Okuma saati

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Sevgili dostlar.Ne kadar okuyoruz bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum.Bu foruma katılan bir çok arkadaşın birer kitap kurdu olduğunu düşünüyorum.Şimdi bu hafta başımıza gelen bir olayı paylaşmak istedim.Kızımın (ilköğretim 6.sınıf)gittiği okulda hergün sabah ilk dersten önce 30 dakika okuma saati yapıyorlar.Öğretmen dahil tüm öğrenciler bu yarım saatte çantalarından çıkardıkları kitapları okuyorlar .Kızım benden martinlerden bir sayı istedi doğrusu tereddütle verdim.Malum bizim zamanımızda öğretmenlerimiz çantamızda böyle bir kitap bulsa hemen alır bizi de disipline verirdi.Neyse verdim .Ertesi gün iki tane istedi arkadaşıda istemiş derken sınıfta değişmeler başlamış herkes martin okuyor öğretmen dahil.evet rüya değil bu yazdıklarım bir gerçek .Ne dersiniz sizde bir şeyler yaparak çizgiromanı topluma sevdirebilirsiniz.İsterseniz bir deneyin ...

magarsus

Yeni Üye
25 Eki 2009
33
1
adana
kitap okuma alışkanlığı

haklısınız bizim çocukluk yıllarımızda okuma alışkanlığı kazanmamızda çizgi romanların çok katkısı oldu.üstelik hayal dünyamızın genişlemesine de faydası oldu.şimdiki nesil bilemiyorum sadece test çözmek ve ders kitapları dışında başka şeylerle ilgilenebiliyor mu?çocukluğumuzda öğretmenler pek sıcak bakmazdı ama bugün sanırım öğretmenlerde yeniden okuma alışkanlığı pekişsin istiyorlar galiba.deniz kıyısına gittiğimde hep yabancı turislere bakardım ellerinde bir kitap ya da mecmua..bizde ise okey oynamak,tavla oynamak ya da tatilde bile tv izlemek.tamam şeklen karşı değilim ama tatilde olsun kendimize de zaman ayırmak gerekmez mi?ben kitap okumayı aktif dinlenme olarak görürüm.

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,635
TAM 35
Bu habere bir Martin sever olarak çok sevindim.Evet benim hayatımda da çizgi romanların okuma alışkanlığı edinmemde çok etkisi olmuştur.