istiklaldeki Ç.R. Satan Dükkan Nerde?

aliari

Yeni Üye
28 Tem 2013
13
13
Eskişehir
Arkadaşlar cuma günü İstiklale gideceğim. Sadece çizgi roman satan bir dükkan varmış sanırım. Tam olarak nerede acaba bilen var mı? veya İstiklalde nereden çizgi roman bulabilirim - özellikle tommiks teksas redkit-

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,094
Aslıhan Pasajı
İki katlı pasajın bir girişi Balık Pazarı’nda, diğer Meşrutiyet Caddesi’nde. İki katlı pasaj, sahaflarla dolu. Buradaki ikinci el kitaplar arasında yeni çıkanlar da yer alıyor, basımı bitmiş herhangi bir kitapçıda zor bulacağınız yayınlar da…

Ayrıca sitemizde biraz araştırmış olsan bunlarıda bulurdun:D

http://www.cizgidiyari.com/forum/ci...cizgi-roman-sahaflari-ve-irtibat-yollari.html

Müsaitsen Kadıköy'e gitmeni tavsiye ederim.
Her türlü çizgi romanı bulma şansın daha fazla.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Şu sitede çizgi romanla ilgili bir sürü açıklama var, önce insan bir araştırır, bir dolaşır, kim bu adamlar in mi cin mi? Adamı çarparlar mı? Sırf sormak için aklıma ilk gelen şeyi sormayayım bir etrafa bakayım der insan.. Sonra İstiklal nere, Ç.R. nedir, dükkan nerde, bunlar nasıl sorular, ne zaman samimi olduk daha dün bir bugün iki, bir sorunun içine aynı zamanda emir kipi nasıl yerleştirilir arkadaş bunu becermiş.. Velhasılı kiram ben bu tür sorulara pek sıcak bakmıyorum..Geçen biri de Bella Branco nasıl bir çizgi romandır diye soruyor, çizeni bile bu çizgi karakterden vazgeçmiş biz kalkıp bu çizgi roman üzerine yorum mu yapacağız? Buradan duyurulur, bu tür cevabı kendinden menkul tarihi ve çok kıymetli sorulara bundan sonra izin vermeyi düşünmüyorum.. Arkadaş İstiklale geliyormuş, hergün biz oradayız ağzımızı açmıyoruz..

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,357
12,892
iskenderun-Hatay
Özellikle Bella Bronco nasıl bir çizgi roman sorusu çok mantıksız..Çünkü bana göre güzel olan bir çizgi roman bir başkasına göre berbat olabilir..Saçma sorulara bazı üyelerin ciddi ciddi cevap vermesi epeyce garip..

aliari

Yeni Üye
28 Tem 2013
13
13
Eskişehir
Şu sitede çizgi romanla ilgili bir sürü açıklama var, önce insan bir araştırır, bir dolaşır, kim bu adamlar in mi cin mi? Adamı çarparlar mı? Sırf sormak için aklıma ilk gelen şeyi sormayayım bir etrafa bakayım der insan.. Sonra İstiklal nere, Ç.R. nedir, dükkan nerde, bunlar nasıl sorular, ne zaman samimi olduk daha dün bir bugün iki, bir sorunun içine aynı zamanda emir kipi nasıl yerleştirilir arkadaş bunu becermiş.. Velhasılı kiram ben bu tür sorulara pek sıcak bakmıyorum..Geçen biri de Bella Branco nasıl bir çizgi romandır diye soruyor, çizeni bile bu çizgi karakterden vazgeçmiş biz kalkıp bu çizgi roman üzerine yorum mu yapacağız? Buradan duyurulur, bu tür cevabı kendinden menkul tarihi ve çok kıymetli sorulara bundan sonra izin vermeyi düşünmüyorum.. Arkadaş İstiklale geliyormuş, hergün biz oradayız ağzımızı açmıyoruz..

Forumda "Aslıhan Pasajı", "Beyoğlu" "İstiklal" gibi anahtar kelimelerle geniş bir araştırma yaptım. Ertuğrul Bey'in göstermiş olduğu konuya da baktım. Fakat dikkat ederseniz çoğunda adres yok ve ben İstanbullu değilim. Bilecik'ten geldim. Adamı çarpan bir cin olmanız da pek umrumda değil açıkcası. Ben buraya çizgi romana dair birşeyler öğrenmek için üye oldum. Emir kipi demişsiniz. Başlığın kısa ve dikkat çekici olması gerektiğini düşündüğüm için o şekilde yazdım. Yoksa kimseye emir vermek gibi bir düşüncem yoktu. İstiklal ve Ç.R. gibi kelimelere takılmışsınız. Daha doğrusu siz sadece başlığa takılmışsınız. Az önce de dediğim gibi kısa bir başlık olması için o şekilde yazdım. Sizler gibi yılların çizgi romancıları bu kısaltmayı anlar diye düşündüm. İstiklal'i de bilmeyen yoktur sanırım? Hergün oralarda olmanıza ayrıca çok sevindim. Umarım birgün denk geliriz de siz bana çizgi roman üzerine birşeyler öğretirsiniz, ben de size Türkçe. Çünkü "Velhasılı kiram" diye bir kelime yok. "Velhâsıl Kelam" demek istediyseniz o ayrı bir mesele tabii ki.
Saygılarla...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Lütfen bir yöneticiyle muhatap olduğunuzu
unutmayın.Ayrıcalık anlamında söylemiyorum,forum içinde hepimiz aynı değerdeyiz,
yöneticinin farkı fazladan emek harcamasından
başka bir şey değil.Burada binlerce konu var,
her gün arkadaşlar link yenilemek,düzenlemek,üretmek için saatlerini harcıyorlar,
öte yandan
çoğu bilgiyi araştırmadan hazırdan götürmeye
çalışmak ta zayıflık ve forumdaki insanları
meşgul etmektir.Adresler var linklerde, daha ne olsun,tutup
elinizden mi götürsünler sizi?
Böyle daha ilk mesajlarıyla bir şeyler isteyip,
en ufak itiraza afra tafra yaparak cevap vermek
hiç hoşlanmadığım tarz ama işte insanlar çeşit çeşit...
Şunu da ekleyeyim,yanlış anlaşılma olmasın,
burada bir hobimiz var,çr paylaşıp muhabbet ediyoruz,
muhabbete katılmadan alıp gidebilirsiniz ama
insan bir merhaba,ne var ne yok,
ben şunu yapıyorum,şunu seviyorum,
farzımuhal(sözlüğe baktım) yani,diyebilir,öylesi şık olur,
öbür türlüsü itici oluyor işte ne yapalım:)

Son düzenleme:

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,094
İstanbul
"Arkadaşlar cuma günü İstiklale gideceğim. Sadece çizgi roman satan bir dükkan varmış sanırım. Tam olarak nerede acaba bilen var mı? veya İstiklalde nereden çizgi roman bulabilirim - özellikle tommiks teksas redkit-"

Bizler karşılaştığımız insanlardan bir şeyler öğrendiğimizde gocunmak yerine mutlu olan insanlarız. Ancak "karşılaştırmalı edebiyat okuduğunu söyleyip yukarıdaki gibi cümleler kuran kişilerin bizlere öğretecek bir şeylerinin olduğunu sanmıyorum. (Edebiyatın dil bilgisi ile doğrudan ilgili olduğunu düşünüyorum.)
Ayrıca internet aleminde büyük puntoyla, büyük harfle veya kalın harfle yazılan ifadeler bağırmak anlamına gelir ki böyle bir hakkınız kesinlikle yok. Size yapılan uyarı, kolaycılığı seçme yerine biraz araştırmacı olmanız içindi.
Geç kalınmış bir şey yok. Burada her sorun karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesinde halledilir. Bir pardon bir çok sorunu çözer.

aliari

Yeni Üye
28 Tem 2013
13
13
Eskişehir

öte yandan
çoğu bilgiyi araştırmadan hazırdan götürmeye
çalışmak ta zayıflık ve forumdaki insanları
meşgul etmektir.Adresler var linklerde, daha ne olsun,tutup
elinizden mi götürsünler sizi?

Ben hazırdan götürmek isteyen birisi değilim. Bunu üye olur olmaz tanışma kısmına yeni olduğumu ve hiç birşey bilmediğimi, öğreneceksem eğer sizlerden öğreneceğimi belirttim. Ben hiç birşey bilmeden nasıl birşeyler üretebileyim? Çizgi romanı gidip alsaydım okur okur okumaz neler hissettiğimi de yazacaktım. Adresler var demişsiniz. Evet var ama benim soruma dikkat ederseniz ben İstiklal'de sordum ve gene dikkat ederseniz sadece çizgi roman satan dükkanı bilen varsa diye sordum. Belki de ben kendimi iyi ifade edemedim.

Bizler karşılaştığımız insanlardan bir şeyler öğrendiğimizde gocunmak yerine mutlu olan insanlarız. Ancak "karşılaştırmalı edebiyat okuduğunu söyleyip yukarıdaki gibi cümleler kuran kişilerin bizlere öğretecek bir şeylerinin olduğunu sanmıyorum. (Edebiyatın dil bilgisi ile doğrudan ilgili olduğunu düşünüyorum.)
Ayrıca internet aleminde büyük puntoyla, büyük harfle veya kalın harfle yazılan ifadeler bağırmak anlamına gelir ki böyle bir hakkınız kesinlikle yok. Size yapılan uyarı, kolaycılığı seçme yerine biraz araştırmacı olmanız içindi.
Geç kalınmış bir şey yok. Burada her sorun karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesinde halledilir. Bir pardon bir çok sorunu çözer.

Ben de yeni birşey öğrenmek ve öğrendikçe mutlu olmak için buradayım. Cümleme dikkat etmen hoş. Edebiyatçı da olsam kimi zaman bazı şeyleri atlayabilirim. Sana sadece şu sözü önerebilirim: Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları, küçük beyinler ise kişileri konuşur.
Demişsin ki büyük, kalın ve büyük puntoyla yazılan ifadeler bağırmak anlamına gelir. Ben büyük harfi sadece başlıkta kullandım. Ve kalın olması da başlık olmasından kaynaklı. Ayrıca birisine bağırmaya tabii ki hakkım yok. Ama ne de bir yöneticisinin birisine hakaret etmeye hakkı var. Çarpmak gibi ifadeler de neyin nesi? Bağırma anlamına gelmesi için illa büyük veya kalın harf mi olması gerekir? Eğer yapılan uyarı hakaret etmek değil de kolaycılığa kaçmamı önlemek içinse ne âlâ. Sevgi saygı kurallarınız her ne kadar kişiye göre esneklik kazansa da ben uymaya hazırım. Bir pardon demek benim için hiç zor birşey değil. Yanlışım varsa seve seve derim. Fakat şuna da hak vermelisiniz ki hakaret içerikli bir cevaptan sonra bir insan nasıl pardon diyebilir? Üsluplu bir şekilde uyarılsam emin olun şunu diyecektim: "Bu insanlara saygısızlık ettim demek ki. Bundan sonra elimden geldiğince araştırmacı olayım ve çok rahatsız etmeyeyim." İnanın bunu derdim. İnanmak sizin takdirinize kalmış.
Saygılarla...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Sana inanmıyorum.
Kısa ve öz.
Yazdıkların hiç samimi değil.
Bana Türkçe öğretemezsin.
Ben de sana çizgi roman konusunda bir şey öğretmek istemiyorum.
Soruyu soruyorsun, hazır kıta soruya cevap vermek için beklediğimizi sanıyorsun.
Ne zaman bu kadar samimi olduk, sen kimi tanıyorsun, kiminle konuşup sohbet ettin..
Önce hakaret et, sonra hakarete uğradım diye yaz..
Bu nasıl bir üste çıkmadır..
Pardon demek kolaysa söyleyeceksin..

Umarım karşılaşmayız..

aliari

Yeni Üye
28 Tem 2013
13
13
Eskişehir
Anlatmak istediğim şu. Ben kimseyle samimi değilim. Samimi olma gibi bir çabam da yok. Hakaret ettiğimi de düşünmüyorum. Kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim. Bunu kabullenirim. Fakat bana güzel bir dille ifade etseydin hatamı anlardım ve düzeltirdim. Üste çıkmak diyorsun ya üstte olan sen ol istersen benim için farketmez. Senin gönlünün rahatlaması için illa "pardon" demek gerekiyorsa seve seve: Pardon. Zamanınızdan çaldığım için de ayrıca kusuruma bakmayın. Çalışmalarınızda başarılar...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Aynı sorunu yine yaşıyoruz.
"Güzel dille ifade etmek" ne demek anlayamıyorum..
Bizler, yani bu siteyi paylaşımları ve yorumları ile sürükleyenler genelde 40 ile 60 yaşa aralığında çeşitli meslek gruplarında ve çizgi roman ile hobi olarak uğraşan insanlarız..
Aramızda gençler de var elbet..
İlk yazımdaki söylemek istediğim önce buradakileri bir tanı, sonra kimden ne isteyeceğine karar vermendi..
Kimsenin kimseyi çarpması ya da başka bir şey yapması söz konusu değil..
Yalnızca paylaşanlara, yazanlara, yorum yapanlara ve emek verenlere gösterilmesini istediğim saygı için yazılmıştı..
Yazın yine hatalarla dolu,
bana bol sana'lı ve sen'li yazarak hakaret ettiğini düşünüyorsan yine doğru iş yapmıyorsun..

İstiklal Caddesi'nde yalnızca çizgi roman satan dükkan varmış, bilgisi olanlardan yardım istiyorum diye sorsaydın sana Galatasaray Lisesi ile Beyoğlu Postanesinin arasından aşağı doğru inen yolu takip ettiğinde 100 metre aşağıda sağ kolda "GON" adlı bir dükkan olduğunu anlatabilirdim..
Yine Galatasaray'da İngiliz Konsolosluğuna doğru giderken sağ kolda Aslıhan Pasajı olduğunu ve buradaki sahaflarda eski kitapları bulabileceğini anlatan biri çıkardı..

aliari

Yeni Üye
28 Tem 2013
13
13
Eskişehir
Verdiğiniz emeklere saygım sonsuz. Forumu ilk görüp incelediğimde "helal olsun" demeden duramadım. Sana'lı ve sen'li şeklinde yazdığım tabirler asla hakaret içerikli değil. Yaşınızı bilmediğimden kaynaklanıyor. Hem yaşınıza hem de çizgi romana verdiğiniz emeklerden dolayı sizi takdir ediyorum. Kullandığım dil yanlıştı. Kabul ediyorum. Gençliğime verin.
saygılarla...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Asıl ben teşekkür ederim.
Gösterdiğin tevazu ve özür dileyebilme erdemi çok önemli bir yetenek..
Senin de karşına hep böyle insanların çıkmasını dilerim.
Umarım İstanbul gezin keyifli olur.
Saygılarımla..

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
umarım bu son yazılanlarla mutlu son a ulaşmış ve haftalık polemik kotamızı doldurmuşuzdur. bundan sonra hep teşekkür ederim - rica ederim içerikli yazılarda buluşmak ümidiyle. :) :) :D :d :Ğ

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Yok yahu,tartışalım,kavga edelim(o kadar değil de:))
ama kestirip atmayalım.
Eminim ki yüz yüze olsak böyle olmaz,
sorun o zaten,yazılarla harflerle baştan savma
yazarsak derdimizi anlatamıyoruz.
İstiyoruz ki burada yazdığımız şeyi karşımızdakine
söyler gibi düşünelim,tartarak yazalım,sevgi ve saygıyı elden bırakmayalım :)