Rep puanı nedir?

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Aslında bu soruyu özel mesaj atarak Tsubasa'ya sormam gerekirdi ama başka merak
edenler de olabileceği için bu başlıkta soruyorum.Benim 65890 rep puanım var.Bu rep
puan nedir?Ne skor ne de yeni statü v.s. peşinde değilim ama bu puan naısıl oluşuyor
merak ettim.Ben okuduğum bir konu veya mesaja cevap yazıyorum veya "like" tuşuna
basarak beğendiğimi ifade ediyorum.Puan verme imkanım var mı?
Bir de bu puan oluşurken açtığım konunun tık satısı da etkili oluyor mu?Örneğin
son açtığım "Kinowa 6" 118 tık almış.Tık arttıkça puanım da artıyor mu?İnsan yaşlandıkça
daha meraklı oluyor galiba.Benimki de merak işte...

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
144
Bursa
Rep puanı bir kişi bir kişinin mesajını beğendiğinde verdiği puan biçimidir.
Bu puan kişiden kişiye değişir. Mesela sen birine rep verdiğinde senin rep puanın o kişiye gidiyor. Eğer hiç rep puanın yoksa rep veremezsin.
Ben böyle biliyorum.
Bir diğer soruna gelirsek,konu tıklamasıyla ve like tuşuyla bir ilgisi yok.
Yardımcı olduysam ne mutlu :)
Bu arada rep aldınmı birşey olmuyor sadece rep puanın yükseliyor,rütbe yükselmesi mesaj sayısıyla ilgilidir.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,550
Midgard
Başka forumlarda rep için paylaşım yapanları görmek mümkün ama forumumuzun "Karşılıksız Paylaşım" ilkesinde çok çok geride kalan bir şey. Ben sadece nasıl verildiğini biliyorum. Yorumun altındaki + ve ! işaretlerinden +'ya tıklıyoruz hiç bir şey yazmaya gerek yok değerlendir diyoruz. Ben böyle yapıyorum ara sıra.

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
144
Bursa
Başka forumlarda rep için paylaşım yapanları görmek mümkün ama forumumuzun "Karşılıksız Paylaşım" ilkesinde çok çok geride kalan bir şey. Ben sadece nasıl verildiğini biliyorum. Yorumun altındaki + ve ! işaretlerinden +'ya tıklıyoruz hiç bir şey yazmaya gerek yok değerlendir diyoruz. Ben böyle yapıyorum ara sıra.

Hayır birde rep için paylaşım yapanlar,rep için biryerlerini yırtanlar rep alıyorda ne oluyor ben onu anlamıyorum :Ğ Para falan mı alıyorlar ne oluyor yani :Ğ

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Bir gün foruma en ufak katkım dahi olmamışken yıldızlarla ilgili şunu yazmıştım;

“Bence; yıldız sayısı mesaj sayısına hiç bağlı olmamalı, yüzlerce mesaj dahi atılsa yıldız sayısı hiç artmamalı. Hiç karşılıksız o kadar emekle tarama, çeviri, balonlama... yapanların en azından bu yıldızları bol bol artmalı. Her gün formu bugün ne var diye ümitle açıp bakmamızı sağlayan bu arkadaşların en azından yıldızları çok çok olsun.
Yapmışları bilmem ama; tarama, çeviri, balonlama... daha yapamamış ben gibilere tek yıldız bile çok, bu formun üyesi olabilmek gerçekten yeter”

Bana göre (Özellikle belirtiyorum; sadece bana göre, diğer tüm görüşlere tartışmasız tam saygılıyım, bu sadece şahsımın görüşü);

Bu mevzu çok çok önemsiz bir konu; ben forumda istediğim her yere giriyorum/çıkıyorum, indiriyorum/okuyorum, yazıyorum/yazmıyorum ... , kısacası ben canım ne isterse her istediğimi çok çok rahatlıkla yapıyorum ve bana hiç kimse “Sen ne yapıyorsun?” demiyor, hem de yıllardır. Yani her hangi bir “Yönetici” değil; “Administrator” larla bile %100 eşitim, onların yapabildiği ve benim yapamadım hiç bir şey yok, bir çizgi roman hastası olarak daha ne isteyeyim. Hiç bilmediğim nadide eserler dahil; maddi/manevi bedava önüme yüzlerce çalışma geliyor sürekli, sadece bir “Tık” yapıyorum hepsi o kadar. Zaten forumdaki varlığımın tek nedeni; çok sevdiğim Çizgi Roman hobim kaynaklı keyif almak sadece ve bunun önünde hiç bir engel bugüne kadar görmedim de, kısacası benim görüşüme göre; çok şanslıyım.
Diğer yandan öbür Çizgi Roman forumlarına baktığımda; şansımın devasa olduğunu her geçen gün daha da anlıyorum. Yok “VIP”, yok o bu şu; hiç yok benim forumumda, bu arada VIP ne demekse; (Açınımı ''Very Important Person'', Türkçesi; “Çok Önemli Kişi”) ben bundan fena halde rahatsızım. Nedeni; sonucunda kendimi anlamsız hissetmem “Önemsiz kişi” gibi, böyle şey olmaz ve ben bunu kabul etmiyorum, ancak böyle bir derdim hiç yok, sebebi; ben “Kapı Gibi” hatta “Aslanlar Gibi” Çizgi Diyarı üyesiyim.

Bence (Özellikle belirtiyorum; sadece bana göre); tam yerindeyiz ve bunun keyfini çıkaralım sevgili arkadaşlar, müthiş şanslıyız, biz işimize bakalım, Kutsal Çizgi Roman bizi seviyor, sevgi ve saygılarımla,

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,624
hiçbiryerde :)
İlk üye olduğum zamanlar "+" işaretine
basıyordum uğraşanları desteklemek için,sonra
hiç ilgilenmemeye başladım,çünkü
kitaplarla haşır neşirdim hep...
Ben de geçenlerde sordum arkadaşlara
bu rep puanını nasıl,ne zaman veriyorsunuz diye.
"istediğin gibi ver" dedi arkadaşlar,
+ tuşuna basınca 5000 puan veriyormuş;
bir kaç kez kullanmışımdır o tuşu...
Öğretmen olsaydım sıfırcı hoca olurdum yani...
ama sevgili Ozan ne güzel yazmış,
muhabbete devam....

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
şimdi şöyle:
5000 rep puanu bir zöge ediyor.
73 zöge bir hede ediyor.
14 hede bir kliger ediyor
288 kliger ise bir zobart eder ki; 76 zobart biriktirene bakırköyde dayalı döşeli daire veriyor sitemiz.

haydi kolay gele hepimize.