Bu kez de dosya.tc'de sorun yaşıyorum

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Yaklaşık 1 haftadır dosya.tc'den dosya indirmekte çok sıkıntı yaşıyorum. Dosyalar belirli bir yüzdeye kadar iniyor ve sonra indirme işlemi duruyor. Bir 5-10 dakika sonra da indirme işleminin başarılı olamadığına dair bir mesaj alıyorum. Aklıma gelen hemen her şeyi denedim:

1) Muhtelif DNS ayarlarında sonuç değişmedi.

2) Bilgisayarımda lisanslı antivirüs programı mevcut. Geçenlerde bu sorunla ilk karşılaşmaya başladığımda sevgili scanfan'ın önerdiği "Malwarebytes" isimli programı kurdum. Sahiden bazı temizlikler yaptı ancak sonuç değişmedi.

3) Bu sorun IE'da, Google CHrome'de ve Firefox'da aynı şekilde devam ediyor.

4) Birkaç kez cookie temizliği de yaptım.

Tüm bunlara rağmen durum değişmedi ve bu durum benim için epey sinir bozucu olmaya başladı.

Başka bir önerisi olan var mı?

Acaba belirli bir IP adresine tanımlı data trafiğine dair kotası var da ben bu kotayı mı doldurdum?

Yardımcı olabilecek dostlara şimdiden teşekkür ederim.

Not: Keşke mümkün olsa da şu dosya.tc ve dosya.co gibi sitelerden uzak durabilsek.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,465
mega ve medifare haricinde ben kullanma kararı alıyorum o zaman yarın başka arkadaşlardada olma ihitmali var.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Bu akşamdan sonra mümkün olduğu kadar media'ya dönüyorum.
Gerçi dosya tc ve dosya co'nun bende bir sorunu gözükmüyor.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
....Başka bir önerisi olan var mı? ...Yardımcı olabilecek dostlara şimdiden teşekkür ederim.
Not: Keşke mümkün olsa da şu dosya.tc ve dosya.co gibi sitelerden uzak durabilsek.
"direnc11" üstadım, bende de benzer bir problem olmuştu, ancak benim sorunum sadece "upload"da oluyordu. Daha önce söylediğim gibi "malwarebytes"la düzelmiş ama sonra tekrar başlamıştı. Format hariç her şeyi denedim. "TTnet hız testi"nde de upload hızı çok düşük gözüküyordu. Tam TTnet'i arayacaktım ki nette rastladığım bir öneriyle "kablosuz modemi resetledim" (Airties) sorun düzeldi. Evdeki telefon kablolarını da gözden geçirmek gerekir (kablo ekleri vb). Geçen yıl da "splitter" arızalanmış, benzer sorunlar yaşamıştım. Kaliteli bir splitter kullanmak çözüm olabilir. Bir de aynı hatta bulunan telefonların kullanılıyor olması bende sorun çıkartmıştı geçen yıl.

Bahsettiğiniz dosya barındırma sitelerine gelince, "Dosya.co" zaten yüklenen dosyaları 90 gün tutuyor sonra siliyor. Hiç kullanmamak gerekiyor (sonra kırık linkleri onarmakla uğraşır dururuz). "Dosya.tc" şimdilik sorunsuz gibi. Üstelik dosyaları hiç silmiyormuş.

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
"direnc11" üstadım, bende de benzer bir problem olmuştu, ancak benim sorunum sadece "upload"da oluyordu. Daha önce söylediğim gibi "malwarebytes"la düzelmiş ama sonra tekrar başlamıştı. Format hariç herşeyi denedim. "TTnet hız testi"nde de upload hızı çok düşük gözüküyordu. Tam TTnet'i arayacaktım ki nette rastladığım bir öneriyle "kablosuz modemi resetledim" (Airties) sorun düzeldi. Evdeki telefon kablolarını da gözden geçirmek gerekir (kablo ekleri vb). Geçen yıl da "splitter" arızalanmış, benzer sorunlar yaşamıştım. Kaliteli bir splitter kullanmak çözüm olabilir. Bir de aynı hatta bulunan telefonların kullanılıyor olması bende sorun çıkartmıştı geçen yıl.

Üstadım, bende superonline fiber internet var. Denemediğim yöntem kalmadı.

Zaten tesisatla ilgili bir sorun sadece dosya.tc'de değil diğer platformlarda ve tüm internet aktivitelerimde sıkıntı yaşamama yol açardı. Sorun şu anda sadece dosya.tc'de. Tüm veriler ışığında ilk mesajımda değindiğim kota sınırlamasından başka bir şey aklıma gelmiyor. Ama böyle bir şey olsaydı bunu da duymuş olurduk herhalde şimdiye kadar.

Bugün elektrik kesintisi oldu. Yani modem de resetlendi :)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Üstadım, bende superonline fiber internet var. Denemediğim yöntem kalmadı.....Bugün elektrik kesintisi oldu. Yani modem de resetlendi :)
Şunu belirtmeyi unuttum, önceleri kablosuz modemi düğmesinden açıp kapamak yetiyordu. Sorun tekrarlayınca son olarak fabrika ayarlarına döndürüp baştan yüklemesini yapmıştım, yeni almış gibi. Bir de benim modem cam kenarında duruyor ve güneşte ısınıyor. Belki faydası olur diye ona bir soğutucu vantilatör almıştım.​

Son düzenleme:

Futurama

Kıdemli Üye
8 Eki 2013
128
272
Modemlerin arkalarında lolipop çubuğundaki gibi bir delik var oraya kürdan ile bastırıp sıfırlarsanız(tamamen sıfırlama scanfan'ın bahettiği olay) bir süre internet hızı vs. şeyleri iyileştirir.

İnternette açılan her sayfadaki video, resim, yazı dosyaları geçici bir yere indirilir.Sonrasında ise browser yardımıyla görüntülenir.Eğer dizüstü kullanıyorsanız yavaşlığın sebeplerinden biri de bilgisayarınızı standby(bekleme) konumunda uzun bir süre tutmanızdan kaynaklanır.Kapağı kapatmanız ile tıklayarak beklemeye almak aynıdır.Bu bekleme sırasında geçici olarak indirilen dosyalar silinmez.Tekrar tekrar kullanıldığında yığılma olur.Bu sebepten ötürü yavaşlama olur.
Bu yığılan dosyalara cookie denir.Cokiee yani çerezler eğer dikkatli bir şekilde kullanılmazsa yarardan çok zarar getirir.Ayrıca sürekli güncellenen platformlarda çerezler konusunda pek çok sorun ortaya çıkar.Sanılanın aksine sadece sürekli açılan sitelerde kullanılmaz.Her açılan sayfa çerez indirir.Çerezler tekrar tekrar kullanılmadığı sürece çöptür.

Çerezleri kısaca anlattım.Aynı veya benzer sorunları yaşayanlar faydalanır umarım.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
sevgili direnc11 dosya tc den hangi dosyayı indiremediniz buraya eklermisiniz birde ben deneyeyim bakalım indirme sorunu bendede varsa o zaman siteden kaynaklanan bir durumda söz konusu olabilir.Bence çerezlerle alakalı değil sorun teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
sevgili direnc11 dosya tc den hangi dosyayı indiremediniz buraya eklermisiniz birde ben deneyeyim bakalım indirme sorunu bendede varsa o zaman siteden kaynaklanan bir durumda söz konusu olabilir.Bence çerezlerle alakalı değil sorun teşekkürler.

Şu anda sorun sadece bana özgü gözüküyor.

Dosya.tc'ye yüklenen istisnasız her bir dosya şu anda sorunlu benim için. Hiçbirini indiremiyorum.