Buffalo Bill ile ilgili anılarım.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Değerli büyüğüm Profesör üstadımızın adımı zikrederek paylaştığı
buffalo-bill-baskan-yayinlari-02-haydutlara-karsi-01-03-1970
cxn7x5gxinjb6yiid.jpg

bu kitap bizim evde uzun yıllar geçirmişti. Kitap renkli olunca okuma yazma bilmediğim yaşta western sevmeme en büyük sebeptir.
Bu kitabın sayfaları arasında bazı karelerde tabanca, şapka,balta gibi resimler çiziliydi.
Ben kalemle bunları yapmak için saatlerce uğraşırdım ve yaptıklarım birşeye benzemezdi.
(Ben iki elini de kullanabilen solaklardan biriyim. Ancak öğretmenimin baskısıyla sağ elle yazdığım için benim yazım taklit edilemiyecek kadar kötüdür.:))
Sonra eskiden resim defterlerinde ara sayfalarda kopya kağıdı olurdu, onu keşfettim. Kopyalayıp aynı silahı şapkayı kapıya duvarlara bulduğum her yere yaptığımı hatırlıyorum.
Yaşım sanırım 5-6 gibi olmalı.
Bir yıl sonra okula gidince bu kitabı okuyabildim. Arkadaşlarla kitap takasımız olduğunda bu kitap için 2-3 cilt teklif eden olmuştu da kıyamamıştım. Renkli dediğime de bakmayın turuncu ağırlıklı tek renk sayılabilecek şekilde basılmış ama dönem için lüks bile denebilir. En azından o dönemin Pekos'ları gibi bir renkli-bir siyah beyaz değildi.
Aradan geçmiş 40 yıl...
Ve bugün bunu görünce, anılarım tazelendi, keyiflendim, anlatılacak gibi değil.
Teşekkürler profesör, çok yaşayın. Daha pek çok anım olan kitabı bir ömür sonra görmek... Paha biçilemez.
Saygılar, selamlar.:)