Nereden Başlıyacağım? (VOL2)

Hypnos

Yeni Üye
28 Ara 2014
5
11
Merhabalar geçenki örümcek adam sorumun üstüne araştırma yaptım ve şunları buldum 1963 serisi bütün serinin başlangıcı ultimate spiderman 2003 başlangıçlı ilk sayısı güçsüz ve amazing spidermanınkide evrimleş yada öl ilk sayısı Bu iki serininde ilk sayısı doğruysa ultimate spidermanden başlayacağım fikirleriniz?

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Spider-man ve Ultimate Spider-man aynı karakter gibi gözükselerde aslında aynı değiller.
İkisi farklı evrenlerde geçen hikayeler. İlki halen sağ, ikincisi rahmetli oldu.
Eğer Spider-man okuyacaksan bence ana evren karakterini oku.
İlk defa başlayacaksan Yep Yeni Bir Gün hikayesi ile başla. (The Amazing Spiderman Cilt 01 Marmara Çizgi)
Forumumuzdaki mevcutlardan okumak istersen hiç çok eski yıllara gitme, 1960'lı yılların hikayeleri hem konu olarak hem de çizim olarak çok cezbedici değil.
Arka Bahçe yayınlarının çıkarttığı bütün seriler bizde mevcut, başlangıç noktan olabilir.

Ultimate evreninden başlarsan yine sıralı listede Türkçe çıkanları bulabilirsin, gerisi ülkemizde basılmadı.
İngilizcesinden takip etmelisin.

Not: Konuları uygun başlıkta açalım.

Hypnos

Yeni Üye
28 Ara 2014
5
11
Şöyle bi durum var farklı evrenlerde geçtiğini biliyorumda işte bu sorduğum doğrumu merak ettim veben direk çizgi roman almak istiyorum internetten okumak hoşuma gitmiyor.Link atmak sorun değilse atabilirmiyim?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
Sevgili dostum siz nasıl Spıder seversiniz? :) Hemen tez vakitte tüm seriyi okuyunuz, forumda mevcut olanları indirip tekrar tekrar okuyunuz sonra zaten içinden çıkamaz hale geleceksiniz. Hatta yarına bırakmayınız.:) Sevgiler.

Hypnos

Yeni Üye
28 Ara 2014
5
11
Nasıl diyim ben bu işlere karışalı 1 hafta oldu internette bi gün dolaşırken gözüme takıldı bende araştırmaya başladım.İnternetten okumak hoşuma gitmiyor.İnternetten tüm seriyi satın alabileceğim bi yer bulamaz isem malesef internetten okuyacağım çünkü hiç biri o romanın kokusunu havasını vermiyor malesef.

Bunlardan başlamayı düşünüyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,617
İzmir
Şöyle bi durum var farklı evrenlerde geçtiğini biliyorumda işte bu sorduğum doğrumu merak ettim veben direk çizgi roman almak istiyorum internetten okumak hoşuma gitmiyor.Link atmak sorun değilse atabilirmiyim?

Satın alıp okumak istiyorsanız Ultimate evreninde geçen Spiderman sayıları daha sonra cilt olarak basıldı.
3 cilt olması lazım, piyasada yoktur ama belki sahaflarda bulabilirsiniz. Ama devamı basılmadı.

Ana evren Örümcek Adam'ı okuyacaksanız (ki ben bu seriyi tavsiye ederim) okuma sırası şöyle:
1. Hoz Comics tarafından çıkan 6 cilt (forumda var, piyasa var mı bilmiyorum.)
2. Marmara Çizgi Spider-man serisi, şu anda 13. cilde geldiler. Bütün seriyi bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

Hypnos

Yeni Üye
28 Ara 2014
5
11
Tamamdır teşekkürler :) Ve Ana seriyle Ultimate aynı değilmi?

Son düzenleme: