genellikle yüksek çözünürlüklü, dolayısıyla da hacimli paylaşımlar olduklarından "MediaFire"daki hesabımdaki 15 GB'lık kapasite dolmak üzere, "Mega"dakinin de eli kulağında, bitecek diye ödüm kopuyor. Barındırma sürelerinin kısalığı, güvenilirliklerinin olmaması, aşırı reklamlar vb. gibi malum nedenlerden diğer barındırma sitelerini de kullanmak istemiyorum.

Benim öğrenmek istediğim, "MediaFire" ve "Mega"nın bize ayırdığı kapasite bittiğinde "başka bir adla" yeni hesap veya hesaplar açabiliyor muyız? Bunun hangi sakıncaları olabilir. Aynı gün her iki hesaba aynı IP'den dosya yüklenirse hesabı iptal edebilirler mi? Bu konuda bilgisi olan dostlar konuyu aydınlatabilirler mi? (Lütfen paralı abone ol demeyin(!), bu tür sitelere kredi kartı vermek istemem doğrusu. Tıpkı kredi kartı olayı gibi, PayPal vs den de geçmişte e-bay'de kullanırken kötü tecrübelerim olmuştu)

Cevaplarsanız sevinirim.(Konu ÇD'nda daha önce açıldı mı bilmiyorum)
Saygılar.

Not:Sormayı unuttum, bir de her seferinde farklı e-mail adresi mi vermek gerekecek?

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,113
İstanbul
Sevgili dostum, diğerleri daha dolmadı ama mediafire'da farklı isim ve mail adresi ile ikinci
hesabımı kullanıyorum. Pek takip ettiklerini zannetmiyorum ancak yine de aynı anda her iki
hesabı da aktif etmemekte yarar olduğunu düşünüyorum.

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
Yükleme açısından mediafire kısmından 8 üyeliğim mevcut her üyelik 50 GB ve dün akşam 9 üyeliğimi aldım. Hepsi ayrı üyelik ve mail adresleri ile yapıldı ve bunlar için ayrıca bir liste tutmaktayım ki şifrelerini unutmamak için. Bir de şu aldığım 9 üyeliğe ne yüklediysem :)..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Muhterem, bunu bir uzman dostuma sormuştum ikinci kayıt için aynı pc den yapma hiç sorun olmaz demişti.
Diğer arkadaşlarda sorun olmadığını yazmışlar sıkıntı yok demek ki.
Ama mediafire hesabım 50 gb, sizde niye 15 anlamadım.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
Muhterem, bunu bir uzman dostuma sormuştum ikinci kayıt için aynı pc den yapma hiç sorun olmaz demişti.
Diğer arkadaşlarda sorun olmadığını yazmışlar sıkıntı yok demek ki.
Ama mediafire hesabım 50 gb, sizde niye 15 anlamadım.

Ben de anlamadım. Eski bir hesap olduğu için olabilir mi? Aslında başlangıçta kapasite daha da küçüktü, 10 GB'tı. Sanırım paylaşım yaptıkça lütfedip ödül olarak %50 bir artış yaptılar. Yeni hesaplar 50GB olabilir. Buna mukabil Mega'nın kapasitesi baştan 50 GB'mış.
Bar_nd_r_Site_Kapasite.jpg

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
2015_10_07_08_49_49_Ekran_g_r_nt_s.png

Benim kapasite de sonlardaymış dikkat etmemiştim.
Bu aralar mega'yı kurmayı başardım, oradan ve
'yadi'den yüklüyorum daha çok. Ama ikinci hesap
alabiliyor olmak ta iyiymiş.