çizgi romanalar sırasıyla mı okunmalı?

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
eniştem sağolsun bana baya çizgi roman verdi okumam için :) ama şöyle bi sorun var hepsi bir arada değil yani sayılar karışık ve bazıları 2. bölüm yazıyor üstünde. ama bazılarının sonunda son yazıyor bazılarında sürecek gibi şeyler yazıyor bundan dolayı biraz üzüldüm :( yani bütünlük olmayınca okumak o kadar zevkli olmayabilir mi sizinde düşüncelerinizi almak istedim bu konuda. :)

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Öncelikle en yakın sırasına göre diz, cilt ya da sayı numaraları falan yazıyor olmalı üzerinde.

Daha sonra bir yerden başlayarak ilerle, tercihin önceki maceranın devamı olmaması olsun.

Bulamadıklarını da bu siteden indirip devam et :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,623
hiçbiryerde :)
bu dediğini yıllar önce
o kadar sık yaşadım ki!
sinema önlerinde değiş tokuş
yapardık elimizdeki kitapları;
okumadığımız sayı olsun da
başı sonu olmasın isterse derdik!
tabii benim tercihim maceranın
sonu olsun,baş kısmının özeti de yetebilir...

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
sıraya göre dizdim ama biri 13 iken diğeri 35 olabiliyor birde şu var martin mystere mesela onun 13 numaralı sayısının ikinci bölümü var birinci bölümü yok geneldede hep ikinci bölümler var :D bu yüzden artık burdan indireceğim.Ama ben gözlüklü biriyim ve gözlerimi bilgisayar fazlaca yoruyor :(

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
okulumuzun kırtasiyesinde bastırım spirallettirmeyi düsünüorm eksik sayılardan bazılarını.Ama o kadar çok ki sanırım bir servet ödemek gerekiyor :)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
okulumuzun kırtasiyesinde bastırım spirallettirmeyi düsünüorm eksik sayılardan bazılarını.Ama o kadar çok ki sanırım bir servet ödemek gerekiyor :)

güzel dostum,sen zaten bir hazinenin üzerinde oturuyorsun,servet harcamana gerek yok ki , daha önce sana önerilen gibi bir gözlük tedarik et, madem çizgiroman seviyorsun o zaman çizgidiyarı denen bu cennetin tadını çıkart :cool:

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
evet çizgiroman cenneti gerçekten :) bu konuda haklısınız bu siteyi bulduğumdan dolayı gerçekten mutluyum :)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Seni bu çizgi romana nereden bulaştırdım.40-50 kadar kitap verdim hala arada eksikler var diyorsun.Tamam. Bir daha ki gelişinde tamamlamaya bakarız.Üniversiteye gidiyorsun,sana kaç defa mesaj yazarken yazım kurallarına dikkat et diyorum,aldırış ettiğin yok.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Ben zaten çok sevindim hatta onları zevkle dizdim :) üzülmedim ki. Hatta daha önce sadece kitap okuduğum için kendime kızdım. Sadece eksik sayılarıda arıyorum daha öncekileri de anlamam için. Bu yüzden bu şekilde yazdım

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Eksik sayılar tabi ki hikayeyi yarım bıraktırıyorsa güzel olmuyor. Ama bir de şöyle düşünmek lazım, yarın öbür gün bu eksik sayı tamamlandığında tekrar okuma fırsatım olacak diye insan sevinebilir :) İyimser bir çözüm di mi.

virgo_bsk

Süper Üye
13 Haz 2012
100
322
Evet bu konuda haklısınız :)) Mesela Tex'ler hep birbiriyle bağlantılı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Yarıdan, tıpkı yaşama; bırak oluruna ve başlama sakın baştan, başladık her şeye yarıdan, bu bir tılsım, tam olmayacak hiç bir zaman, yarıdan, hep yarıdan dostum,bir gün büyüyeceksin, bir gün büyüyeceğiz